„Ar etnomuzikoloģiju dzīve ir daudz interesantāka nekā būtu bez tās,” atzīst talantīgā koklētāja Laima Jansone.

Lai arī Laima ir gados jauna mūziķe, pārsteidz, cik daudz paspējusi paveikt. Viņas rokās kokle skan dzīvi, mūsdienīgi un emocionāli, viņas spēles stilā īpašu vietu ieņem improvizācija. Laima regulāri koncertē ne tikai Latvijā, bet arī daudzviet pasaulē, parādot, kā var sapludināt tradīciju ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem. Laima Jansone ir arī etnomuzikoloģe un šīs zināšanas noteikti palīdz viņai kā mūziķei. Laima  „Erasmus” apmaiņas programmā mācījusies arī Žana Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos, kur apguvusi praktisko spēli, ansambļa un solo muzicēšanu.

- Viena no labākajām etnomuzikoloģēm Latvijā, – tā par Laimu saka Anda Beitāne, kura Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vada Etnomuzikoloģijas klasi.

Laimas Jansones spēle ir pieprasīta arī valsts svētkiem veltītajos koncertos, jo palīdz emocionāli tos piepildīt. Pavisam drīz viņa dosies kopā ar dīdžeju Monstu garākā koncertceļojumā uz Japānu, bet nesen atgriezusies no Amerikas Savienotajām Valstīm. Un pavisam drīz - 12.novembrī Vidzemes koncertzālē "Laima" kopā ar dīdžeju Monstu piedāvās klausītājiem programmu „Zeme”.

Par īpašiem notikumiem Laimas biogrāfijā, arī par to, kā kokles spēli mācījusi Alsungā, uzzināsit raidījumā.