Kā jau gadumijas, arī raidījumā Pievienotā vērtība mazliet paskatāmies atpakaļ un arī mazliet uz priekšu: runājam gan par to, ko finanšu tirgi nesuši mūsu pensijām, gan par to, kas noticis ar uzņēmumu dibināšanu.

Aizgājušajā gadā vairāk uzņēmumu reģistrēti, nekā likvidēti - šādu, patiesībā cerību viesošu ziņu izplatīja "Lursoft". Vai tas nozīmē, ka Latvijas uzņēmēju skaits aug un arvien vairāk metamies biznesā, anazlizē Daiga Kiopa, "Lursoft" valdes locekle. 

Šie gadi ir kā karuseļa amerikāņu kalniņi - augšup, lejup, viens straujš pagrieziens pēc otra. Un ne tikai ekonomikā, bet arī starptautiskajā politikā. Kas viss protams, ietekmē viens otru un kopā - arī mūsu dzīvi. 

Kaut vai akciju tirgi - pēdējos gados biedējuši mūs ar kritumiem, vilinājuši ar kāpumiem. Un pirms atmest ar roku, ka tāpat nav ne akciju, ne investīciju un mani tas neskar, atgādināmu, ka stāsts par akciju tirgu lielā mērā ir stāsts par mūsu pensiju uzkrājumiem. Un tur šis gads ir bijis starp labajiem. Stāsta Oskars Briedis, "Swedbank" Ieguldījumu pārvaldes līdzekļu pārvaldnieks.