1981. gada 11. maijā no vēža mirst Jamaikā dzimusī regeja leģenda Bobs Mārlijs.

Nopelniem bagātākais regeja mūziķis, viens no visu laiku pazīstamākajiem jamaikiešiem pasaulē, arī viens no 20. gs. nozīmīgākajiem dziesmu autoriem, kurš veicinājis gan regeja, gan rastafari izplatību daudzās valstīs. 

Roberts Nesta Mārlijs, ko pasaule pazīst kā Bobu Mārliju, par visu vairāk mīlēja trīs lietas – mūziku, sievietes un futbolu. Dziedātāja nāves cēlonis šokēja daudzus. Viena no versijām, ko tagad gan dēvē par pilsētas leģendu, vēsta, ka savulaik, spēlējot futbolu, dziedātājs savainojis kājas īkšķi, tā bija neliela trauma, kam sākumā uzmanību nepievērsa pat regeja karalis, kur nu vēl apkārtējie. Bet kājas pirkstam turpinot sāpēt, ārsti atklāja ļaundabīgu audzēju. Par audzēju ir taisnība, tiesa,  1977. gadā atklāto ļaundabīgās melanomas veidu zem kājas naga nebūt neizraisīja futbola spēles trauma, bet gan vēzis, kas bija iemitinājies mūziķī. Bobs Mārlijs apmeklējis mediķus, tika veikta biopsija un atklāts melanomas paveids, ko nevar viegli pamanīt, visbiežāk tā veidojas uz pēdām, zem nagiem.  Mediķi ieteikuši pirksta amputāciju, no kuras mūziķis kategoriski atteicies, sakot ka neļaus sevi izjaukt pa daļām. Atteikšanās bija pamatota reliģiskos uzskatos, kā arī, viņaprāt, tas būtu traucējis mūzikas karjerai. Tāpēc tā vietā tika noņemts nags un naga pamatne, bet no augšstilba āda transplantēta, lai nosegtu šo vietu.

Neraugoties uz slimību, Bobs Mārlijs turpināja koncertēt un plānoja 1980. gadā pasaules koncertturneju. Pabeidzis Eiropas turneju ar koncertu Milānā, Mārlijs devas uz Ameriku, kur notika divi koncerti Ņujorkā Madison Square Garden. Bobs Marlijs sabruka skrienot Centrālajā parkā un kad viņš nokļuva slimnīcā, nācās konstatēt, ka vēzis izplatījies smadzenēs, plaušās, aknās.

Mārlija pēdējais koncerts notika 1980. gada 23. septembrī Pitsburgā. Drīz pēc tam Boba Mārlija veselība pasliktinājās, vēzis bija pārņēmis visu ķermeni. Atlikušo tūri atcēla, bet Mārlijs meklēja alternatīvas iespējas vēža ārstēšanai, Jozefa Isselsa klīnikā Bavārijā Vācijā tādu izdevies atrast. Ārstēšana daļēji balstījusies uz izvairīšanos no noteiktiem ēdieniem, dzērieniem..., bet pēc astoņu mēnešu ilgas netradicionālās ārstēšanas vēzis joprojām strauji progresēja, tāpēc Mārlijs pieņēma lēmumu doties uz dzimteni. Diemžēl lidojuma laikā regeja karaļa dzīvībai draudēja briesmas, tāpēc nācās nolaisties Maiami, kur slimnīcā viņš mira 1981. gada 11. maijā. Regeja zvaigznei bija tikai 36 gadi.

Boba Mārlija pēdējie vārdi dēlam Zigijam bijuši: “Par naudu nenopirksi dzīvi”.

Pasaules prese burtiski eksplodēja ar virsrakstiem, ka Bobs Mārlijs ir miris. Nāves cēlonis un dziedātājas personīgā dzīve tika apspriesti visos drukātajos plašsaziņas līdzekļos. Tikmēr Jamaikā elka nāve bija sajaukusi visus valsts plānus. Uz nedēļu tika atlikta valsts budžeta izskatīšana.

Tādas bēres Jamaika nebija pieredzējusi, cilvēki sastājušies garā, platā rindā, lai pavadītu savu elku līdz kapsētai, kas atradās simt kilometrus uz ziemeļiem no Kingstonas. Visa gājiena maršrutā skanēja ritmiska un skumja mūzika. Bēru ceremonijā atvadu runu teica Jamaikas premjerministrs Edvards Sīga.

Savas galvenās balvas dziedātājs saņēma pēcnāves laikā. 1994. gadā viņa vārds tika ierakstīts Amerikas Rokenrola slavas zālē,  2001. gadā tika pie zvaigznes Holivudas slavenību alejā, BBC nosaukusi dziedātāju par izcilāko tekstu autoru uz Zemes, bet dziesmu „One love” par tūkstošgades labāko dziesmu.