1. oktobris ir dzimšanas diena Bonijai Pārkerei, kuras vārds viens pats iespējams neko neizsaka. Bet liekot kopā Boniju ar Klaidu, top skaidrs, ka runa ir pasaulē zināmāko gangsterpāri.

Izdzirdot vārdus Bonija un Klaids, šķiet, ikviens labi zina, ka runa ir par slavenāko gangsteru pāri pasaules vēsturē – proti, par Boniju Pārkeri un Klaudu Barovu, kuri laika posmā no 1932. līdz 1934. gadam Lielās depresijas ziedu laikos no sīkiem zagļiem kļuva par pasaulslaveniem banku laupītājiem un slepkavām.

Bet, kā tieši Bonija Pārkere kļuva par gangsteri? Iespējams, pie vainas tēva nāve, kas mainīja rāmi rimto Pārkeru ģimenes ritējumu.

Bonija Pārkere pasauli ieraudzīja 1910.gada pirmajā oktobrī Rovenā, kas ir Teksasā, Amerikas savienotajās valstīs. Gaišmatainā un zilacainā Bonija bija otrais bērns Pārkeru ģimenē. Savas trīs atvases nabadzīgais mūrnieks līdz ar sievu šuvēju Emmu varēja puslīdz labi uzturēt, dzīvojot nelielajā lauksaimniecības pilsētiņā ar 600 iedzīvotājiem.

Meitēns auga kristīgā garā un jau kopš agras bērnības kopā ar vecākiem apmeklēja Rovenas baptistu draudzes pasākumus, un nekas neliecināja, ka, sasniedzot jaunības gadus, šis eņģelītis kļūs par sabiedrības ienaidnieci, turklāt meitenei jau kopš bērnu dienām bijušas paniskas bailes no ieročiem.

Liktenīgs pavērsies Bonijas dzīvē bija tēva aiziešana viņsaulē, kad meitenei četru gadu vecumā kopā ar ģimeni nācās pārcelties uz Dalasas priekšpilsētu, kur ikdienas gaitās noziedzība bija klātesoša.

Skolas gaitas Bonija Pārkere uzsāka sešu gadu vecumā un jau drīz vien pierādīja, ka ir spējīga skolniece. Viņas stiprā puse bijusi rakstīšana, īpaši pareizrakstība, publiskā runa un parādījās arī aktiermeistarības dotības. Smalkā, graciozā un nenoliedzami pievilcīgā Bonija sapņoja kļūt par aktrisi. Pusaudzes gados Bonija sāka pastiprināti piesaistīt puišu uzmanību un arī pašas domas pārņēma stiprais dzimums, rezultātā, neilgi pirms savas sešpadsmitās dzimšanas Bonija apprecējās ar savu klasesbiedru Roju Torntonu. Diemžēl šī nebija laimīga laulība, Torntons fiziski iespaidojis jauno sievu, kā arī viņam par laupīšanu piesprieda piecus gadus cietumā. Bonija pārcēlās pie vecmāmiņas, ar savu vīru vairs nekad neredzējās, bet oficiāli gan šī savienība nekad netika šķirta.

Bonija nebija atmetusi sapni par aktrises karjeru, bet, sākoties Lielajai depresijai, sapnis nepiepildījās, turklāt viņa iepazinās ar Klaidu Barovu, kurš mainīja domas par sapņiem un dzīve iegriezās pavisam citā virzienā. Abu tikšanās esot bijis kaut kas maģisks un to droši var saukt par mīlu no pirmā acu uzmetiena. Klaids savukārt bērnībā bijis kluss, kautrīgs zēns un sapņoja kļūt par mūziķi, bet, pateicoties vecākā brāļa ietekmei, bija nostājies uz automašīnu zādzības un bruņotu laupīšanu takas. Meitene bija iemīlējusies un, kad pašā attiecību sākumā Klaids nonāca cietumā, tieši mīļotā viņam piegādāja revolveri, lai viņš varētu īstenot bēgšanu no ieslodzījuma. Tiesa, viņu notvēra un izlaida tikai pēc soda izciešanas, turklāt pirmo slepkavību Klaids izdarīja ieslodzījumā. Bonija pacietīgi gaidīja mīļoto iznākam no cietuma un pēcāk abi kļuva par gangsteru tandēmu, kas aplaupīja bankas un uzņēmumus.

Bonija labi saprata, ka viņas izvēlētajam ceļam ir tikai viens iznākums – nāve. Tomēr būt par noziedznieci viņai patika būt daudz labāk, nekā viesmīles dzīve. Divus gadus gangsterpārim izdevās nenotvertiem pastrādāt virkni noziegumu, kas padarīja viņus par slavenākajiem noziedzniekiem Amerikā. Nācija ar neatslābstošu interesi sekoja līdzi viņu "piedzīvojumiem", un dzeltenā prese nesnauda – viņi saviem lasītājiem piedāvāja ne tikai objektīvus faktus, bet tos krietni vien piepušķoja, tādējādi radot, iespējams, romantiskāko bandītu tēlu pasaules vēsturē.

Kamēr daļa sabiedrības gluži vai juta līdzi vajātajam pārītim, Bonija un Klaids siroja pa valsti, aplaupot benzīntankus, mazus veikaliņus un dažas bankas un arī nogalinot. Tiek lēsts, ka uz mīlētāju sirdsapziņas ir vismaz 13 slepkavības, bet divi no upuriem bijuši policisti. Abus noziedzniekus nogalināja FIB aģenti 1934. gadā, kad Bonijai bija vien 24 gadi.