2005. gada 22. novembrī par Vācijas kancleri kļūst viena no pasaulē ietekmīgākajām sievietēm Angela Merkele.

Politika un tās veidošana ir visa viņas dzīve. Vācijā prezidents ir tikai reprezentatīva figūra; politiku tur "taisa" kanclers, un kopš šajā amatā ir Angela Merkele, viņa vairākkārt atzīta par vienu no pasaulē ietekmīgākajām personām. Un starp sievietēm viņa ir visietekmīgākā.

Angela Merkele bijusi precējusies divas reizes. Pirmā savienība ar Ulrihu Merkelu ilga piecus gadus, un no šī cilvēka viņa paturēja uzvārdu. Pirms 19 gadiem viņa apprecējās ar Joahimu, ar kuru ir kopā arī tagad. Viņš ir ķīmiķis un pasniedzējs universitātē Berlīnē. Pārim kopēju bērnu nav; vīram ir divi bērni no iepriekšējām attiecībām.

Merkelei esot rituāls katru rītu brokastot kopā ar savu vīru. Brokastu laikā pāris pārrunājot pasaulē aktuālo, spriež par mākslu, kā arī "nobuko" operu apmeklējumus, kas viņiem ir tīkamākais brīvā laika pavadīšanas veids. Novērots, ka vīrs visbiežāk izvēlas lidojumus parasto ļaužu klasē un nekādā veidā neizmanto priekšrocības, ko varētu sniegt Merkeles statuss. Viņš nekad nelido valdības lidmašīnā, ar kuru pārvietojas sieva Angela. Merkele ar vīru reti parādās sabiedrībā, kur zibsnī fotoreportieru kameras.

Toties Vācijas kanclerei patīk doties pārgājienos, slēpot ar distanču slēpēm, izrādās, viņa labprāt dzied un par visu vairāk mīl klasisko mūziku, it sevišķi operu.

Merkeles mīļākais ēdiens ir maltas cūkgaļas desiņas un zaļie kāposti. Kādā pasākumā 2001.gadā Oldenburgā kanclere pat tikusi nosaukta par "desiņu karalieni".

Viņa pati ir visai prasmīga dāma virtuvē. Lai gan laika gatavošanai nav, zināms, ka Merkele spēj sarūpēt lielisku liellopa gaļas steiku, kartupeļu zupu un kūku no plūmēm – tie esot viņas virtuves kroņa numuri. Tiesa kancleres vīrs mēdzot pukoties, ka sieva cepot plūmju plātsmaizi skopojoties drumstalām. Un viņš zina, ko runā, jo ir konditora dēls.

Merkele arī atzinusies, ka mēdz pirkt pārtiku priekšdienām. Tas nāk no jaunības un ir saistīts ar Austrumvācijas dzīves pieredzi. Tiklīdz redzi kaut ko labu, vajag to nopirkt tā pavairāk – ja nu pietrūkst. Viņa atzinusi, ka traumas dēļ mēdz pirkt arī lietas, kas tā pa īstam nemaz nav vajadzīgas. Tas esot dziļš ieradums, kas izriet no tā, ka nav pieejamas vajadzīgās lietas, un tu vienkārši pērc uz priekšu nebaltai dienai.

"Cilvēki bieži pārmet, kāpēc es esmu lēna, kavējos ar lēmumiem un tā tālāk," sacījusi Merkele, "taču tas ir tikai tāpēc, ka es ļoti iedziļinos visos jautājumos un izskatu visu pušu viedokļus".

Merkele teju vai ar zinātnisku vērienu pieiet visiem jautājumiem, kas skar Vāciju. Viņa savā galvā iziet cauri neskaitāmiem scenārijiem, un ne tikai teorētiskām varbūtībām. Tieši tāpēc arī ir šķietamā kavēšanās ar lēmumiem.

Ārpus un arī iekšpus darba laika Vācijas kanclere ir liela futbola fane, īpaši atbalstot Vācijas valstsvienību. Kad tā 2014. gadā uzvarēja Pasaules kausā, Merkele bija pirmā sveicēja un pati vēlējās nofotografēties kopā ar puišiem, kas Vācijai šos panākumus nodrošināja.

Nav gan īsti zināms, cikos darbadienās gulēt iet kanclere, taču viņa pati neslēpj, ka caurmērā diennaktī guļ četras stundas un vismaz 18 stundas strādā. Īsais četru stundu miegs Merkelei netraucējot būt funkcionējošai politiķei.

Viņa sacījusi, ka ir kā kamielis. Kanclere varot ilgi ciesties, taču, kad nolēmusi izgulēties, tad arī guļ. Visbiežāk – brīvdienās. Bet pēc tām viņa atkal atgriežas darbā un turpina negulēt padsmit stundu no vietas, risinot valstij un pasaulei svarīgos jautājumus.