Kamēr mūsdienās pa labi un kreisi dzirdam vārdu miljardieris, 1916. gada 29. septembris ir diena, kad pasaulē tika pasludināts pirmais miljardieris. Tas bija amerikānis Džons Rokfellers.

Uzvārds Rokfellers jau sen kļuvis par vērtību. Joprojām, cilvēkiem visā pasaulē šis vārds asociējas ar pasakainu bagātību. Tas pateicoties Džonam Rokfelleram, kurš prata kļūt par pirmo oficiālo miljardieri uz šīs planētas. Tieši viņš nopelnīja miljardu dolāru, un tas notika 1916. gada 29. septembrī.

Miljardieris piedzima 1839. gada 8. jūlijā, viņa tēvs Viljam Rokfellers jaunībā bija smagi strādājis kā mežstrādnieks, līdz pametis fiziski smago rūpalu un pievērsies ārstniecisku eleksīru tirdzniecībai. Pateicoties uzņēmējdarbības garam, Džona Rokfellera tēvs varēja par ietaupīto naudu nopirkt zemes gabalu. Tikmēr Džons kā otra no sešām Rokfelleru atvasēm uzņēmējdarbībai pievērsās jau septiņu gadu vecumā, audzējot un pārdodot tītarus. Turklāt viņš rūpīgi pierakstījis visus komerciālos panākumus īpašā piezīmju grāmatiņā, kas ļāva viņam vien pāris gadu vēlāk kreditēt vietējos zemniekus, aizdodot viņiem naudu ar procentiem.

Sasniedzis 16 gadu vecumu, Rokfellers tika pie grāmatveža palīga darba nekustamo īpašumu un kuģniecības uzņēmumā, kur drīz vien viņš uzdienējās līdz vadītāja amatam, bet no tā atteicās viena iemesla dēļ – alga bijusi jaunajam censonim par švaku. Tās bija Rokfellera kā algota darbinieka darbības beigas. Kopš tā laika visu atlikušo mūžu viņš strādāja tikai sev. Amerikas pilsoņu kara laikā, nodarbojoties ar pārtikas piegādi armijai, viņš vairakkārt palielināja sākotnējo kapitālu un tad jau ilgi nebija jāgaida līdz brīdim, kad sākās naftas magnāta Rofellera ēra. Tas notika 19. gadsimta piecdesmito gadu beigās. Džons satika ķīmiķi Endrjūsu, kurš nodarbojās ar eļļas pārstrādi, tas mudināja Rokfelleru  dibināt naftas pārstrādes rūpnīcu, kas jau pavisam drīz savus produktus nosūtīja pa visu valsti. Tā Rokfellers izveidoja „Standart Oil Company”, kas nodarbojās gan ar naftas pārstrādi, gan naftas atradņu izpēti. Turklāt Rokfellera, ieguldot dzelzceļa būvniecībā,  izdevās samazināt naftas transportēšanas izmaksas. Konkurentiem bankrotējot, zaudējot cīņā ar Rokfelleru pāris gadu laikā „Standaroil” kontrolēja vairāk nekā 90% no Amerikas naftas tirgus.

Papildus naftas kompānijai Džonam Rokfelleram piederēja 16 dzelzceļa, seši kuģniecības uzņēmumi, vairākas nekustamā īpašuma firmas un astoņas bankas. Tas viss rezultējās ar faktu, ka 1916. gada 29. septembrī viņu oficiāli pasludināja par planētas pirmo miljardieri.

Mūža nogalē Rokfellers daudz tērēja labdarībai, viņš sponsorēja vairākas universitātes, slavenais biroju centrs saukts par Rokfellera centru Ņujorkā ir tapis ar viņa atbalstu. Rokfellers ziedoja 9 miljonus ASV dolāru ANO galvenās mītnes celtniecībai Ņujorkā. Pateicoties viņam, šī ēka tika uzcelta tieši Ņujorkā nevis kādā citā pasaules lielpilsētā.

Būdams dievbijīgs cilvēks, viņš daļu savas bagātības ziedoja arī baznīcai. Pasauli viņš atstāja pāris gadu pirms savas simtās dzimšanas dienas, pasaulei atstājot sava vārda nospiedumu un virkni atziņu, kas dzīvas vēl šodien. Piemēram, ka darbs cēlies no vārda „vergs”.

Centieties nestrādāt citu cilvēku labā, tā jūs tikai padziļināt savu nabadzību un atkarību no algošanas.

Veltiet savu laiku un pūles savai lietai un ambīcijām.

Sapnis – katra cilvēka galvenais dzinējs.

Kad cilvēki pārstāj sapņot, viņi apstājas, un viņu dzīve izbeidzas.
Kā arī – Neaizmirstiet par labdarību: palīdziet tiem, kas cieš, un esiet atsaucīgs cilvēks. Novirziet ienākumu daļu uz šo cēlo mērķi.