2018. gada 19. maijā Lielbritānijā, Vindzoras pils Sv.Jura kapelā, salaulājas princis Harijs un bijusī amerikāņu aktrise Megana Mārkla. Tās bija desmitgades dārgākās kāzas.

Saseksas hercogi laulību gredzenus mija 2018.gada 19.maijā. Laulības ceremonija notika Svētā Džordža kapelā Vindzoras pilī. Līgavu pie altāra veda Harija tēvs Velsas princis Čārlzs. Bet līgavaiņa vedēja pienākumu pildīja Harija brālis Viljams. Kāzu dienā kopā ar Meganu bija arī viņas māte Dorija Reglenda. Par  vīru un sievu Hariju un Meganu pasludināja Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs. Un tā, šķiet, bija viena no “zvaigžņotākajām” laulību ceremonijām visā britu karaliskās ģimenes vēsturē. 600 klātienes viesu vidū bija gan kinozvaigzne Džordžs Klūnijs ar sievu, futbolists Deivids Bekhems ar sievu, modes dizaineri Viktoriju Bekhemu, aktieris Toms Hārdijs, tenisiste Serēna Viljamsa, TV zvaigzne Opra Vinfrija, mūziķis Eltons Džons un daudzi, daudzi citi. Tiesa, vēlāk izrādījās, ka daudzas slavenības, kas bija ielūgtie viesi uz laulību ceremoniju, patiesībā pirms tam nekad tā īsti nemaz nebija satikuši ne Meganu, ne princi Hariju.

Kāzas tiešraidē  translēja  vairākos pasaules televīzijas kanālos. Londonas ielas bija slēgtas un jau no agra rīta briti pulcējās ielās, lai vērotu krāšņo kāzu ceremoniju un parādi.  Bet  Amerikas Savienoto Valstu televīzijās kāzas noskatījās 29 miljoni cilvēku. Tirgus pētījumu kompānija "Nielsen" pēc tam ziņoja, ka Harija kāzas bijušas populārākas par viņa brāļa laulībām. Prinča Viljama un Keitas Midltones laulības 2011.gadā televīzijā noskatījās par sešiem miljoniem ASV iedzīvotāju mazāk.

Tajā nedēļas nogalē par prinča un aktrises laulībām bija publicēti vairāk nekā 6,5 miljoni ierakstu sociālās saziņas vietnē “Twitter”, un tas bija  trīs reizes vairāk nekā karalisko kāzu laikā pirms septiņiem gadiem. Zinātāji norādīja, ka Viljama un Keitas kāzu laikā šī vietne vēl nebija ieguvusi tik lielu popularitāti. Karaliskās laulības krietni veicināja tūristu pieplūdumu Vindzorai, jau uz kāzu parādes mēģinājumu, kas notika dažas dienas iepriekš, bija sanākuši simti interesentu. Tikmēr vietējie uzņēmēji viesiem piedāvā dažādus suvenīrus ar Harija un Meganas portretiem un karaļnama simboliku.

Tomēr oriģinālāko veidu, kā piesaistīt apmeklētājus, izdomājuši kādas vietējās kafejnīcas darbinieki. Viesiem tika piedāvāts kapučīno ar jaunlaulāto attēliem un nelielas tortes ar kroņa simbolu. Kūkām ir citronu un aprikožu aromāts, un tieši šādas sastāvdaļas savai kāzu tortei izvēlējās saderinātie. Vēlāk intervijā ar Opru Vinfriju, ko pārraidīja televīzijas kanāls “CBS”, Megana Mārkla un princis Harijs vēstīja to,  ka patiesībā “īstās kāzas” bijušas dažas dienas pirms oficiālās laulību ceremonijas, viņi esot salaulājušies trīs dienas pirms un neviens to neesot zinājis līdz pat intervijas brīdim ar Opru.

Megana to aprakstījusi šādi: “Paklausieties, tas teātris – tas bija tikai visiem pārējiem. Taču mēs vēlējāmies mūsu savienību noslēgt tikai divi vien… Tāpēc tie zvēresti, kas ierāmēti atrodas mūsu mājās pie sienas, mēs teicām tos viens otram, kad bijām divatā pie altāra.”

Tikmēr pēc šī paziņojuma ar savu versiju klajā nāca anglikāņu baznīcas pārstāvis mācītājs Marks Edvards, kurš stāstīja, ka Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs trīs dienas pirms laulību ceremonijas patiešām saticies ar Meganu un princi, bet tikai, lai izrunātu dažādas nianses par laulību ceremoniju un to varētu dēvēt par ģenerālmēģinājumu, taču nekādas ceremonijas nav bijis. Ar piebildi, ka Megana kā amerikāniete visticamāk kaut ko ir pārpratusi un ka šāds apgalvojums nomelno mācītājus un nostāda viņus muļķīgā situācijā, vēl piebilstot, ka ceremonija ir konkrēta procedūra, kuru nevar apiet, vai kaut ko sarunāt, jo noteikumi uz viesiem, pilnīgi visiem attiecas vienādi.