Ilūkstes novada Bebrenē acis priecē 19. gadsimta beigas celtā grāfu Plāteru-Zībergu pils. Raidījumā Latvijas pērles iespēja dzirdēt, kā skan Bebrenē 1912. gadā būvēto dzirnavu motors, kas saglabājies no grāfienes buduāra un kā franču renesanses stilā ieturētais muižas interjers sadzīvo ar Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas iemītniekiem. Ekskursija pa pils ēku, tās pagrabiem  un vecajām dzirnavām iepazīsim šīs puses vēsturi.

Vienai no ietekmīgākajām dzimtām Latgales teritorijā – Plāteriem-Zībergiem – piederēja arī  Bebrenes muiža, kur kungu namu 19. gadsimta beigās projektējis poļu-itāļu mākslinieku un arhitektu dzimtas pārstāvis arhitekts Leonardo Jāns Ludvigs Markoni. Gadu gaitā šī ēka ir nedaudz mainījusi ārējo izskatu, piemērojoties skolas vajadzībām, bet  šeit ir saglabājušās vairākas saimniecības ēkas, parks un arī vārti, pie kuriem stāstu par muižu sāk Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāja Benita Štrausa.

Skolas iekštelpās par grāfu laikiem saglabājušie vien stāsti: kādi te bijuši  bronzas kroņlukturi ar kristāla piekariem un antīkas mēbeles, kas vestas no Parīzes. Grāfam arī bijusi iespaidīga bibliotēka, kurā glabājušās pāri par tūkstoš grāmatām. Sienas bija apvilktas ar sarkanu damastu, un  salonos atradās itāļu gleznotāju darbi un liels 13. gs. gobelēns. Pirmā pasaules  kara laikā visas greznās mēbeles, mākslas darbi un grāmatas aizvestas prom un pazudušas nebūtībā. Taču tagad mācību iestādes zāles ir atjaunotas un ieturētas sendienu stilā, šeit ieejot ir sajūta, kā ienākot pilī.