Valdis Celmiņš ir viens no pamanāmākajiem un pieprasītākajiem jaunās paaudzes operatoriem. Operators vairāk nekā piecdesmit filmām un TV projektiem. Vairākkārt nominēts un arī saņēmis Lielā Kristapa balvu labākā dokumentālās filmas operatora kategorijā.  Valdis Celmiņš ir arī trīs bērnu tētis, par kuru viņa sieva, Vides filmu studijas producente Ilze Celmiņa teic, ka viņš ir tētis - piedzīvojums.

Ar operatoru Valdi Celmiņu Talantu galerija satiekas februāra vidū, spēlfilmas „Dvēseļu putenis“  uzņemšanas laukumā, Ziemassvētku kauju uzņemšanas vietā Tīreļu purvā.

Nonākot uzņemšanas laukumā, ne tikai izskan dīvainas un savdabīgas frāzes, bet nudien, zūd realitātes sajūta - kaut kur sniegā guļ sastinguši kritušie - lelles, bet aktieri - masu skatu dalībnieki, apkārt klīst novārguši asinīm notriepti karavīri. Tā no malas izskatās Ziemassvētku kauju atveidošana. Filmas galvenajam operatoram Valdim Celmiņam, ziemassvētku kauju filmēšanas posms, šķiet, ir ārkārtīgi nozīmīgs:

 

Valdis ir meistars brīnuma pamanīšanā un piefiksēšanā.  Režisori, kuri strādā kopā ar Valdi,  sauc viņu par savām acīm, rokām, kājām…sauc arī par atkarīgo, par cilvēku, kurš nav tikai tas čalis kurš stāv pie kameras un spiež sarkano pogu,

- uzsver spēlfilmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs.

Ar operatoru Valdi Celmiņu varot iet izlūkos, - saka režisors Uģis Olte. Tieši viņu tandēms paveica teju neiespējamo, Ziemeļkorejā nofilmējot filmu “Atbrīvošanas diena” jeb “Liberation day”.  Par to operators Valdis Celmiņš pērn arī ieguvis Lielo Kristapu - kā labākais dokumentālā kino operators.

Valdī klausoties un dzirdot, ko par viņu stāsta kolēģi, mieru nedod jautājums, kā puika no Rūjienas kļuvis par operatoru, kura portfolio veido tādi TV raidījumi kā ”Adreses”, “Ziemeļu puse”, “Te”.

Operatora kontā ir  desmiti  dokumentālo filmu, tostarp godalgotā  “Pasaka par tukšo telpu”, kas skatītājam atklāj scenogrāfu Andri Freibergu. Operators spēcīgi sevi pierāda spēlfilmu laukā - Valda acs fiksējusi notikumus “Nameja gredzenā”, tagad “Dvēseļu putenis”. Liela daļa atbildības par to, ka Valdis Celmiņš kļuvis par operatoru, jāuzņemas operatoram un režisoram  Ivaram Zviedrim. Arī viņš ir no Rūjienas un tagad  viedi teic, ka vienkārši Valdiņš bijis īstajā vietā īstajā laikā, turklāt sasodīti talantīgs, ar milzu darba spējām.

Papildinot režisoru Dzintaru Dreibergu, darbs ir viens no Valdiņa raksturojošajiem lielumiem, šobrīd, kad intensīvais „Dvēseļu puteņa“ filmēšanas periods ir aiz muguras, Valdim ir drusku vairāk vaļas ģimenei, un viņš atkal metas iekšā jaunos izaicinājumos. Celmiņu  pagalmā radīta slidotava, tur sastopu Valdi kopā ar meitu Jūliju. Valdim ir trīs bērni, meita Jūlija, viņa radio ciemos sagaida ar klavierspēli, pastarītis Rūdolfs, kuru visi sauc par Rūdi un vecākais dēls Pēteris, viņš mūzikas skolā apgūst trompeti. Tieši 11 gadu vecajam Pēterim ir stingrs viedoklis par tēta profesiju. Azartisks, tāds kurš pats aizraujas un spēj citus aizraut, tāds ir operators Valdis Celmiņš.

„Dvēseļu puteņa“ pirmizrāde vēl jāgaida, bet durvju priekšā ir pirmizrāde  dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka jaunākajai  filmai “Turpinājums”. Laikam lieki piebilst, ka tieši Valdis ir operators stāstam par pieciem bērniem, viņu dzīvi un pirmo skolas gadu dažādās Latvijas malās.