Popes medību pils ir celta 17. gadsimta vidū, un pils iekštelpās, kur nu jau ilgus gadus darbojas skola, ir saglabājušās telpas ar oriģinālo koka apdari - koka paneļiem un griestiem. Te ir arī klasicisma stila ārdurvis un rokoko krāsns. Pētot senu un ne tik senu Popes kunga nama vēsturi, iepazīstam visskaistāko dižskabārdi, kas aug parkā, un izzinām, kura filmas „Vella kalpi vella dzirnavās” epizode te ir filmēta.

Ventspils  novada Popes pagasts agrāk saukts par Popen dokumentos jau ierakstīts 13. gadsimtā,  bet  tagadējais muižas komplekss  celts 17. gadsimta 50. gados, kad te vairākus gadsimtu pēc kārtas saimniekoja vācbaltu Bēru dzimtas pārstāvji, kuri  jau 16. gadsimtā kļuva par lieliem zemes īpašniekiem Piltenes apgabalā. Bijušo medību pili  fon Bēri pēdējo reizi  pārbūvēja 1847. gadā un pārsteidzošā kārtā kungu nams ir līdz šai dienai saglabājis gan kasetētos koka griestu paneļus, gan  sienu koka rotājumus, aizvērtņus, kāpnes un vēl citas interjera detaļas. Dodos Ekskursijā pa šo namu ved Popes pamatskolas vēstures skolotāja un Popes muižas stāstniece Anita Krūmiņa.

„Cenšamies saglabāt seno, ja arī kaut kas mainījies, gribam to atjaunot,” par muižu stāsta Anita Krūmiņa.

Piemēram, telpa, ko tagad dēvē par rožu istabu, ir ieguvusi auduma tapetes ar rožu rakstu.

Pēc muižas atsavināšanas 1918. gadā, te bijis Latvijas biedrības nams. 1919. gadā īstenota pēdējā muižnieka Bēra vēlme tikt te apglabātām. Arī padomju gados nekas nav gājis zudībā, jo Popē ir bijis labs pagasta priekšsēdētājs un kolhoza vēsturi, kuri abi bija par vēsturi.

Muižas komplekss ir pilnībā saglabājies līdz mūsdienām, skatoties senos dokumentus, tajos ir uzskaitītas 23 ēkas, un tās visas  vēl stāv šobaltdien. Diemžēl šajā vasarā ugunsnelaime piemeklēja Rennamu. Dega šīs mūra ēkas jumts. Šobrīd nams ir iekonservēts un rudenī  tam likšot pagaidu jumtu.

Par laimi skolas ēka nav cietusi un  te ikviens var aplūkot gotisko lieveni, kur savulaik tika filmēta epizode no filmas „Vella kalpi Vella dzirnavās”.