“Es esmu entuziasts. Un es ticu, ka ir iespējams sasniegt pat vistrakākos uzstādītos mērķus,”

tā par sevi raidījumā Talantu galerija saka jauns džeza mūziķis Toms Lipskis.

Toms ir pedagogs, spēlē kontrabasu un basģitāru, daudz muzicē, koncertē, arī komponē. Viens no svarīgākajiem Toma dzīves mērķiem ir veicināt džeza kultūras attīstību Latgalē, un kopš šī gada septembra pēc Toma iniciatīvas Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā darbojas programma – Džeza un mūsdienu ritma mūzika.

“Džeza mūzika tā ir lieta, ko es mīlu, un īstenībā es gribētu dzīvot tepat (Rēzeknē), bet arī gribu darīt to, kas man patīk. Šeit tādas platformas, kur darboties, vienkārši nebija. Tad tāda ir jāuztaisa!”

Toms kā pedagogs darbojas gan Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā, gan arī Rīgas Doma kora skolā.

Toms Lipskis ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu, turpat arī pabeidzis maģistrantūru. Šodien Toms darbojas vairākās muzikālās apvienībās, tostarp savā, Toma Lipska kvintetā. Pērn klajā laists “Toms Lipskis Quintet” debijas albums “Holographic Projections”, kura nosaukums latviešu valodā ir “Hologrāfiskās projekcijas”. Kopā ar Tomu kvintetā spēlē saksofonists Dāvis Jurka, trompetists Oskars Ozoliņš, pianists Dāvis Bindemanis un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

“Man patīk sportot, mani iedvesmo grāmatas, daba, miers, Latgale un, protams, cilvēki, ko tu satiec ikdienā. Tā motivācija kāpēc dzīvot Latgalē – talantīgi un iedvesmojoši cilvēki. Prieks atrasties tādā vidē, kas tevi iedvesmo.”