2009. gada 25. jūnijs daudzu miljonu Maikla Džeksona daiļrades cienītāju sirdīs paliks kā diena, kas satricināja un uz pauzes atstāja visu mūzikas pasauli.

Maikls Džeksons bija veiksmīgs dziedātājs jau kopš bērnu dienām un, laikam ritot, viņš tikai arvien pamatīgāk atstāja savu nospiedumu mūzikas industrijā.

Dzimis 1958. gada 29. augustā Gerijas pilsētā Indianas štatā, Maikls bija septītais no deviņiem bērniem ģimenē. Pirmoreiz kopā ar brāļiem mazais Maikls uzstājās kādā talantu šovā jau sešu gadu vecumā. Zēnu grupa “Jackson 5” kļuva par valsts mēroga talantiem. Pēcāk Džeksons pateicoties savam īpatnējam tēlam, unikālajai balsij, kvalitatīvajām un bezgala veiksmīgajām dziesmām un mūzikas klipiem ieguva ‘popa karaļa’ titulu un veiksmīgi koncertēja viens.

Džeksons kopumā pārdevis vairāk nekā 750 miljonus ierakstu pasaulē, kā arī saņēmis 13 “Grammy” balvas.

Uzreiz pēc Džeksona nāves ļoti aktīvi pirka mūziķa albumi un singus. 

Maikls Džeksons esot sabrucis savās mājās 25 jūnijā, un viņa personīgais mediķis centies viņu atdzīvināt, taču tas nav izdevies. Tad izsaukta palīdzība, kas ieradusies pēc deviņām minūtēm, un popmūzikas karalis tad vēl esot elpojis. Viņš nogādāts Losandželosas slimnīcā, kur ārsti mēģinājuši atdzīvināt vairāk nekā stundu, taču neveiksmīgi. Tad arī izziņota mūziķa nāve. Tas notika 0:26 pēc Latvijas laika. Maiklam Džeksonam bija piecdesmit gadu.

Sākās izmeklēšana. Saskaņā ar Džeksona ārsta Konrāda Mareja liecībām, kuru mūziķis bija nolīdzis kā personīgo ārstu, gatavojoties koncertturnejai, viņš traģiskajā naktī ar bezmiegu sirgušajam dziedātājam iedevis valiumu, bet pēc neilga laika vēl kādus medikamentus.

Pēc stundas Džeksons joprojām nav spējis aizmigt, un ārsts ievadījis spēcīgu miega līdzekli midazolu. Nākamo stundu laikā ārsts turpinājis dot Maiklam dažādus preparātus. Pulksten 10.30 rītā ievadījis 25 miligramus propofola, kas kļuvuši liktenīgi. Toksikoloģiskā ekspertīze apstiprināja sākotnējo versiju, ka popkaraļa nāves cēlonis ir spēcīgs anestezējošs līdzeklis.

Vairākus gadus pēc notikušā atklātībā nonāca Losandželosas policijas departamenta rīcībā esošās fotogrāfijas, kurās redzama mūziķa dzīvesvieta īsi pēc viņa nāves. Istabā valdījis haoss un visur bija redzamas dažādu medikamentu pudelītes, kā arī skābekļa baloni un intravenozā šķīduma iepakojums. Fotogrāfijās redzamas arī Džeksona ārsta Konrāda Mareja medikamentu somas un viņa automašīna, kas novietota pie mūziķa mājām.

Šīs fotogrāfijas 2011. gadā izmantotas Mareja tiesas prāvā. Dažos attēlos redzama Maikla nesaklātā gultā un tajā esoša lellīte. Uz tualetes galdiņa savukārt redzamas neskaitāmas bērnu fotogrāfijas, bet uz nakts skapīša tukšas dzērienu pudeles. Vienā no attēliem redzama lelle ar sarkaniem vaigiem un blondām matu cirtām, turklāt, kā liecina šis attēls, mūziķis miris, rokās turot šo rotaļlietu.

Losandželosas tiesas zvērinātie atzina, ka Maikla Džeksona ārsts Konrāds Marejs ir vainīgs mūziķa netīšā nonāvēšanā. 2011. gadā viņam piesprieda četrus gadus ieslodzījumā, bet cietumā viņš pavadīja tikai pusi no noteiktā termiņa. Trīs ASV štatos ir anulēta viņa ārsta licence.