Jelgavniece Māra Bolšteina orientēšanās sportu, tā paveidu rogainingu, nav pametusi arī 70 gadu vecumā. Savulaik viņas ģimenes dzīve tika pakārtota sacensību grafikam. Sportiskā pensionāre stāsta par šīs aizraušanās pievilcību un arī piedzīvoto, piemēram, nakts mačos.

Māra Bolšteina stāstā, kā Somijā ostījusi lāča smaku. Viņai ir vairāk nekā 40 gadu pieredze orientēšanās sportā. Saruna par to, kā un kur lielā aizraušanās sākusies, un cik ekstrēmi sieviete 70 gadu vecumā skrien joprojām.

Pensionāre Māra Bolšteina dzīvo Jelgavā, netālu no dzelzceļa, divstāvu privātmājā, kurai apkārt zaļo un zied dažādi augi. Istabā plauktos uzvaras kausi, pie sienām - medaļas, fotogrāfijas un dzīvnieku ragi. Tie neesot Māras medītu dzīvnieku ragi, bet gan mežos klejojot atrasti.

Aizraušanās ar orientēšanos sākusies tūristu salidojumos, kuri paplašināti ar orientēšanos. Arī Māras vīrs Aļģirts joprojām aktīvi sporto, piedalās geokešingā jeb slēpņošanā.

Četras, piecas reizes gadā Māra Bolšteina piedalās arī ekstrēmajās orientēšanas sacensībās – rogainingā. Pirms četriem gadiem Māra pasaules rogainingā sacentās Jaunzēlandē.