1955. gada 30. septembrī autoavārijā Kalifornijā iet bojā amerikāņu aktieris Džeimss Dīns. Kaut arī viņš bija tikai 24 gadus vecs un piedalījies tikai dažās filmās, Dīns jau bija kļuvis par kulta tēlu kinoindustrijā.

1955. gada 30. septembrī Kalifornijā, ASV, autoavārijā gāja bojā pagājušā gadsimta 50. gadu jauniešu elks un viens no Holivudas vīrišķās pievilcības simboliem Džeimss Dīns. Viņš bija tikai 24 gadu vecs un bija paspējis piedalīties vien astoņās filmās, no kurām tikai trijās bija nozīmīgās lomās. Taču tika pat pie divām "Oskara" nominācijām un kļuvis par popkultūras ikonu. Tieši viņš bijis teiciena “Dzīvo ātri, mirsti jauns” autors un liktenīgi, ka viņam vajadzēja tikai dažas lomas, lai iegūtu kulta aktiera statusu. Ievērojamākās filmas ar Džeimsa Dīna piedalīšanos ir “Uz austrumiem no paradīzes”, “Dumpinieks bez iemesla”, “Gigants”.

Liktenīgajā pievakarē aktieris, kurš aizrāvās arī ar dalību autosacīkstēs, devās izbraukumā nesen iegādātajā sporta “Porsche 550 Spyder”. Zīmīgi, ka auto viņš tiešām bija iegādājies vien deviņas dienas pirms liktenīgā brauciena. Būdams kaislīgs sacīkšu auto piekritējs un braucējs, Džeimss Dīns allaž bija lūkojies pēc jaunāka, labākā un ātrākā braucamā. Starp citu Dīns uz šī auto bija palūdzis māksliniekam izveidot uzrakstu “Mazais bastards”, kas bija viena no viņa paša bērnības iesaukām.

Filmu kompānija, zinot aktiera kaisli pret ātrumu un mīlestību uz sacīkstēm, lai izvairītos no traumām, kas varētu kaitēt viņa pamatnodarbei, bija kategoriski noliegusi aktierim piedalīties ātruma sacensībās. No tās informācijas, kas ir apkopota, izriet, ka Dīns tik tiešām paklausīja filmu studijas vēlmēm un atturējās no sacīkstēm līdz filmas, kura kā vēlāk izrādījās būs viņa pēdējā, filmēšana beigām. Tiklīdz filmēšana bija galā, Dīns laiku netērējot pieteicās nedēļas nogales sacīkstēm, kas norisinājās Salinasā, Kalifornijā. Tā bija paredzēta brīvības garšai nolemta nedēļas nogale, bet diemžēl Džemss Dīns sacīkstēs tā arī neieradās. Pa ceļam uz turieni, notika liktenīgais negadījums, kas paņēma viņa dzīvību.

Liktenīgajā 30. septembra vakarā kopā ar aktieri brauca automehāniķis, kas gatavoja Dīna braucamo gaidāmajām sacensībām. Jau krēsloja, bet “Porsche” brauca bez iedegtiem lukturiem. Iespējams, liktenīgi. Vienā no krustojumiem notika sadursme ar pretīmbraucošu auto. Dīnu triecienā izmeta no šofera krēsla, un viņš nomira no traumām 10 minūtes vēlāk. Gan mehāniķis, gan otra auto vadītājs guva tikai ievainojumus. Jau vēlāk tika aprēķināts, ka ātrums sadursmes brīdī bijis ne lielāks par 88 km/h.

Lai nu kā, viņš mira, darot to, ko mīlēja visvairāk. Un te, protams, ir vieta spekulācijām un diskusijām par to, ka nāve aktieri padarīja vēl populārāku nekā viņš bija pirms tam un padarīja viņu par vienu no Holivudas leģendārākajām un traģiskākajām zvaigznēm.

Bet 2019. gadā kino pasauli aplidoja ziņa, ka Džeimss Dīns atgriežas uz kino ekrāniem. “Atrast Džeku” atgriezīsies uz ekrāniem, tiesa, tas notika pateicoties jaunajām tehnoloģijām. Aktiera līdzdalība filmā veidota ar īpašas datorgrafikas palīdzību, izmantojot reālus filmu kadrus un fotogrāfijas.

Tikmēr filmu studija izplatīja paziņojumu, ka jūtas pagodināta par aktiera ģimenes atbalstu un sola rūpēties, lai viņa kā viena no leģendārākajām kinozvaigznēm līdz pat mūsdienām mantojums tiktu saglabāts neskarts. Ģimene savukārt to uztver kā Džeimsa Dīna filmu, kurā viņš nepaspēja nofilmēties.