Jaunais Rīgas teātris (JRT) neiestudēs jaunas izrādes, protestējot pret kavējumiem teātra ēkas Lāčplēša ielā būvniecības pabeigšanā.

Jaunais Rīgas Teātris pietiecis streiku. Par to sociālajos tīklos paziņojis Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Viņš norāda, ka tā protestē pret kavēšanos ar teātra pārbūvi. JRT streika laikā neiestudēs jaunas izrādes, esošo repertuāru aktieri turpinās izrādīt.

Remonts Jaunā Rīgas teātra ēkā, kas atrodas Lāčplēša ielā, notiek jau piecus gadus, un atbilstoši noslēgtajam līgumam darbu pabeigšanas termiņš ir šī gada 11. marts, taču pats būvnieks publiski ir paudis, ka, visticamāk, nevarēs to izpildīt visu šajā termiņā, jo pašlaik ir pabeigti tikai 70% būvniecības darbu.

Līdz ar to teātris piesaka beztermiņa streiku, jo, kā sacīja Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis – pašlaik nav zināms ne tikai darbu pabeigšanas termiņš, bet nu jau arī parādās ziņas par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts Nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas, savukārt, nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem, un teātris vairs nevēlas gaidīt.

Arī teātra aktieriem ir apnicis gaidīt un klausīties tukšos solījumos, tāpēc viņi ir par šo streiku, jo redz to kā efektīvāko veidu, kā būt sadzirdētiem un panākt, ka būvniecība beidzot tiek pabeigta.

Beztermiņa streiks šajā gadījumā nenozīmē, ka izrāžu nebūs vispār – būs, teātris turpinās spēlēt repertuāra izrādes, turpinās pārdot biļetes, un turpinās gaidīt skatītājus, bet spēlēs tikai jau agrāk iestudētās izrādes, proti, pēdējā pirmizrāde paredzēta februāra beigās - 28. februārī JRT notiks iestudējuma pirmizrāde "GOGOLIS. NATURE MORTE" teātra līdzšinējā mājvietā Miera ielā.

Tad jaunienstudējumi būs tikai un vienīgi Lāčplēša ielas mājā, un vienalga, kad tas arī būs iespējams, jo, kā uzsvēra Alvis Hermanis, nekādu kompromisu nebūs un streiks netiks atcelts.

Autore Agnija Lazdiņa.

Pasūtītāja - Valsts Nekustamie īpašumi viedokli skaidro tā valdes locekle Jeļena Gavrilova.