Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Lai samazinātu skolēnu skaitu, kas pamet skolu, sešu gadu laikā tērēs gandrīz 40 miljonus
"Neatkarīgo Tukuma Ziņu" galvenā redaktore par vēja parka sabiedrisko apspriešanu

Katru mācību gadu aptuveni desmit procenti skolēnu pārtrauc mācības, nepabeidzot pamata, vidusskolas vai profesionālo izglītību. Lai savlaicīgi apjaustu mācību pārtraukšanas riskus un palīdzētu skolēniem risināt problēmas, Latvijā turpmāko sešu gadu laikā tiks īstenots Eiropas Sociālā fonda finansēts projekts, kā ietvaros cer mazināt skolēnu skaitu, kuri pārtrauc mācības un neiegūst izglītību.

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš par OIK aprēķināšanas izmaiņām
Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Diāna Potjomkina par gadu kopš ASV vēlēšanām

Enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš par Elektroenerģijas tirgus likuma grozījumiem saistībā ar OIK (obligātā iepirkuma komponentes) aprēķināšanu no 2018.gada 1.janvāra. Energoietilpīgajiem rūpniecības uzņēmumiem būtu jāsamazina elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes maksājums, pat ja tas palielinās izmaksas citiem patērētājiem, intervijā atzina enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš. Ar OIK sistēmu Latvijā elektrības patērētājiem līdzīgi kā citu Eiropas valstu iedzīvotājiem uzlikts pienākums apmaksāt atjaunojamās un citu enerģijas veidu veicināšanu

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:43

Labrīt

Spītīgā kurzemniece un radioseriālu tiešraižu aizsācēja Irēna Cērmane
Latvija Leļļu teātrī top novatorisks Raiņa "Zelta zirga" iestudējums pieaugušajiem

Spītīgā kurzemniece un radioseriālu tiešraižu aizsācēja Irēna Cērmane.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Krasi pieaudzis kiberuzbrukumu skaits NATO datortīkliem
Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja par sociālās uzņēmējdarbības forumu

Gan NATO valstis, gan arī alianses vadība gandrīz katru dienu saskaras ar dažādiem kiberuzbrukumiem. Tie mēdz būt gan pavisam maznozīmīgi, gan visai būtiski. Tādēļ kiberdrošības stiprināšana un veiksmīgāka informācijas apmaiņa starp NATO dalībvalstīm būs viens no centrālajiem šīsdienas Ziemeļatlantijas alianses aizsardzības ministru sanāksmes tematiem. Lai labāk atbildētu uz šiem un arī citiem izaicinājumiem tiek plānots pielāgot arī NATO komandstruktūru.

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:43

Labrīt

Florbola izlasē notiek paaudžu maiņa.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Kontaktlēcu lietošana un acu veselība

Nereti dzirdam par gadījumiem, kad kontaktlēcu lietošana ir izraisījusi acu veselības problēmas un pat nopietnas acu saslimšanas. Kāpēc tā notiek un kā no tā izvairīties?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Harijs Tumans: Cilvēki ar karu uz tu bijuši jau kopš senatnes. Iemesli cīņām visdažādākie

Kopš cilvēces pirmsākumiem neatņemam dažādu sabiedrību dzīves sastāvdaļa bija karošana un cīņas - par teritorijām, resursiem, varu. Kāda bija kara loma antīkajā pasaulē un kāda bija karavīra dzīve, kara tehniskais nodrošinājums un kara stratēģijas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:06

Kultūras rondo

Rita Laima viesojas Latvijā ar grāmatas "Cīruļi un dumpinieki" lasījumiem
“Lidija” un “Meklējot Tisē” - dokumentālo filmu pirmizrādes Lielā Kristapa laikā

Rita Laima, Latvijā pazīstama arī kā Rita Laima Krieviņa, ir rakstniece no ASV, kurai nupat angliski iznākusi grāmata "Cīruļi un dumpinieki", tās ir atmiņas par dzīvi PSRS 80. – 90. gados. 7. novembrī ar grāmatas fragmentu lasījumiem latviski viņa viesojās Kuldīgā, un mēneša laikā plānojusi apceļot visu Latviju, lai noskaidrotu vai šai grāmatai būs lasītāji arī latviski, kā arī iepazītu Latvijas ļaužu dzīvi šajā tūkstošgadē.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Parādnieks rosina mainīt vasarā apstiprināto strīdīgo nodokli azartspēļu tiešraidēm
Krāslavā mirušā zīdaiņa nāves apstākļi un iemesli pagaidām nav zināmi
Ukraina varētu saraut diplomātiskās saites ar Maskavu

Kompānijām, kas no Latvijas piedāvā azartspēļu tiešraižu pakalpojumus, iespējams, tomēr nebūs jāmaksā nodoklis par katru filmēto spēļu galdu. Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks ir iesniedzis priekšlikumu grozījumiem likumā, kas vasarā apstiprināto jauno nodokli spēļu galdiem aizstātu ar ikgadēju nodevu, kā tas ir citās Eiropas valstīs. Šādu maksājumu būtu vieglāk administrēt, kā arī to par labāku risinājumu uzskata nozare.

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Gads pēc ASV prezidenta vēlēšanām. Mācībstundas

Šodien, 8. novembrī, aprit gads kopš ASV prezidenta vēlēšanām, kurās, daudziem negaidīti, uzvarēja politiski maz pieredzējušais nekustamo īpašumu magnāts Donalds Tramps. Viņa atbalstītāji Trampu slavē par tiešumu un apņēmību, kritiķi apsūdz par nekompetenci un sabiedrības šķelšanu. 

