Raidījumā Zaļais vilnis interesējamies par suņu dzimtu un aprites ekonomiku, kā arī sižets par depozīta sistēmas ieviešanu.

Sākoties 2018. gadam, kas pēc ķīniešu kalendāra ir Suņa gads, visi cildina suņus, bet vajadzētu cildināt visus suņu dzimtas pārstāvjus, kas dzīvo Latvijā.

"Mājas suņi ir cilvēka izveidota šķirne, uzskata, ka pamats tam ir vilks. Visi suņi ir cēlušies no vilka, stāsta zoologs Vilnis Skuja, kurš ir dzīvojis kopā arī ar jenotsuni. Sākumā vajadzējis tēlot viņam mammu un, kad izaudzis, kādā jaukā dienā suns aizgājis prom. Kamēr jenotsuns dzīvojis pie Viļņa Skujas, pastaigas laikā viņš novērojis, ka sunim viss mežs ir kā zviedru galds, viņš vienmēr atradis ko ēdamu.

Vēl Latvijā dzīvo lapsas, vilki un arī šakāļi, kas arī ir suņu dzimtas pārstāvji. Visi suņu dzimtas pārstāvji, kas dzīvo Latvijā, labprāt ēd arī augļus un ogas.

2017. gada nogalē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicināja kopā dažādu nozaru pārstāvjus, lai spriestu, kā valstī ieviest aprites ekonomiku. Kā ieviest Latvijā aprites ekonomiku un ko iecerējusi VARAM, skaidro ministrijas Vides departamenta direktore Rudīte Vesere

Tāpat 2017. gada nogalē VARAM informēja par depozīta sistēmas ieviešanu PET pudelēm, stikla pudelēm un skārdenēm. Par plānoto stāsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kurš iecerējis depozīta sistēmu ieviest Latvijā līdz 2020. gadam.