2004. gadā šajā dienā, proti, 6. maijā, ASV demonstrē desmit gadus ilgušā seriāla "Draugi" pēdējo sēriju.

Populārā televīzijas komēdijseriāla "Draugi" pēdējo sēriju Amerikā vien noskatījās 52,5 miljoni skatītāju, tādējādi ierindojot seriālu ceturtajā vietā, raugot uz to, cik cilvēku noskatījušies seriāla pēdējo sēriju.

Bet seriālu jau skatījās ne tikai Amerikā, tas pārraidīts vismaz 56 pasaules valstīs.

Turklāt, lai arī seriāla demonstrēšana beidzās 2004. gadā, saskaņā ar jauniešu mediju lietošanas paradumu aptauju, Lielbritānijas jaunieši to joprojām atzīst par vienu no populārākajiem TV seriāliem.

Leģendārā seriāla veiksmes atslēga ir stāsts par sešu cilvēku nešķiramu draudzību, par viņu ikdienas gaitām, kas ļauj skatītājam izdzīvot līdzi varoņu dzīvei, sasaistot to ar savu, un pat vissarežģītākās situācijas te parāda vieglā, humora pilnā gaisotnē.

Seriāla varoņi ir seši draugi, kuri dzīvo Ņujorkā, bauda dzīvi un palīdz viens otram visdažādākajās dzīves ķibelēs. Viena no varonēm ir Monika Gellere, kuru atveido Kortnija Koksa, kuru var saukt par grupas mammu, viņa pazīstama ar savu izteikto sacensības garu, kārtības mīlestību un vēlmi visus komandēt, Moniku bieži ķircina par lieko svaru pusaudzes gados.

Dženiferas Anistones atveidotā Reičela Grīna ir modes entuziaste un Monikas labākā draudzene kopš skolas laikiem. Reičela, kā bagāta tēva meita, sākotnēji strādā par viesmīli, bet vēlāk, kāpjot pa karjeras kāpnēm, nokļūst Ralfa Lorēna modes namā.

Fēbe Bafeja, kuru atveido aktrise Līza Kudrova ir ekscentriska masiere, kura pašmācības ceļā apguvusi ģitārspēli, viņa izceļas ar savu savdabīgo pasaules uztveri un naivumu.

Džoijs Tribiāni, kuru tēlo aktieris Mets Leblāns ir itāļu izcelsmes ēdiena mīlētājs, brunču mednieks un aktieris. Čandleru Bingu atveido Metjū Perijs, viņš strādā milzīgā starptautiskā uzņēmumā, draugu vidū izceļas ar savu sarkasmu un viņš neveiklu klusumu pārtrauc ar kādu joku. Un sestais draugs ir Ross Gellers, Monikas vecākais brālis, kurš strādā Dabas vēstures muzejā un pēcāk kļūst par pasniedzēju Ņujorkas universitātē, bet seriālā bieži apsmiets par neveiksmīgo laulību pieredzi, viņu atveido aktieris Deivids Švimmers.

Seriālam "Draugi" ir desmit sezonas, 236 sērijas ar vidējo sērijas ilgumu aptuveni 25 minūtes. Visu sēriju noskatīšanās bez pārtraukumiem aizņemtu aptuveni 85 stundas. Tas bijis ceturtais dārgākais Amerikā tapušais seriāls, un tā aktieri saņēma iespaidīgus honorārus. Ja sākotnēji par vienu trešās sezonas sēriju seriāla zvaigznes saņēma 75000 ASV dolāru, tad noslēdzošajās sezonās par vienu sēriju tie jau bija 1 miljons dolāru. Rezultātā aktrises kļuva par vislabāk apmaksātajām TV aktrisēm televīzijas vēsture.

Pēc seriāla beigām 2004. gadā aktieri sāka saņemt daļu no seriāla peļņas. Visi seši aktieri, saņemot 2% no seriāla kopējās peļņas, ik gadu savus kontus papildināja par aptuveni 20 miljoniem ASV dolāru katrs. Izdevums “Hollywood Reporter” aptaujāja vairāk par 2800 ar izklaides nozari saistītu cilvēku, tai skaitā aktierus, režisorus un producentus, uzdodot jautājumu par mīļāko TV seriālu, un aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka "Draugi" ieņem pirmo vietu TOP 100 mīļāko TV seriālu sarakstā.

Un vēl zīmīgi, “Draugi” kļuva par vienīgo seriālu pasaulē, kura galveno aktieru sastāvs nemainījās desmit sezonu laikā, turklāt visi seši parādījās visās 236 sērijās. Tikmēr 2020.gads atnāca ar ziņu, ka leģendārā seriāla aktieri varētu apvienoties vienā īpašā sērijā.