Tas, ko mēs iegādājamies veikalā, kādus pakalpojumus lietojam, kam krājam naudu un pat esam gatavi aizņemties, un tas, kam vairs savus līdzekļus neatvēlam – visi šie paradumi ir strauji mainījušies pēdējās desmitgadēs un pētnieki uzskata – mainīsies arī nākotnē. Viens no šo pārmaiņu virzītājspēkiem ir inovācijas – jauninājumi, kas apkalpos tās mūsu dzīves vajadzības, kuras nebija aktuālas vakar, bet būs aktuālas rīt.

Latvijas Universitātes zinātnieki vairāku gadu garumā padziļināti pētījuši inovācijas mūsdienu ekonomikā ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Pētnieki ir atklājuši sešas inovāciju tendences, kas aizvien būtiskāk ietekmē patērētāju izvēli ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Āzijas tirgus attīstība, inovācijas veselības un vides jomā, uz emocionālo pieredzi balstīti pakalpojumi preču vietā – šīs un citas tendences aizvien vairāk sevi piesaka globālajā tirgū. Raidījumā Zināmais nezināmajā par pētījumu stāsta Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes pētniece Līga Brasliņa un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore Anda Batraga.

Latvieši projektējusi vēja tuneli filmai “Neiespējamā misija: Sekas”

“Viss jau ir vienkārši - ar motora radīto vēja jaudu cilvēks tiek pacelts gaisā,” stāsta “Aerodium” inženieris Kristians Rimkus, kurš kopā ar domubiedru komandu projektēja pasaulē lielāko vēja tuneli filmas “Neiespējamā misija: Sekas” vajadzībām. Šo latviešu veikumu par labu atzinis arī amerikāņu aktieris Toms Krūzs. Preses materiālos var lasīt, ka Holivudas kinozvaigzne Toms Krūzs esot priecājies kā mazs bērns, kad izmēģinājis lidojumu latviešu kompānijas „Aerodium” konstruētajā un būvētajā vēja tunelī, kas bija speciāli gatavots filmas vajadzībām. Par vēja tuneļu projektēšanu stāsta Kristians Rimkus.

No Ikara vaska spārniem sengrieķu mitoloģijā, no gaisa baloniem, planieriem un brāļu Raitu pirmajai motorizētajai lidmašīnai ir daudz laika pagājis, bet vēlme cilvēkam pašam pacelties gaisā nav mazinājusies. Tāpēc mūsdienās jau visai ierasta izklaide ir lidošana vēja tunelī, kas pie mums, Latvijā, saistās ar jau minēto kompāniju „Aerodium”. Uzņēmums darbojas kopš 2005. gada un pasaules kontekstā šīs kompānijas vārds izskanēja 2006. gadā, kad Turīnā Ziemas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā „Aerodium” puiši veica lidojumu vēja tunelī.