5.aprīlī dzimšanas dienu svin viena no septiņdesmito gadu zināmākajām blondīnēm mūzikas pasaulē - pasaulslavenās zviedru grupas "ABBA" dalībniece Agnēta Feltskūga.

Agnēta Feltskūga, kuru nereti sauc vienkārši par Annu, dzimusi 1950. gada 5. aprīlī Jensēpingā, Zviedrijā. Agnētas tēvs bijis ieinteresēts meitas virzīšanā mūzikā un šovbiznesā, līdz ar to viņa savu pirmo dziesmu “Divi mazi troļļi” sarakstījusi sešu gadu vecumā. Astoņu gadu vecumā Agnēta sāka apgūt klavierspēli un dziedāja vietējā baznīcas korī. Desmit gadu vecumā ar draudzenēm uzstājās nelielos vietējo pasākumos, bet šī trio darbība nebija ilgmūžīga. Draudzeņu blice izjuka, bet Agnēta pameta skolu un 15 gadu vecumā nolēma uzsākt solo karjeru.

Karjeras sākumā Agnēta strādāja par telefonisti autofirmā, kā arī uzstājās ar vietējo deju mūzikas grupu, kas drīz kļuva tik populāra. Dziedātājai nācās izdarīt izvēli starp savu darbu un muzikālo karjeru. Protams, ka izvēle bija par labu mūzikai.

Viņa debijas singls iznāca 1967. gada nogalē un jau pavisam drīz iekaroja Zviedrijas mūzikas topu virsotnes. Pāris mēnešu pirms savas astoņpadsmitās dzimšanas dienas Agnēta bija viena no populārākajām Zviedrijas popmūzikas māksliniecēm. Starp citu tai laikā Agnēta izlaida singlu ar nosaukumu „Čigānu draugs”, par jaunu meiteni, kura apmeklē čigānu kāzas un iemīlas līgavas brālī. Zīmīgi, kas singla  iznākšana sakrita ar laiku, kad Zviedrijā noritēja karstas debates par čigānu tiesībām un mūziķi toreiz apsūdzēja, ka viņa pelna naudu izmantojot politiskās aktualitātes.

Bet, skaidrs, ka pasaules slavu un mūzikas virsotnes Angnēta iekaroja ar grupu „ABBA”.

1972. gadā, kad Agnēta iepazinās ar Bjērnu Ulvaeusu. Viņu attiecības un Ulveusa draudzība ar Benni Andersonu un viņa draudzeni Anni Fridu Lingstadi radīja pamatus grupai „ABBA”. Starp citu, grupas nosaukumā izmantoti visu grupas dalībnieku vārdu pirmie burti.

Bjērns ar Agnētu apprecējās 1971. gada 6. jūlijā. Drīz ģimenē pasaulē nāca pirmais bērns – meita Linda Elīna. Pavisam neilgi pēc meitas piedzimšanas, 1974.gadā, „ABBA” piedalījās Eirovīzijā, kur ar dziesmu „Waterloo”, grupa uzvarot ieguva pasaules slavu, bet dziesma kļuva par pasaules hitu.

1977.  gada decembrī piedzima Agnētas un Bjērna otrais bērns – dēls Pēteris Kristiāns, bet pēc diviem gadiem pāris iesniedza laulības šķiršanu. Abi vienojās, ka laulības beigas nedrīkst traucēt „ABBAS” panākumiem. Starp citu, tieši šķiršanās iedvesmojusi Bjērnu Ulveusu uzrakstīt vienu no „ABBA” lielākajiem hitiem „The Winner Takes It All”.

Agnēta par šo dziesmu izteikusies: „Bjērns šo dziesmu uzrakstīja tieši pēc mūsu laulības beigām. Šai dziesmā es spēju tajā ielikt tik daudz emociju un tā ir  vēstījums ne tikai par to, ko mēs izjutām šķiršanās laikā, bet arī to, ko Benni un Frīda tad pārdzīvoja.”

Lai gan nebija nekāda oficiāla paziņojuma, „ABBA” izjuka laika posmā starp 1982. gada nogali un 1983. gada sākumu.

Agnēta savu karjeru turpināja kā solo māksliniece. Ar  mainīgiem panākumiem bijusī „ABBA” dalībniece veidoja savu solokarjeru līdz 1989. gadam, izdodot vairākus albumus. Viņas pirmais solo albums pēc „ABBA” darbības beigšanas ieguva milzu popularitāti Skandināvijā, sasniedzot 1,2 miljonus pārdoto kopiju. Bet tik un tā „ABBA”  panākumus solomāksliniecei neizdevās atkārtot. Iespējams, tāpēc mūziķe pārtrauca savu karjeru, apprecējās ar zviedru ķirurgu, no kura drīz vien izšķīrās.

Muzikālās gaitas Agnēta atsāka 2004. gadā, izdodot albumu, bet drīz pēc tam viņa kopā ar pārējiem bijušajiem „ABBA” dalībniekiem izveidoja nelielu video ar nosaukumu „Our Last Video”, par godu 2004. gada Eirovīzijas konkursam, tādejādi atzīmējot 30 gadus kopš ABBA uzvarēja Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Savdabīgu atkalapvienošanos "ABBA" piedzīvoja 2008. gada vasarā, kad viņi satikās filmas „Mamma Mia” pirmizrādē Zviedrijā.