Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

Rīt, 16. jūlijā, skanēt sāks 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017. Norisēm varēs sekot līdzi arī Vērmanes parkā, kas pārtaps par "Koru olimpiādes parku". Par gaidāmajiem pasākumiem stāsta projekta vadītāja Diāna Čivle.

Koru nedēļas norisēs iekļaujas arī konkurss amatieru koriem ''Eirovīzijas gada koris 2017”, kas notiks 22. jūlijā.

"Visu uzmanību šogad vēršam uz mūziku. Galvenais – lielais operas iestudējums, bet laikmetīgā māksla izsaka savu klātbūtni citās formās un aktivitātēs,” raidījumā ar Cēsu mākslas festivāla programmu iepazīstina tā direktors Juris Žagars. Festivālā ir vajadzīgs izaicinājums un risks jeb mākslas adrenalīns - šajā gadā tas ir operas iestudējums un projekts “Upe upē”.

15. un 16. jūlijā, jau otro gadu Bauskas pilī, rātsnamā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”. “Pirmā domā, ka cilvēks tur aizbrauc un mēs mēģinām radīt iespēju viņam pārcelties tajā laikā. Nepieciešama arī paša cilvēka vēlme ceļot,” stāsta Māris Kupčs. 

15. jūlijā Liepājā festivāla "Sensus" noslēguma koncerts. Festivāla ideja ir saistīta tieši ar instrumentālās mūzikas popularizēšanu un vēlmi stāstīt par brīnišķīgo koncertzāli Liepājā.