Šodien dzimšanas dienu svin Kembridžas hercogiene Keita Midltone, prinča Viljama sieva. Viņa dzimusi 1982.gada 9.janvārī.

Ketrīnu, Kembridžas hercogieni biežāk gan sauc vienkārši par Keitu, lai arī pilnā vārdā viņa ir Ketrīna Elizabete, kura dzimusi Berkšīrā, Anglijā, kā vecākā no trim bērniem. Viņai ir jaunāka māsa Filipa, kuru ģimenē un nu jau arī pasaulē dēvē par Pipu, un brālis Džeimss.

Koledžas gados Keita bija aizrāvusies ar ķīmiju, bioloģiju un mākslu, bet tas netraucēja viņai arī daudz nodarboties ar sportu. Keita spēlējusi tenisu, netbolu, hokeju un aizrāvusies arī ar vieglatlētiku.

Kad Keita nokļuva universitātē, viņa uzsāka mākslas vēstures studijas, paralēli spēlējot hokeju universitātes komandā. Un tieši augstākā mācību iestādē Keita pirmo reizi sastapās ar princi Viljamu, kur viņš studēja ģeogrāfiju. Par abu iepazīšanos klīst romantisks stāsts, jo kad pāris ticis iepazīstināts, Keita, apmulsusi pakniksējusi, kamēr Viljams aplējies ar dzērienu.Lai arī iepazīšanās sākumu var dēvēt par neveiklu, Keita un Viljams sadraudzējās un sākotnēji tiešām bijuši tikai draugi, bez jelkādām romantikas apvītām niansēm.

Ļaudis mēļo, ka romantiskā dzirksts uzšķīlusies kādā modes skate, kurā Keita piedalījusies un bijusi tērpta caurspīdīgā kleitiņā.  Publiskas Keitas un Viljama attiecības kļuva kopš 2004.gada, kad abus iemūžināja kopīgā fotogrāfijā slēpojot. Tā, kā universitātes laikos abi kopā ar draugiem dzīvoja vienā dzīvoklī, droši var teikt, viņi ir pirmais karaliskais pāris, kas dzīvojis kopā vēl pirms apprecēšanās.

Viņu kāzas notika 2011.gada 29. aprīlī Vestminsteras abatijā, un šī diena bija Apvienotajā Karalistē noteikta kā svētku diena, bet patiesībā šis bija ārkārtīgi gaidīts pasākums visā pasaulē. To apliecina fakts, ka aptuveni divi miljardi skatītāju visā pasaulē sekoja līdzi laulību ceremonijas tiešraidei. Salīdzinājumam, prinča Čārlza un Diānas kāzas pie televizoriem vēroja vien 750 miljoni skatītāju.

Dienā, kad jaunais pāris gāja pie altāra, liela uzmanība tika pievērsta intrigai par Keitas kāzu kleitu, kas izrādījās Aleksandra Makvīna modes nama darinājums dizaineres Sāras Bērtones izpildījumā. Kleita bija Keitas stila desmitniekā – bez ārišķīga pompa, bet eleganta maiguma apvīta. Ne par velti Keita Midltone tiek uzskatīta par stila ikonu visa pasaulē, un tieši viņa ir tā, kuras imidžu eksperti atzinuši par smalku, kas apvienojumā ar skaisto augumu ir glaimojoša ne vien karaļnamam, bet arī modes pasaulei.

Taču fotoarhīvi glabā fotogrāfijas, kuros Ketrīna Midltone izskatās kā pavisam cits cilvēks. Viņai ne tuvu nebija raksturīgs klasiski elegantais stils, un arī pasteļtoņi bija reti redzami viņas garderobē. Arī svārki un kostīmi ne tuvu nebija Keitas mīļākais apģērba gabals. Džinsi, vienkāršas rakstainas blūzes un krekliņi uz lencītēm – šādiem apģērba gabaliem savulaik deva priekšroku pašreizējā stila ikona.

Viennozīmīgi Keita Midltone ir britu mīlule, viņi, šķiet, apbrīno jebko, ko dara hercogiene, piemēram, veselu sajūsmas vētru britu medijos izsauca gadījums, kad kādā pasākumā viņai nokritis tomāts. Tas absolūti nav samulsinājis karaļnama pārstāvi, kura tūdaļ to pacēlusi un apēdusi. Lieki piebilst, ka britu tabloīdi bija stāvā sajūsmā, pieķerot hercogieni, ievērojot tā dēvēto "piecu sekunžu likumu". Teju katrs ir dzirdējis šo leģendāro mītu, kas skaidro, ka zemē nokritušu ēdienu drīkst ēst, ja vien tas pacelts piecu sekunžu laikā.

Pēc tomāta notiesāšanas karaļnama pārstāve esot atzinusi, ka tomāts bijis gards un salds. Lai gan hercogiene Keita bija pārkāpusi etiķetes normas, šis gājiens atkal ļāva viņai kļūt tuvākai tautai.