Šodien dzimšanas dienu svin viena no visu laiku populārākajām un arī skandalozākajām modelēm pasaulē Keita Mosa, kura sadarbojusies ar pasaules ietekmīgākajiem modes zīmoliem.

Katrīna Anna Mosa piedzima 1974.gada 16.janvārī Dienvidlondonā, Anglijā. Viņas vecāki bija modes preču veikala menedžere un aviokompānijas darbinieks. Keitai ir piecus gadus jaunāks brālis un arī pusbrālis un pusmāsa. Skolas gados nākamo modeli nevarēja saukt par apdāvinātu, jo viņas sekmes bija viduvējas, izņemot sportu, kur Keita spīdēja un saņēma augstu vērtējumu.

Modeles karjeru Mosa sāka 14 gadu vecumā, kad Ņujorkas lidostā viņu pamanīja „Storm model management” dibinātāja, kura, atceroties šo notikumu, kādā intervijā teikusi, ka Keitai bijis ēterisks izskats, viņa bijusi gluži vai caurspīdīga, ar fenomenālu kaulu struktūru, viņa bija jauna un neapšaubāmi skaista. Tomēr sākotnēji Keitai Mosai neveicās, darbu atrast bija grūti, jo viņas meitenīgais augums tik ļoti atšķīrās no tā brīža supermodeļu sievišķīgajām aprisēm.

Tā brīža skaistuma etalons bija Sindija Krauforde, Klaudija Šifere, Naomi Kempbelas. Tieši šī iemesla dēļ Keita līdz pat vidusskolas beigšanai vien periodiski strādāja kā modele.

Par īstu sensāciju viņa kļuva 90.gadu sākumā, kad sievišķīgo modeļu vietā priekšroku dizaineri savās skatēs un reklāmas kampaņās sāka dot tā dēvētajām "heroīna meičām" – savdabīga izskata skaistulēm ar androgīniem sejas vaibstiem, zēniskām auguma aprisēm un lokiem zem acīm.

Mosas atspēriena punkts bija dalība "Calvin Klein" reklāmas kampaņā 1993.gadā, un tieši šis notikums viņai pavēra durvis ne tikai uz modes industrijas slavas virsotnēm, bet arī slavenību burziņiem un regulārām publikācijām presē. Keita kļuva par sabiedrības un arī mediju mīluli.

Britu savdabīgā skaistule piedalījusies pasaulē slavenāko dizaineru skatēs, neskaitāmās reklāmas kampaņas un fotosesijās, gozējusies uz prestižāko glancēto žurnālu vākiem, daudzkārt ierindota pasaulē seksīgāko un vislabāk apmaksāto modeļu topos, filmējusies videoklipos, pati arī dziedājusi un izmēģinājusi spēkus kā dizainere.

Gana liela ievērība vienmēr pievērsta arī modeles privātajai dzīvei, un 90.gados viņai bija visai vētrainas un kaislības attiecības ar aktieri Džoniju Depu. Abi tika dēvēti par vienu no "karstākajiem" tā laika pārīšiem. Tāpat arī daudz apspriestas Mosas attiecības ar britu rokmūziķi Pītu Dohertiju, un abi pat pamanījās saderināties, bet 2007. gadā šis mīlas stāsts beidzās.

Daudzi slaveni vīrieši savulaik atzinušies, ka bijuši kopā ar Keitu, modeles mīļāko sarakstā netrūkst arī sieviešu. Tā, piemēram, grupas "Nirvana" līdera Kurta Kobeina atraitne Kortnija Lova savulaik stāstījusi, ka viņai bijis sakars ar Mosu.

2002. gadā Mosa kļuva par māmiņu un viņa laida pasaulē izdevēja Džefersona Heka meitu Lilu Greisu, bet 2011. gadā modele pat pamanījās apprecēties ar grupas "The Kills" ģitāristu Džeimiju Hinsu. Piecus gadus vēlāk laulība tika oficiāli šķirta.

Pēdējos gados ziņas par Mosas privāto dzīvi bijušas visai skopas, un publikācijas ārzemju medijos liecina, ka jau vairākus gadus viņa tiekas ar kādu modeli, kurš par modeli ir krietni jaunāks.

Mosas karjera vienmēr arī gājusi roku rokā ar dažādiem skandāliem, un nevienam nav noslēpums, ka trakulīgajai britu daiļavai vienmēr cieņā bijusi vētraina uzdzīve ar alkoholu un arī narkotikām.

2005. gada rudenī mediju rīcībā nonāca foto, kuros Mosa bija iemūžināta, šņaucot kokaīnu, un tas skaistulei gandrīz maksāja karjeru. Vairāki slaveni zīmoli pārtrauca ar viņu sadarboties, un daiļavai nācās pamatīgi nopūlēties, lai atgūtu reputāciju.