2010. gada 15. maijā austrāliešu pusaudze Džesika Vatsone kļuva par jaunāko personu, kas vienatnē veikusi nepārtrauktu kuģojumu apkārt pasaulei. Viņa šo ceļojumu pabeidz dažas dienas pirms savas 17. dzimšanas dienas.

Tas bija 2009. gada rudens, kad sešpadsmit gadus vecā austrāliete Džesika Vatsone beidzot bija saņēmusi atļauju vienatnē doties apkārt pasaulei ar jahtu un mēģināt uzstādīt jaunu pasaules rekordu. Austrālijas varas iestādes gan iepriekš mēģināja meiteni un viņas vecākus atrunāt no šī ceļojuma pēc tam, kad septembrī, veicot izmēģinājuma braucienu, viņas jahtai sadursmē ar kravas kuģi tika bojāts masts.

Krasta apsardzes dienests toreiz bija secinājis, ka sadursme notikusi laikā, kad meitene gulējusi, līdz ar to ceļojumā apkārt zemeslodei šādas situācijas var gadīties ne reizi vien, tomēr gan meitenes ģimene, gan pati Džesika nepaguruši apgalvoja, ka viņai ir pietiekoši daudz pieredzes un spēku, lai šādu ceļojumu veiktu. Un tieši tāpēc ceļojums varēja sākties.

Savu braucienu apkārt zemeslodei 16 gadus vecā burātāja uzsāka Sidnejā 2009. gada 18. oktobrī. Tas bija svētdienas rīts, kad Džesikas koši rozā jahta pameta Sidnejas ostu. Priekšā bija astoņi mēneši, kuru laikā nāktos pieveikt 38 000 kilometru. Džesikai bija plāns pārspēt līdzšinējo rekordu, kuru, 13 mēnešus burājot pa pasaules okeāniem, bija sasniedzis 17 gadus vecais brits Maiks Pērhems. Tātad bija jāpārsit Pērhema rekords.

Mediji nepaguruši sekoja līdzi jaunietes braucienam, piemēram, viens no ierakstiem vēsta, ka 100 dienās viņa jau bija noburājusi 11 tūkstošus jūras jūdžu un aptuveni tikpat bija palicis līdz finišam Austrālijā. Līdz Horna ragam laika apstākļi bijuši burātājai labvēlīgi, bet tad Atlantijas okeānā viņai nācies sastapties ar kārtīgu vētru, kad vēja ātrums sasniedzis 65 mezglus, bet viļņi 7-10 metru augstumu. Vētru Džesika esot pārlaidusi kajītē, ļaujot autopilotam tikt gala ar jahtas vadību. Dators veiksmīgi tika galā ar uzdevumu, jo jahta izkļuva no vētras ar minimāliem bojājumiem, bija saliekti vien saules bateriju stiprinājumi. Džesikai vien nācies šai brīdī savākt haosu, kas valdījis uz jahtas pēc vētras, un tad krietni izgulēties, jo drīzumā bija gaidāms vēl viens pamatīgs pūtiens. Taču arī to 16 gadus vecās burātājas vadītā rozā jahta, ko visi jau bija paguvuši nodēvēt par Rozā lēdiju, izturēja.

Uz 10 metru garās jahtas Vatsone pavadīja 210 dienu, un finišēja trīs dienas pirms savas 17 gadu jubilejas. Bez palīdzības burājusī ceļotāja finišu Sidnejas ostā sasniedza mēnesi agrāk, nekā sākotnēji cerēja, pirmo reizi uz sauszemes izkāpjot pēc gandrīz septiņiem pasaules okeānā pavadītiem mēnešiem un 23 000 jūras jūdžu veikšanas. Ceļojumā pa Kluso, Atlantijas un Indijas okeāniem Vatsones vadītā jahta divas reizes šķērsoja ekvatoru.

Sidnejas ostā Vatsoni sagaidīja desmitiem tūkstošu cilvēku, un notikumam varēja sekot televīzijas tiešraidē. Sagaidītāju vidū bija arī Austrālijas premjerministrs Kevins Ruds.

Tādējādi viņa 2010. gada 15.maijā kļuva par tā brīža jaunāko burātāju, kurai vienatnē izdevies šāds ceļojums.