Iespēja apgūt ievada kursu radiožurnālistikā, ka arī iegūt jaunas zināšanas par radio, sabiedriskajiem medijiem un radio ziņu veidošanu pie pieredzes bagātās Latvijas Radio 1 raidījuma „Kultūras Rondo” programmu vadītājas Ingvildas Strautmanes.

 

Kursa apjoms: 8 nodarbības (viena nodarbība 1,5 h)

Ingvildai ir plaša radošā pieredze medijos. Viņa bijusi gan Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadītāja, gan darbojusies Latvijas Radio Ziņu dienestā vadot programmas, veidojot sižetus un producējot ziņu programmas, kā arī vadījusi raidījumu „Krustpunktā”. Savulaik strādājusi laikrakstā „Diena” un grāmatu izdevniecībā, bet pašlaik vada Latvijas Radio raidījumu “Kultūras Rondo”. Studējusi Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes žurnālistikas nodaļā un maģistrantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā, Mediju un kultūras menedžmenta nodaļā. Pie dramaturga Laura Gundara mācījusies dramaturģiju.

 

Kursa programma:

1. nodarbība: Radio un klausītājs. Klausīšanās zelta laikmets. Kur un kā mēs klausāmies radio?

2. nodarbība: Radio un valsts. Sabiedriskā radio situācija Latvijā. Kvalitatīvs sabiedriskais medijs ir valsts drošības jautājums.

3. nodarbība: Radio un žurnālisti. Kāpēc vispār vajadzīgs žurnālists, ja katrs tagad var publicēt savu ziņu jebkur un jebkurā brīdī? Uzticamība. Kanāla uzticamība.

4. nodarbība: Radio un formāti. Dažādi radio formāti. Mūzikas kanāli. Runas radio. Komercformāti. Komercraidstaciju un sabiedrisko kanālu būtiskākās atšķirības.

5. nodarbība: Ziņas – radio mugurkauls. Ziņu veidošanas pamatprincipi. Precizitāte, operativitāte, viedokļu dažādība.

6. nodarbība: Ziņu veidošana. Temata izvēle. Faktu vākšana. Analīze. Atbilstošs izklāsts.

7. nodarbība: Radio un programma. No kā veidojas radio programma?

8. nodarbība: Radio un  žanri.  Intervija gan kā radiožurnālistikas žanrs, gan kā faktu vākšanas metode. Intervijas tehnikas. Kā uzdot jautājumus, kad intervijas partneris lieto kādu pret- stratēģiju?

 

Kursi notiks otrdienās un ceturtdienās no plkst. 16:00-17:30 Latvijas Radio, Doma laukumā 8.

 

Pieteikšanās:

Lai pieteiktos kursiem, jāaizpilda pieteikšanās veidlapa un jānosūta uz e-pastu: dace.ivane@latvijasradio.lv


Apmaksas nosacījumi:

Vienas nodarbības cena ir EUR 30,25 (ieskaitot PVN), kopā par visu kursu - EUR 242,00 (ieskaitot PVN).

Par pirmajām trim nodarbībām jāveic priekšapmaksa. Sākot no ceturtās nodarbības jāveic priekšapmaksa par visām atlikušajām nodarbībām.Papildus informācija pa tālruni 6720 6677.