1945. gada 26.jūlijā dzimusi britu aktrise Helēna Mirrena.

Aktrise Helēna Mirrena piedzima kā Helēna Lidija Mironova, jo pasaulē nāca jauktā ģimenē. Aktrises mamma Ketlīna Rodžera dzimusi Lielbritānijā, bet Helēnas tēvs Vasīlijs Mironovs dzimis Krievijā, Smoļenskas apgabala Kurjanovā. Lielbritānijā Vasīlijs nonācis, pateicoties vectēvam no tēva puses, kurš, būdams Krievijas impērijas dienestā Londonā, nav atbalstījis Oktobra revolūciju un palicis emigrācijā Lielbritānijā.

Helēna kopš bērnības un skolas gadiem mērķtiecīgi gājusi aktrises karjeras virzienā, jo jau skolas gados tika pie lomām, tiesa gan skolas ludziņās. Loģiski, ka turpmākā izglītošanās ritēja tieši saistībā ar domām par aktrises karjeru, gan apmeklējot Jauno runas un drāmas koledžu, gan iekļūstot Nacionālajā jaunatnes teātrī, kur divdesmit gadu vecumā tika pie pirmajām īstajām lomām.

Uzskata, ka aktrises karjeru Helēna Mirrena sākusi 1965.gadā. Savas ilgās karjeras laikā Helēna Mirrena iekarojusi slavenāko režisoru atzinību, spēlējusi trīs filmās angļu karalieni, saņēmusi “Oskaru”, “Zelta globusu” un citus prestižus apbalvojumus.

Helēna Mirrena filmējas divās vai trīs filmās gadā. Bet neviens nekad nav redzējis noguruma pēdas sejā.

Aktrise pati savu izskatu komentē šādi:“Man nav absolūti nekāda skaistuma režīma, viss slēpjas mērenībā. Es bieži sauļojos – es zinu, ka tas nevajadzētu, bet man ļoti patīk sildīties saulē. Es dzeru vīnu un dažreiz pārāk daudz. Es mīlu frī kartupeļus un es nevaru piespiest sevi doties uz sporta zāli ilgāk par diviem mēnešiem pēc kārtas… Es neesmu īpašs cilvēks. Es tikai zinu, ka dzīve ir īsa un pārāk vērtīga.”

Kad aktrisei ir ātri jāatgūst formu, viņa izmantojot vingrojumu sistēmu, ko izstrādājuši Karaliskie Kanādas gaisa spēki tālajos 50. gados.

Kāda tā ir ? Tūdaļ varam izpildīt to kopā, jo kopā vingrinājumi aizņem tikai 12 minūtes: vispirms ir iesildīšanās - 30 sekunžu ilga ceļu pacelšana tikpat ilga roku griešana , tad 30 sekundes pilda presītes vingrinājumu. Tad pāriet uz vingrinājumu izpildi divu minūšu garumā, vispirms ķermeņa augšdaļas un taisnu kāju pacelšana no guļus stāvokļa, tad kāju pacelšana, guļot uz sāniem, un atspiešanās. Vingrojumu komplekss noslēdzas ar minūti ilgu kāju pacelšanu, guļot uz muguras, un trīs minūšu ilgu skriešanu un lekšanu uz vietas.

Helēna Mirrena ne tikai izskatās jaunāka par saviem gadiem, bet arī vienmēr ir ļoti priecīga un optimistiska, kā arī nepievērš uzmanību esošajiem stereotipiem. 

70 gadu vecumā viņa kļuvusi par kosmētikas zīmola “L’Oréal” seju. Kad aktrise parakstīja līgumu ar “L’Oréal”, viņa uzstāja, lai fotogrāfijās netiktu uzfrišināta, padarot viņas izskatu jaunāku. Aktrise uzskata, ka šis bijis ļoti svarīgs brīdis ne tikai viņas dzīvē, bet arī sieviešu dzīvē kopumā, jo tas ļauj lauzt stereotipus.

Atšķirībā no daudzām viņas kolēģēm un arī parastajām sievietēm, Helēna Mirrena ne tikai nebaidās kļūt veca, bet viņai patiešām patīkot šis process.

“Vislabākais astotajā desmitgadē ir tas, ka tā tev vispār ir pienākusi,” atzīst aktrise. “Kad man bija 45 gadi, no domām, ka kādreiz man būs 70 gadi, šermuļi skrēja pār kauliem. Bet izvēle ir vienkārša: vai nu nomirt jaunai, vai arī kļūt vecai, cita varianta nav. Ir svarīgi mīlēt sevi jebkurā vecumā un ļaut sev izbaudīt dzīvi, nevis veidot stereotipus un viedokļus.”

Aktrisei nav bērnu, bet par to viņa runā ar vieglumu un zināmu humora devu, sakot, ka nav tā, ka viņa nemīlētu bērnus, jo viņi ir smieklīgi un viņi ir jāmīl, tiesa aktrise nekad nav sajutusi sevi kā māti. Viņa vienkārši neesot gribējusi bērnus. Aktrises prāt, ir labi nevēlēties bērnus.

“Pasaulē ir daudz par daudz cilvēku. Tas ir mans ieguldījums ekoloģijā,” saka šodienas jubilāre Helēna Mirrena.