1894. gada 12. martā pirmo reizi "Coca-Cola" veikalu plauktos parādās pudelēs. Lai gan dzērienu izgudroja vēl krietni pirms tam, 1886. gada 8. maijā.

"Coca-Cola" dzimšana sākās 19. gadsimta otrajā pusē ar vīru vārdā Džons Stits Pembertons, vergturi, kurš strādāja medicīnas jomā un cīnījās ASV Pilsoņu karā.

Pirms dienesta Pembertons iztiku pelnīja kā ķīmiķis un farmaceits, plaši pielietojot botānikas principus un zāļu tējas, lai atbrīvotu ķermeni no kaitīgajiem toksīniem. Tolaik daudzi uz šādu pieeju medicīnai skatījās piesardzīgi un neticīgi. Tomēr Pembertons turpināja šādu praksi, līdz neilgi pirms Pilsoņu kara 1861. gada Filadelfijā ieguva farmaceita grādu. Karā viņu ar zobenu ievainoja krūtīs,  un farmaceits, lai arī izdzīvoja, mocījās ar atkarību no morfijaa, kas viņam tika izsniegts ārstēšanās laikā.

Paļaujoties uz savām zināšanām, Pembertons sāka meklēt zāles savai atkarībai. Viņš sāka eksperimentēt ar dažādiem ārstniecības augiem, tostarp ar kokas auga lapām, no kurām mūsdienās izgatavo kokaīnu. Jaucot kopā kokas auga lapas, vīnu un kolas riekstus, Pembertons izstrādāja pirmo dzērienu, ko sauca „Pembertona franču vīna koka”. Dzērienu reklamēja kā antidepresantu, sāpes remdējošu un dzimumtieksmi stiprinošu līdzekli, un, tā kā tas atviegloja Pembertona atkarību, to pārdeva plašākai sabiedrībai.

20 gadu pēc dzēriena izgudrošanas Atlantas apgabals, kur darbojās Pembertona uzņēmums, paziņoja, ka aizliedz alkohola ražošanu, pārdošanu un pirkšanu. Lai glābtu dzērienu, Pembertons no tā receptes 1886. gadā izņēma alkoholu saturošas vielas, aizstājot vīnu ar cukura sīrupu.

Sadarbojoties ar savu draugu Vilisu Venabli, Pembertons pārsauca dzērienu par "Coca-Cola", kas bija iecerēts medicīniskai lietošanai, ja vien maisījumam nejauši nebūtu pievienots gāzēts ūdens. Pēc tam viņi piedāvāja to kā atspirdzinošu bezalkoholisko dzērienu.

Sākumā dzērienu pirkuši vien deviņi dienā cilvēki un dzēriena ražošana nesa zaudējumus, jo  ražošanai iztērējot 70 dolārus, ieņēmumi pirmajā gadā bija vien 50 dolāru. Tomēr mazpamazām dzēriena popularitāte pieauga līdz ar pārdošanas rādītāji. Kad 1888. gadā Pembertons pārdeva savas tiesības uz dzēriena ražošanu, vīrs kuram piederēja tiesības uz kokakolu vēl pēc četriem gadiem nodibināja uzņēmumu „The Coca-Cola Company"

Sākot ar 1894. gada  12. martu "Coca-Colu" sāka pildīt pudelēs, kas izskatījās pilnīgi citādāk, nekā tagad atpazīstamās colas stikla pudeles, proti, tās dēvēja par Hutčinsona tipa pudelēm. Savukārt pudeles, kādas pazīstam tagad, radās 1915. gadā, kad Aleksandrs Samuelsons izstrādāja coca-cola kontūru pudeles prototipu.

 Bet skārdenēs dzērienu sāka pildīt vien 1955. gadā.