1956. gada 6. decembrī Melburnas olimpisko spēļu laikā notiek ūdenspolo mačs starp Ungāriju un PSRS, kas iesaukts par "Asinis ūdenī" un tiek uzskatīts par visslavenāko ūdenspolo maču šī sporta veida vēsturē.

"Blood In The Water" jeb " Asinis ūdenī " - tā tiek saukta ūdenspolo spēle, kura notika 1956.gada Melburnas Olimpisko spēļu laikā starp Ungārijas un Padomju Savienības izlasēm. Mačs, kas pasaulē iegājis kā slavenākais ūdenspolo vēsturē.

1956.gada 6. decembrī ungāru ūdenspolo izlase spēlēja ar vislielāko atdevi, un spēles beigās rezultāts bija 4:0. Dažas minūtes pirms spēles beigām, ungāru līderis Ervīns Zadors iesaistoties asu vārdu pārmaiņā ar Valentīnu Prokopenko, piesaucot mātes un ģimenes, izpelnījās sitienu pa seju no Padomju Savienības izlases spēlētāja Prokopenko.

Padomju spēlētāju rupjība satracināja skatītājus, starp kuriem lielākā daļa bija ungāru emigranti un padomju "aukstā kara" laika pretinieki amerikāņi, no mešanās baseinā atturēja tikai policija.

Bet kāds tad īsti bija cēlonis šim visam? Iemesli meklējami tā paša gada rudens notikumos Ungārijā. Raugi, 1956.gada 23.oktobrī notika ungāru studentu protesti pret padomju marionešu valdību Budapeštā. Likās, ka uz pāris dienām Ungārija bija brīva no Padomju Savienības, taču 1.novembrī Ungārijā iebrauca padomju varas tanki un no 4. - 10. novembrim sāka apspiest to bombardējot ar gaisa artilēriju un kājnieku tanku uzbrukumiem. Tajā pašā laikā Ungārijas ūdenspolo komanda bija treniņnometnē pie Budapeštas. Varēja dzirdēt ieroču šāvienus un dūmus. Spēlētājus, kuriem pavisam drīz bija paredzēts aizstāvēt olimpisko čempionu titulu, lai izvairītos no sacelšanās, pārveda uz Čehoslovākiju.

Spēlētāji patieso sacelšanās apjomu uzzināja tikai pēc ierašanās Austrālijā. Protams, ka viņi visi bija satraukušies par mājās palikušajiem draugiem un ģimenēm. Sākoties Olimpiskajām spēlēm, sacelšanās norimās un Ungārijas spēlētāji spēles uzskatīja par veidu, kā saglabāt savas valsts godu.

"Mēs jutām, ka nespēlējam tikai sev, mēs spēlējām par visu mūsu valsti, par Ungāriju. " ar šādiem vārdiem ungāru ūdenspolo vienības līderis Zadors esot uzstājies pēc mača.

Rītā pirms spēles Ungāru izlases spēlētāji pieņēma lēmumu spēles stratēģijai. Spēles laikā galvenais uzdevums bija pazemot krievus, darot to gan mutiski, gan fiziski, jo ungāri bija apguvuši krievu valodu skolas gados.

Pāris vārdos komandas līderis sacījis: "Mēs esam izlēmuši mēģināt saniknot krievus, lai tas novirzītu viņu domas no spēles."

Sākumā bijusi dūru un spērienu apmaiņa, līdz Ungārijas kapteinis iedunkāja krievu izlases spēlētāju. Pa to laiku ungārietis Zadors guva 2 vārtus un ar saukli “uz priekšu ungāri!” viņus pavadīja skatītāji.

Ungārija bija vadībā ar 4:0, kad pavisam neilgi pirms spēles beigām krievu izlases spēlētājs iesita ungāru komandas līderim pa seju. Viņš bija spiests atstāt baseinu, notecējušās asinis uz Zadora sejas bija pēdējais salmiņš trakojošajam skatītāju pūlim, ko apturēja vien policija.

Bildes ar Zadora ievainojumiem ātri vien izplatījās pa pasauli, un tās pavadīja uzraksts "Blood In The Water" jeb "Asinis ūdenī". Izskanēja pārspīlētas ziņas, ka baseins kļuvis pilnīgi sarkans. Tikmēr ievainotajam spēlētājam bijusi viena doma – vai viņš varēs spēlēt nākamo maču. Nevarēja, tomēr komanda, proti Ungārija finālā ar 2:1 pieveica Dienvidslāviju. Tādējādi nodrošinot sev ceturto zelta medaļu.

Un vēl Melburnas olimpiāde vēsturē iegāja ar to, ka puse Ungārijas 100 sportistu izlases pieprasīja patvērumu Austrālijā.

Attēlam ilustratīvs raksturs