1991. gada 24. septembrī izdots ietekmīgais grupas "Nirvana" albums "Nevermind".

1991. gada 24. septembris ir zīmīgs datums rokmūzikas vēsturē. Tieši šajā dienā pie klausītājiem nonāca jaunas grupas “Nirvana” otrais albums “Nevermind”, kas acumirklī neiedomājamos slavas augstumos pacēla ne tikai pašu Sietlas trijotni – Kurtu Kobeinu, Kristu Novoseliku un Deivu Grolu, bet veselu žanru rokmūzikā, atstājot neizdzēšanas sekas deviņdesmito gadu populārajā kultūrā un ietekmi, kas jūtama arī šodien.

Albuma panākumus jau bija iesildījis 1991. gada 10. septembrī izdotais dziesmas “Smells Like Teen Spirit” singls. Savukārt 13. septembrī, kas 1991. gadā bija piektdiena, notika albuma noklausīšanās ballīte lūgtajiem viesiem – medijiem un mūzikas industrijas pārstāvjiem. Ballīte izvērtās mežonīga – mētāšanās ar ēdienu, daudz alkohola un izpūsts ugunsdzēšamais aparāts. Viss beidzās ar to, ka kluba ārā sviedējs aiz durvim izlika pašus ballītes vaininiekus.

Tikmēr “Nevermind” izdevēji neloloja lielas cerības par jaunā albuma panākumiem, tomēr velti, jo tā uzvaras gājiens bija vienkārši žilbinošs. Tas bija kaut kas vairāk nekā pirmās pozīcijas pārdotāko albumu topos - “Nevermind” atstāja ietekmi uz vairākām paaudzēm, mainot, kā modi, tā koncertu dzīvi. Dažādi avoti vēsta, ka legāli pārdoto albuma kopiju skaits pārsniedz 25 miljonus, atsevišķi norāda, ka tas sasniedzot pat 30 miljonus. Taču, ņemot vērā tobrīd plaukstošo mūzikas pirātismu un tehnoloģiju attīstību, reālais daudzums pavairoto “Nevermind” kopiju ir daudz lielāks. 1999. gadā ASV ierakstu industrijas asociācija tam piešķīra dimanta statusu.

Un vēl “Nevermind” ar savu otro albumu mūzikas vēsturē iegājuši arī kā popmūzikas karaļa Maikla Džeksona gāzēji. Albums "Billboard" pārdotāko albumu topā ieņēma pirmo vietu, pārraujot Džeksona tobrīd grandiozos panākumus un no augstākās pozīcijas izstumjot viņa astoto studijas albumu “Dangerous”.Starp citu, “Nevermind” nebija pirmais iecerētais grupas “Nirvana” otrā albuma nosaukums.

Kurts Kobeins bija ieplānojis albumu nosaukt “Sheep” (Aita), tādējādi paužot attieksmi pret sabiedrības konformismu. Kobeins bija slavens ar plānošanu uz papīra un savām piezīmju grāmatiņām, kas bija pilnas ar idejām un zīmējumiem par iespējamajiem albumiem. Tieši tur parādās topošā otrā albuma nosaukums “Sheep”. To apliecina arī basģitārists Novoseliks, sakot, ka viņi bijuši lieli ciniķi, izvēloties šādu nosaukumu. Tomēr vēlāk tas atmests, un izvēlēts mums labi zināmais “Nevermind”.

Vēl tikpat zīmīgs kā albuma saturs, ir tā vāciņš. Spensers Eldens šobrīd ir pieaudzis vīrietis, tomēr viņš uz mūžu paliks ““Nirvana” baby”, jo viņa zīdaiņa vecuma kailfoto uz albuma “Nevermind” vāciņa ir redzējuši miljoni rokmūzikas cienītāju visa pasaulē. Fotogrāfa Kērka Vedla fotogrāfija ar kailo, peldošo mazuli un dolāra banknoti baseinā ir viens no 90. gadu ikoniskajiem attēliem, sava laikmeta viena no spilgtākajām zīmēm. Tiesa, ir stāsts, ka fotogrāfs vispirms esot uzņēmis bildes versiju ar meitenīti, taču ierakstu kompānijas “DGC Records” pārstāvji uzstājuši, ka ir vajadzīgs “krāniņš”.

Tomēr nu slavenā fotogrāfija kļuvusi par strīdus objektu, un taisnību tiesas ceļā nolēmis meklēt bildītē redzamais, nu jau trīsdesmitgadnieks Spensers Eldens, sakot, ka “Tā ir bērnu pornogrāfija”. Vīrietis, kurš bildes tapšanas brīdī bija četrus mēnešu vecs, lūdz atlīdzināt vismaz 150 000 dolāru lielu naudas summu par to, ka viņa “patiesā identitāte un vārds ir mūžīgi saistīti ar komerciālu seksuālu izmantošanu”. Turklāt Eldens apgalvo, ka viņa vecāki nekad nav devuši rakstveida atļautu izmantot viņa fotogrāfiju uz albuma vāka un par foto izmantošanu viņiem nav samaksāts.