Zemessardzē es dzirdu kolektīvo saprātu. Te visi esam brīvi un prātīgi un, ja man kāds mēģina iestāstīt, ka esam muļķu tauta, es saku – Nē! Šovakar Monopolā politologs, sabiedrisko attiecību eksperts un vecākais zemessargs Filips Rajevskis.

2014. gadā Filips Rajevskis iestājās Zemessardzē un pamudināja viņu spert šo soli jau toreiz ģeopolitiskie notikumi Ukrainā.

"Krimas krīze. Tur ilūziju nebija, man vismaz ilūziju nebija nekādu tajā mirklī, un man arī šobrīd nav ilūziju.

Es negribu nevienu biedēt, bet man ir ļoti bail, ka mēs nerunājam par karu "vai", bet par karu – "kad". Labāk tādā veidā domāt, un, ja tas nekad nenotiek, tad būsim ļoti, ļoti laimīgi. Jādzīvo tā, ka ir šis jautājums – "kad", jo vai pagaidām, kamēr Krievija ir tāda, kāda viņa ir šī brīža stāvoklī, pat tas, ka viņi dabū pa mizu Ukrainā, neko viņos nemaina. Līdz ar to atbilde ir, ka kaut kad tas būs tuvākā vai tālākā nākotnē. Tas mūs apdraud un mums ir jāgatavojas," atzīst Filips Rajevskis.

"2014. gads bija arī ļoti nopietnas zvaniņš, ko ļoti daudz nesadzirdēja, bet tas zvaniņš jau ļoti skaļš. Austrumukrainā jau notika. Tā bija Krimas spožā operācija, kur viņi bez viena šāviena ieguva teritoriju, un tas, protams, būs, vai krievi zaudēs, vinnēs, mācību grāmatās, kā tiek ieņemtas teritorijas bez neviena šāviena. Bet tas, kas notika Austrumukrainā, tas bija tāds anonss, un tagad tas ir, tā teikt, 2:0, otrais piegājiens, daudz nežēlīgāks, vēl zvērīgāks. Bet viņi jau zvērības darīja 2014. gadā," turpina Filips Rajevskis.

Filips Rajevskis un ne tikai viņš arī teicis: mūsu vietā neviens nekaros. Un vērtējot šobrīd notiekošo Ukrainā, viņš atzīst, ka Latvijai ir jābūt cietoksnim.

"Tā pa lielam tev ir jāspēj paļauties uz sevi. Tas Bučas stāsts ir tas, kas jāredz visiem tiem, kam liekas... Man ir bijuši cilvēki, kas stāsta, vienalga, kas tur pie varas, man te Latvijā ir labi, ar ko tie tur atšķirsies no šitiem. Redz, ar ko viņi atšķiras, viņi varo, slepkavo un iznīcina vienkārši bez kompromisiem visu, kas dzīvs. Un tā ir tā atšķirība.

Ja tu esi gatavs, ja katrā mājā būs cilvēks, kurš ir gatavs karot, viņi bišķi savādāk uzvedīsies. Tas ir, viņi neatnāks līdz tam mājām, jo viņi sapratīs, ka viņi nāk tādā nu nocietinātā cietoksnī. Ja mēs gribam justies droši, NATO ir forši, visi ir labi, atbalsts ārējais ir ļoti labi, bet mums ir jāuzbūvē cietoksnis, Latvijai jābūt cietoksnim," vērtē Filips Rajevskis.

Politologa, zemessarga un sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzdibinātāja Filipa Rajevska izglītības bagāžā ietilpst studijas Latvijas Universitātē un Velsas Universitātē ar grādiem politikas zinātnē. 

Diendienā Filips konsultē klientus par komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumiem, palīdzot veidot uzņēmuma tēlu, un kā politologs komentē Latvijā un pasaulē notiekošos procesus.

Zemessardzei viņš pievienojies 2014.gadā. Pēc specialitātes Filips ir ložmetējnieks vecākais zemessargs, bet pēdējo gadu laikā pievērsies vēl arī citu pienākumu izpildei. Līdzīgi kā civilajā dzīvē, arī savā bataljonā viņš ir arī civilmilitārās sadarbības (CIMIC) speciālists. Pats saka, ka šie pienākumi ir viņa civilās dzīves pārnese uz Zemessardzi, jo to atslēgas vārdi ir – komunikācija un attiecības. Bet savulaik, tā kā nāk no mediķu ģimenes, viņš gribējis kļūt par ārstu.