Raidījumā Pievienotā vērtība par ekonomikas atveseļošanos pēc Covid-19, kā situāciju redz politikas veidotāji un individuāli uzņēmēji, cik ilgi būtu jāturpina valsts atbalsts krīzē - kādas ekonomikas prognozes un cerības.

Protams, raidījuma izskaņā analizēsim kādu Baltijas biržā kotētu uzņēmumu, lai saprastu, ko tas dara un cik pievilcīgas no ieguldītāja viedokļa ir tā akcijas.

Globālajai pandēmijai ir jau vairāk nekā gads un no strauji risināmas krīzes situācijas tā kļūst plānojamāka un prognozējamāka. Par ekonomiku runājot - tā ne tikai Latvijā, bet pasaulē ieiet atveseļošanās jeb rehabilitācijas posmā. Tādā cerību līmenī varētu pat vilkt paralēles ar rehabilitāciju smalkā sanatorijā, uz kuru pakojas ar lielu sajūsmu un optimismu, jau iztēlojoties, cik viss būs lieliski un pēc tās - veselāks un laimīgāks nekā pirms pandēmijas.

Var būt tā arī būs, bet realitāte ir tāda, ka valsts parāds tuvojas 50% no IKP un tas nozīmē, ka premjera runāšana par to, ka vajadzētu sākt domāt, kā pakāpeniski atteikties no Covid-19 atbalsta uzņēmējiem nav tikai tāda flirtēšana, bet reāla un objektīva nepieciešamība, jo ilgstoši turpināt valsts to vairs nevarēs atļauties. Arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs sarunā ar Talsu puses uzņēmējiem atzinis, ka Vovid pandēmijas atbalstam drīz būs gals.