1944. gada 16. decembris bija tā diena, kad pasaule uzzināja, ka lidmašīna, kas iepriekšējā dienā pacēlusies Londonā, lai dotos uz Parīzi, lidmašīna, kurā lidoja amerikāņu mūzikas zvaigzne Glens Millers, ir pazudusi.

Altons Glens Millers bija ne visai turīgo Amerikas ebreju otrais dēls, kurš nāca pasaulē 1904. gada 1. martā nelielā Aiovas štata pilsētā Klarindā. Lai arī Glena bērnībā ģimene vairākkart mainīja dzīves vietu, mūzika allaž bija Milleru mājās klātesoša. Puikas gados Glens apguva trombona spēli, bet pirmo trombonu zēns iegādājas 13 gadu vecumā, par naudu, ko nopelnījis slaukdams govis.

Pēc kārtējās dzīves vietas maiņas, nepagāja ilgs laiks, kad Glens nodibināja savu orķestri un nostāsti vēsta, ka  skolas beigšanas dienā viņš neieradās uz atestātu pasniegšanas ceremoniju, tā vietā kopā ar savu orķestri aizbrauca sniegt koncertu uz Larami. Saniknotais skolas direktors atestātu nosūtīja jaunā mūziķa mātei, klāt pievienodams zīmīti ar tekstu: "Uzskatu, ka atestāts par skolas beigšanu pienākas jums, jo esmu pārliecināts, ka esat tā iegūšanai laiku veltījusi vairāk nekā jūsu dēls." Tajā brīdi Glens jau bija pieņēmis nemainīgu lēmumu — viņam jākļūst par profesionālu mūziķi.

Milleram izdevās noslēgt ar izdevīgus līgumus ar orķestriem, kuros spēlējot viņš bija iekrājis naudu, lai iestātos Kolorādo universitātē. Taču mācības ilgi neturpinājās — viena semestra laikā izkrītot izkrita trijos no pieciem eksāmeniem, viņš pameta augstskolu un pievienojās Tomija Votkinsa orķestrim. Pēc trim gadiem Millers pārcēlās uz dzīvi Ņujorkā, jo viņaprāt  lielpilsētā mūziķiem tiek dotas daudz lielākas iespējas. Un tiešam, drīz vien pēc ierašanās viņš jau spēlēja slavenajā Bena Polaka orķestrī un  laikā tika ierakstītas pirmās divas kompozīcijas Millera apdarē. Neilgu laiku strādājis Losandželosā un Čikāgā, Glens atgriezās Ņujorkā, kur aizgāja no orķestra, apprecējās ar savu senu draudzeni Helēnu Bargeri un uzsāka mūziķa karjeru, strādādams par trombonistu un aranžētāju citiem slaveniem mūziķiem. Turpmāko gadu gaitā mainot orķestrus kā dažs labs no mums zeķes, Glens nonāca līdz savam orķestrim, kam bija lemt iegūt pasaules slavu jau no paša pirmā koncerta un pavisam orķestra slava izplatījās pa visu Ameriku.

Kad viņš bija pašā slavas zenītā, Otrā pasaules kara laikā Glens par visu makti gribēja nokļūt kā brīvprātīgais jūras kājinieku rindās. Lai arī viņam atteica, jo bija jau pārāk vecs aktīvajam dienestam, tomēr viņam savu izdevās panākt un viņš saņēma atļauju iestāties ASV militārā aviācijas dienesta rindās. Un armijā viņš izvedoja orķestri, kas izvērsa plašu koncertdarbību ar mērķi pārdot militārās obligācijas, un tā Milleram izdevās armijai savākt vairākus miljonus dolāru. Viņš bija neapstādināms un, lai nopelnītu vēl vairāk, viņš nokārtoja to, ka orķestri nosūta koncertturnejā uz Eiropu.

Tur mēneša laikā komanda sniedza koncertus 35 dažādās karabāzēs un piedalījās 40 radiotranslācijās. Liktenīgajā 1944. gada 15. decembrī  Glens Millers ar vienmotora lidmašīnu "C–64 Norseman" no Londonas devās uz Parīzi, kur viņam bija viss jāsagatavo, lai sagaidītu orķestri, jo tika plānota Ziemassvētku radiotranslācija.

Pirms lidmašīnas pacelšanās Glens Millers vaicāja pilotam, pulkvedim Normanam Bezelam: "Kur ir izpletnis?" Viņš atjokoja: "Kas par lietu, Miller, gribi dzīvot mūžīgi?" Lidmašīna tā arī nesasniedza galamērķi Parīzi, tā vienkārši pa ceļam pazuda. Nākamajā dienā, proti, 16. decembrī  Francijā ieradās arī orķestris, taču muzikanti atskārta, ka viņu vadītāja Millera lidmašīna ir pazudusi.
Viņa pazušanu publiskota tikai 1944. gada Ziemassvētku vakarā, kad „Associated Press” paziņoja, ka Millers nākamajā dienā nevadīs plānoto BBC raidījumu Ziemassvētku šovu. Teoriju, kas patiesībā notika bijušas neskaitāmas: ka viņš devies slepenā misijā, lai vienotos par miera līgumu ar Nacistisko Vāciju,  ka miris no sirdslēkmes bordelī, jau ieradies Parīzē, ka lidmašīnu notrieca bumbvedēji. Visticamāk, Millera lidmašīna ielidoja aukstā gaisa masās, apledoja un zaudēja jaudu, avarējot aukstā ūdenī, kur jebkurš izdzīvojušais būtu miris no ķermeņa atdzišanas pāris minūšu laikā.