1923. gada 16 oktobrī filmu producents un animators Volts Disnejs un viņa brālis Rojs Disnejs dibina "Walt Disney Company".

Volta Disneja vecāki bija Kanādā ieceļojuši īru imigranti. Viņiem gan Kanādā neveicās ar cerēto lauksaimniecības biznesu, tāpēc viņi pārcēlušies uz Čikāgu, kur 1901. gadā piedzimis Volts Disnejs, īstā vārdā Volters Eliass Disnejs, kurš visus bērnības un jaunības gadus savu vienaudžu vidū izcēlās ar to, ka nepārtraukti zīmēja dažādas karikatūras.

Reiz Volts krāsu un zīmuļu trūkuma dēļ izmantoja sveķus un nūju, lai uzzīmētu zīmējumu uz vecāku mājas sienas. Lieki piebilst, ka par to viņa pienācās diezgan brangs sods. Volts izauga daudzbērnu ģimenē, viņam bija trīs brāļi un māsa un ļoti valdonīgs un agresīvs tētis. Volta Disneja tēvs uzskatījis, kas nekas cits tā neizglīto bērnu, kā fizisks sods.

Tētis tik ļoti darīja pāri nākamajam animācijas gigantam, ka viņam pat dažbrīd šķitis, ka tas nemaz nav viņa īstais tētis. Mierinājumu tēta vardarbībai Volts meklējis pie vecākā brāļa Roja, kurš dziedējis Volta fiziskās un garīgās brūces. Tāpat milzu atbalsts bijusi mamma, kura dēlu mierinot lasījusi viņam pasakas un šie izdomātie stāsti ļāvuši Voltam aizbēgt no biedējošās realitātes, paslēpjoties iedomātajā pasaulē un iespējams, ka tieši te radās un attīstījās animācijas milža fantāzija.

Jau pusaudža gados Volts Disnejs draugu un paziņu vidū bija populārs kā dažādu stāstu un miniatūru atstāstītājs ar bagātīgu iztēli un kā dažādu šovu meistars.

"Ja jūs varat sapņot, tad jūs varat īstenot savus sapņus," tas ir viens no Volta Disneja domu graudiem, kas spēji apliecina viņa dzīves pavērsienus.

Neticami, bet fakts mediju impērijas vēsture sākusies kādā nelielā Holivudas garāžā.

1923. gadā Disnejs ierodas Losandželosā pie sava vecākā brāļa Roja. Volta sapnis bija animācijas filmu veidošana un viņš negrasījās atkāpties no sava sapņa, jo "paveikt neiespējamo ir jautri".

Rojs noticēja brāļa idejām un kļuva par viņa pavadoni un līdzdibinātāju mazai animācijas studijai. Jaunizveidotajā uzņēmumā lomas tika sadalītas šādi – Volts bija radošs ģēnijs, bet Rojs bija atbildīgs par finansiālo daļu. Kopā ar brāli Roju Volts reģistrēja garāžā uzņēmumu "Disney Brothers Studio". Tieši tur viņš radīja savu pirmo multfilmu "Alise Brīnumzemē".

1923.gada 16.oktobrī, parakstot līgumu par multfilmas izrādīšanu ar izplatītāju no Ņujorkas Margaretu Vinkleri, brāļi pārdēvējuši studiju par "Walt Disney Company". Un tieši šis nosaukums viņiem nesis veiksmi.

Brāļi Disneji ar filmu “Alise brīnumzemē” ieguva atpazīstamību, taču tas vēl nenozīmēja, ka viņi ieguva milzu pasūtījumus. Galu galā Holivuda tajā laikā bija tikai pašos pirmsākumos, tāpēc dzimst ideja radīt ko nebijušu un unikālu. Rezultātā Volts Disnejs kļuva par pirmo, kurš animācijas filmu izveido kopā ar sinhronu skaņas pavadījumu. Dažus no pirmajiem tēliem arī viņš pats ierunāja.

Pēc "Alises Brīnumzemē" Volts Disnejs radīja jaunu varoni trusīti Osvaldu, kura piedzīvojumi atklājās 26 sēriju garumā. Pēc tam Vinklere nolēma bez Volta piedalīšanās izplatīt šo multfilmu, jo pēc līguma noteikumiem visas tiesības uz Osvaldu piederēja tieši viņai.

Disnejam nekas cits neatlika, kā radīt jaunus savu multfilmu varoņus. Tā radās slavenā Mikipele un "Draiskās melodijas". Tam pateicoties, viņa studija 1932.gadā ieguva savu pirmo "Oskara" balvu par "labāko zīmēto filmu".

Pēc tam radās "Trīs sivēntiņi", "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", "Pelnrušķīte", "Pinokio", "Bembijs" un daudzas citas multfilmas, kas nu jau kļuvušas par klasiku.

Volts Disnejs ir saņēmis visvairāk ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvu - 26, turklāt Disnejs arī ir visvairāk, 59 reizes, nominēts šai balvai.