1971. gada 3. jūlijā Parīzē mirst amerikāņu rokgrupas "The Doors" līderis Džims Morisons.

Džims Morisons pilnā vārdā Džeimss Duglass Morisons ir leģendārās rokgrupas “The Doors” dibinātājs, solists un ilggadējs līderis, kurš patiesībā panācis laikmetu apvienošanos. Ja pagājušā gadsimta 60. gados klausījās vinila plates ar viņa ierakstiem, mūsdienās, joprojām viņu klausās visdažādākajos ierakstos un viņa balss skan dīdžeju miksējumos.

Izrādās, ka nosaukumu “The Doors” viņš aizguva no Oldosa Hakslija grāmatas „Uztveres durvis” (The Doors of Perception). Tajā ir stāstīts par cilvēka apziņas paplašināšanu ar psihodēliskajiem preparātiem. Pats Džims regulāri lietoja LSD, vielu, kas izraisa spēcīgas halucinācijas.

Morisons ir viens no pirmajiem mūziķiem, kas iekļauts „Klubā 27”. Šis simboliskais nosaukums apvieno muziķus, kas gājuši bojā dīvainos apstākļos 27 gadu vecumā. „Klubā 27” ir Kurts Kobeins, Dženisa Džoplina, Džimijs Heinrihs un Eimija Vainhausa.

Izrādās, ka Džims Morisons bija pirmais dziedātājs rokmūzikas vēsturē, kurš arestēts tieši uz skatuves. Tolaik varasiestādēm nepatika viņa nepiedienīgā uzvedība koncerta laikā: dziedātājs rādījis publikai savas ģenitālijas. Tomēr policijai nebija dokumentālu pierādījumu, un pārējie mūziķi visu noliedza, apgalvojot, ka Džims vienīgi izaicinoši saspiedis savu kājstarpi, mēģinot paaugstināt šova seksuālo enerģētiku.

Džima Morisona nāves iemesls ilgu laiku ļāva raisīties dedzīgiem strīdiem. Oficiālā versija vēsta, ka Morisons nomira 1971. gada 3. jūlijā 27 gadu vecumā vannā. Nāves iemesls - sirdslēkme.

Tomēr ir daudz dažādu aizdomu un spekulāciju: pašnāvība, heroīna pārdozēšana vai pat ASV specdienestu sarīkota slepkavība.

Morisona draudzene Pamela Kursone bija vienīgais cilvēks, kurš bija blakus Džimam viņa nāves brīdī, bet tā kā trīs gadus vēlāk arī viņa nomira no narkotiku pārdozēšanas tā arī neko vairāk nepaskaidrojusi, palika spekulācijas un oficiālā versija.

Tomēr 36 gadus pēc mūziķa nāves atklātībā nāca fakti par viņa nāves apstākļiem, kad kāda Parīzes naktskluba bijušais menedžeris savā grāmatā aprakstīja, kā viss noticis patiesībā. Viņš apgalvo, ka atradis Morisonu mirušu sava naktskluba tualetes kabīnē un ka dziedātājs miris no heroīna pārdozēšanas.

Grāmatā “Džima Morisona beigas” Sems Bernets rakstījis, ka kolorītais “The Doors” vokālists, skaistais Kalifornijas zēns, gulējis uz naktskluba tualetes grīdas, pārvērties par miesas kamolu bez dzīvības. Kā apgalvo bijušais naktskluba pārvaldnieks, divi narkotiku tirgoņi līķi pārveduši uz dziedātāja dzīvokli.

Sems Bernets, kuram 1971. gadā bija nedaudz virs 20 gadiem, vēlāk kļuva par populāru radiodīdžeju, viņš ir sarakstījis vairāku rokmūziķu biogrāfijas. Ilgus gadus Morisona nāves liecinieks glabāja klusēšanas zvērestu, līdz viņam sieva ieteikusi sarakstīt par to grāmatu.

“Man ir ļoti sāpīgi to visu atcerēties,” stāsta Bernets. “Kad mēs atradām mirušo Džimu, pie deguna viņam bija putas un asinis. Ataicinātais ārsts teica: “Laikam heroīna pārdozēšana.””

Bernets atceras, ka divi narkotirgoņi paziņojuši: Morisons ir tikai bezsamaņā, un iznesuši viņu no kluba. Bijušais pārvaldnieks apgalvo, ka gribējis izsaukt neatliekamo palīdzību un policiju, taču kluba īpašnieks nav vēlējies celt traci, jo tas slikti ietekmētu atpūtas vietas reputāciju.

Lai arī pirmo reizi bija pieteicies notikumu liecinieks, Francijas policija neatjaunoja Morisona nāves apstākļu izmeklēšanu noilguma dēļ.