2005. gada 9. aprīlī nelielā ceremonijā viens otram jā vārdu teica princis Čārlzs un Kamilla Pārkere-Boulza.

Mīlas stāsts starp princi Čārlzu un Kamillu esot aizsācies pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Abu pirmā tikšanās bijusi polo spēlē Vindzoras Lielajā parkā. Šīs pirmās tikšanās laikā Kamilla pajokoja par to, ka viņas vecvecmāmiņai bija dēka ar karali Edvardu VII, sakot: “Mana vecvecmāmiņa bija jūsu vecvecvectēva saimniece. Es jūtu, ka mums ir kaut kas kopīgs.”

Tobrīd 21 gadu vecais Čārzls esot acumirklī zaudējis sirdi un prātu. Viņš dievinājis Kamillu Šendu, tomēr karaliskā ģimene nevēlējās Kamillu redzēt kā nākamo princesi. Viens no iemesliem bija – Kamillu tobrīd uzskatīja pie pieredzējušu sievieti, lai gan viņa ir vien pusgadu jaunāka par princi, un tolaik karaļnamā tādu neatzina par piemērotu dzīvesbiedri princim Čārlzam. Turklāt Kamilla neesot bijusi gana aristokrātiska, lai titulētu par princesi.

Tāpēc karaļnama viedoklis bijis šāds: “Jauki, ka jums ir dēka, bet tā nevar beigties ar laulībām.”

Un tika atrasts samērā ērts risinājums – princi vienkārši iesauca dienestā, tādējādi mīlniekus šķirot vienu no otra. Kamēr Čārlzs bija prom, Kamilla mierinājumu atradusi pie bijušā mīļotā Endrū Pārkera Boulza. Iespējams, ka šāds plāns bija izshēmots, lai prombūtnes laikā Kamilla apprecētos un nebūtu par šķērsli karaļnama plāniem.

Plāns izdevās, piepalīdzot Kamillas tēvam, kurš esot publicējis meitas un Endrū saderināšanos pirms tā notikusi, un rezultātā vairs atpakaļ ceļa nav bijis. Loģiski, ka Čārlzam atgriežoties no dienesta, pirmais,ko uzzinājis, ka Kamilla ir saderinājies.

Kamilla ar Endrū Pārkeru Boulzu apprecējās 1973. gadā, tikmēr princis turpināja satikties ar pēc karaļnama domām piemērotām sievietēm, līdz saticis Diānu Spenseri. Abi salaulājās 1981. gadā, tomēr, kā atzinis princis kādā intervijā, Kamillai visu to laiku bijusi vieta viņa sirdī.

Deviņdesmito gadu vidū šķīra Kamillas laulību un tolaik arī Čārlza un Diānas savienība bija uz šķiršanās robežas. Pati princese Diāna par savu laulību teikusi: “Šajā laulībā mēs vienmēr bijām trīs, tā bija mazliet pārapzīvota”.

Princese Diāna Pārkeri-Boulzu uzskatījusi par vienu no galvenajiem savas laulības neveiksmju cēloņiem un no sirds viņu ienīdusi. Diānas un Čārlza laulību šķīra gadu pirms Diānas bojāejas avārijā.

Pēc Diānas nāves Čārlzs un Kamilla aizvien biežāk sabiedrībā parādījās kopā, turklāt neskaidrās attiecības apgrūtināja karalisko pienākumu pildīšanu, tādēļ kāzas bija tikai laika jautājums.

Pienāca 2005. gada 9. aprīlis, kas bijusi saulaini pavasarīga diena, vispirms notika neliela civila ceremonija, to Čārlza mamma karaliene Elizabete II neesot apmeklējusi, tomēr ar savu klātbūtni pagodināja svinības un mirkli, kad abi jaunlaulātie devušies uz svētā Džordža kapelu Vindzoras pilī, lai saņemtu svētību no Kenterberijas arhibīskapa.

Pēc laulībām Kamillā iemantoja Kornvolas hercogienes titulu. Viņai izdevās iemantojt ne tikai abu vīra dēlu – prinča Viljama un prinča Harija – draudzību, bet arī atturīgās vīramātes karalienes Elizabetes II labvēlību. Interesanti, ka briti, kas agrāk tik ļoti nīda Kamillu, pamazām viņu pieņēma. Kāda Lielbritānijā veikta aptauja liecina, ka 50% Britu salu desmit gadu laikā pēc laulībām atzina, ka iemīlējuši Kamillu, bet 56% uzskata, ka tieši pateicoties viņai augusi arī Čārlza popularitāte nācijas acīs.