1992. gada 24. februārī grupas “Nirvana” līderis Kurts Kobeins vien pāris dienu pēc savas dzimšanas dienas apprecas skandalozo dziedātāju Kortniju Lovu.

Par savu liktenīgo “atradumu” Kortnijas Lovas veidolā Kurts Kobeins teicis, ka jūtoties laimīgāks nekā jebkad. Beidzot viņš esot atradis cilvēku, kurš ir absolūti līdzīgs viņam.

Kortnija Lova un Kurts Kobeins viens otru pirmo reizi ieraudzīja naktslokālā, kur jaunības gados Lova bieži uzturējās. Tovakar Kobeins klubā uzstājies ar vēl mazpazīstamo grupu “Nirvana”. Lietoto apģērbu veikalā pirktās drēbēs tērptais, izspūrušais dziedātājs piesaistījis Kortnijas uzmanību, un viņa centās puisi uzrunāt, sakot, ka viņš līdzinās kādas citas grupas vokālistam, kurš Kurtam nekad nav paticis. Nostāsti pauž, ka jau nākamajā mirklī abi atradušies uz grīdas cīkstoties… Tas tajā vakarā tas arī bija viņu visciešākais kontakts.

Kurts nebijis ieinteresēts kādu normālu attiecību veidošanā, tā kā joprojām nebija guvis skaidrību par savu seksuālo orientāciju un bija pārāk iegrimis pats savos dvēseles stāvokļos. Taču, kā vēlāk stāstījuši viņa draugi, Kurtu nav atstājusi vienaldzīgu skaļā meitene. Kurts sekojis līdzi viņas aktivitātēm un viņas grupas panākumiem, turklāt pēcāk ļoti pārdzīvojis, ka tajā vakarā izturējies gluži kā idiots un zaudējis tādu meiteni.

Arī Kortnija pēc šī gadījuma bijusi kā apmāta ar Kurtu un sekojusi līdzi viņa karjerai līdz nākamai tikšanās reizei 1990. gadā, kad liktenim labpatika abus atkal savest kopā. Abi mūziķi ar savām grupām – Kortnija ar “Hole”, bet Kurts “Nirvana” sastāvā – uzstājās kādā Portlendas naktsklubā. Kurts arī šoreiz izturējies savdabīgi attiecībā pret Kortnijas nepārprotamajiem simpātijas apliecinājumiem un tālāk nekas nav sekojis. Līdz 1991. gadam, kad Losandželosā divu citu grupu koncertā abi atkal satikās. Ppēc koncerta abi strauji satuvinājušies un aizvien biežāk kopā pavadījuši laiku.

Kurta grupas otrais albums “Nevermind” bija paguvis pacelt viņu slavas virsotnē, savukārt Kortnijas grupas debijas albums britu hitparādē ieņēma vien 59. vietu. Tomēr tas gan Kortniju nav pārāk skumdinājis, jo itin drīz viņas prātu nodarbināja citas rūpes – 1992. gadā – aptuveni tajā laikā, kad “Nirvana” ar savu slaveno uznācienu uzstājās ASV televīzijas pārraidē “Saturday Night Live”, viņa uzzināja, ka ir stāvoklī. Un tieši šī iemesla dēļ tā paša gada 24. februārī, dažas dienas pēc Kurta dzimšanas dienas, viņi salaulājās Vaikiki pludmalē Havaju salās. Kāzas notika īstenā grandža stilā – līgava bija tērpusies caurspīdīgā, amerikāņu aktrises Frānsisas Fārmeres savulaik valkātā kleitā, tikmēr līgavainis bija apvilcis zaļu kokvilnas pidžamu.

Kortnijā Kurts esot atradis to, ko iepriekš nebija atradis nevienā pašā radījumā. Un savu mīļoto viņš uzlūkoja tieši kā “radījumu”, jo uzskatīja, ka ir pilnībā nesvarīgi, kas “tas” ir – sieviete, vīrietis, mežonīgs zvēriņš vai citas planētas iemītnieks – “galvenais, lai tas ir tev piemērots pēc visiem parametriem, sakrīt pēc visiem izliekumiem un raugās uz pasauli tāpat kā tu”.