1888.gada dibināta senākā līga pasaules futbola kartē. Tā bija Anglijas un Velsas futbola līga, kurā piedalās profesionāli futbola klubi.

Futbola pirmssākumi meklējami jau Ķīnā, kur radušies bumbas speršanas spēles pamati, no turienes spēle nonākusi Ēģiptē, pēc tam to pārņēmši grieķi, bet vēlāk spēle izplatījās Romā un Francijā, līdz beidzot futbols nonācis Anglijā.

Mūsdienu futbols ar saviem, mums šobrīd zināmajiem spēles noteikumiem, radies 19. gadsimta vidū Anglijā. Pirmie standartizētie spēles noteikumi jeb “Kembridžas noteikumi” izveidoti 1848. gadā, kad universitāte izdeva 11 noteikumus par futbola spēli, nosakot soda sitienu, autu izspēli un vārtu skaitīšanu.

Laika gaitā šie noteikumi attīstījās, tika pievienoti jauni, pārveidoti esošie, kā arī veidojās jaunas skolu un universitāšu komandas, kas vēlāk formējās kā neatkarīgas komandas.

Arvien pieaugošais komandu skaits veicināja Anglijas futbola asociācijas izveidi, kas dibināta 1863. gadā un šobrīd ir vecākā futbola asociācija pasaulē, kas ietver futbola pārvaldi konkrētajā reģionā, kā arī Anglijas Futbola asociācijas kausa izveidi. Turnīrs ar izslēgšanas principu starp angļu komandām jau tika izspēlēts sākot no 1871. gada, un tiek spēlēts arī šobrīd.

Kļūstot futbolam profesionālam, radās haoss un nevienlīdzība starp profesionālām un amatieru komandām, kā rezultātā, futbola kluba “Aston Villa” direktors Viljams Makgregors, 1888. gada 22. martā izteica piedāvājumu Anglijas komandu komitejām organizēt turnīru, kurā bija izveidots konkrēts komandu spēļu kalendārs – noteiktas spēles, to skaits, pretinieki katram klubam, kā rezultātā radās Anglijas Futbola līga, kas ir šobrīd vecākā futbola līga pasaulē.

Sākumā līgā spēlēja 12 komandas, bet augot futbola popularitātei komandu skaits palielinājās, un tāpēc nācās to līgu paplašināt. 1892. gadā izveidoja līgas otro divīziju, kas ļāva krietni palielināt profesionālo klubu skaitu. Laika gaitā radās vēl arī trešā un ceturtā divīzija.

Otrā pasaules kara laikā Anglijas futbola līgās sacensības nenotika. Pēc kara tās atsāka darbību. Zīmīgākais gads Anglijas futbola līgās bija 1992. gads, kad Futbola līgas sadalīja, un pirmo divīziju formāli atdalīja no jau esošajām četrām divīzijām, un radās Premjerlīga.

Pirmā divīzija jeb Premjerlīga darbojas atsevišķi no pārējām trim, kuras joprojām palika Futbola līgas pārziņā. Tas izdarīts, lai spēcīgākā Anglijas futbola līga iegūtu vairāk līdzekļu tieši naudas izteiksmē – vairāk un lielākus sponsorus, pārraides licences, tādējādi labākajiem angļu klubiem rastos iespēja sacensties ar spēcīgākajām Eiropas komandām.

Kopumā Anglijas līgās šo 130 gadu laikā spēlējušas vairāk nekā 140 komandas, tomēr labāk zināmās, kas pārdzīvojušas laiku laikus saglabājot lielisku sniegumu futbola laukumā, ir “Chelsea”, “Arsenal”, “Liverpool”, “Manchester United”, vārdi, kas zināmi visā pasaulē.