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Vada:

Māra Jansone

13:00

Ziņas

13:06

Krustpunktā

Studijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Vai Latvija izmantojusi visas iespējas, ko var dot Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības? Kā vērtējama iespējamā ASV prezidenta vēlēšanu ietekmēšana no Krievijas puses? Par šiem un citiem jautājumiem iztaujājam ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Vada:

Māra Jansone
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Valsts policijas kampaņa "Supervaronim nepazust" bērnu drošībai

Šonedēļ noslēgsies Valsts policijas iniciētā sociālā kampaņa "Supervaronim nepazust". Tās mērķis ir, sadarbojoties ar sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, mudināt sabiedrību apzināties kopīgo atbildību par mūsu bērniem un viņu drošību.

Vada:

Mairita Znotiņa
Dace Pēkšēna

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

Vācijas un Itālijas sakāve Ziemeļāfrikā Otrā pasaules karā

Ciklā "Satumsums"  par otro kauju pie El Alameinas 1942. gadā un Vācijas un Itālijas sakāvi Ziemeļāfrikā stāsta Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Jānis Tomaševskis.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

VK iesaka likvidēt vai reorganizēt mazās valsts iestādes un aģentūras

Nepastāv šķēršļu reorganizēt vai likvidēt vairākas mazās valsts institūcijas, izvērtējot 17 ļoti mazu un mazu valsts pārvaldes iestāžu darbību, secinājusi Valsts kontrole. Pēc Valsts kancelejas lūguma Valsts kontrole šī gada pirmajā pusē veica izvērtējumu par 17 ļoti mazo un mazo valsts pārvaldes iestāžu darbību.

Vada:

Jānis Krops
Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Radošā telpa "Ideju bode un tās vadītāja Krista lapiņa ir viens no tiem cilvēkiem Kurzemes pusē, kurš cenšas popularizēt mājražotājus. Līdz novembra beigām sadarbībā ar tirdzniecības centru "Kurzeme Liepājā notiks mājražotāju tirdziņš. Uz Liepāju savus lauku labumus un radītos produktus mājražotāji ved no dažādām Latvijas vietām, pat no Latgales. Kāpēc Latvijā ir svarīgi palīdzēt mājražotājiem realizēt savu produkciju, par to ar Kristu Lapiņus sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša.

Aivars Freimanis "Katls".

Šī diena vēsturē

1789.gada 8.novembrī sludinātājs Elaidža Kreigs pirmo reizi pagatavoja jaunu spirtoto dzērienu, ko vēlāk sāka saukt par burbonu. Nosaukums, kas aizgūts no Francijā valdošās aristokrātu ģimenes ar laiku kļūs par visas ASV alkohola industrijas nosaukumu, jo burbons ir unikāli ASV ražots viskijs, kura pagatavošanā lielākoties jāizmanto kukurūza. Mūsdienās par burbonu nevar saukt nevienu citu dzērienu, kas neatbilst burbona ražošanas standartiem.

Vada:

Tālis Eipurs

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Bauskas novada pašvaldības darbiniekiem slēgta pieeja laikraksta "Bauskas Dzīve" portālam

Bauskas novada pašvaldība nolēmusi atslēgt savas administrācijas darbiniekiem iespēju darba laikā apskatīt reģionālā laikraksta "Bauskas Dzīve" portālu. Pamatojums - darba laikā nav jālasa portāls, kurā tiek publicēti pašvaldību kritizējoši un dažkārt rupji komentāri.

Vada:

Jānis Krops
Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Daudzdzīvokļu māju siltināšanai no Eiropas struktūrfondiem šajā plānošanas periodā, kas ilgs līdz 2022.gada beigām, pieejami 166 miljoni. Jaunās programmas ietvaros plānots nosiltināt aptuveni 1 030 ēkas. Šobrīd Eiropas naudas piesaistīšanai iesniegti vairāk nekā 220 pieteikumi, no kuriem vien desmit iesniegti no Latgales. Vairāk par māju siltināšanas programmu un siltināšanas piemēriem Latgalē stāsta Lāsma Zute.

Viesos:

Zute Lāsma

Vada:

Tālis Eipurs

17:44

Pēcpusdiena

Vada:

Tālis Eipurs

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Tiesa suņu barības «Dogo» ražotāja prasību pret veterinārārstiem skatīs tikai nākampavasar
NATO sanāksmē apspriež ātrākas militāro spēku pārvietošanas iespējas
Spānijas tiesa anulē Katalonijas neatkarības deklarāciju; Katalonijā streiko

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien sāka skatīt suņu barības «Dogo» ražotāja uzņēmuma «Tukuma straume» prasību pret 17 veterinārārstiem, biedrībām un uzņēmumiem. Civillietā par neslavas celšanu «Dogo» ražotājs no atbildētājiem grib piedzīt vairāk nekā 450 tūkstošus eiro.

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Gads pēc ASV prezidenta vēlēšanām. Mācībstundas

Šodien, 8. novembrī, aprit gads kopš ASV prezidenta vēlēšanām, kurās, daudziem negaidīti, uzvarēja politiski maz pieredzējušais nekustamo īpašumu magnāts Donalds Tramps. Viņa atbalstītāji Trampu slavē par tiešumu un apņēmību, kritiķi apsūdz par nekompetenci un sabiedrības šķelšanu. 

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:53

Mūzika

19:00

Ziņas

19:06

Monopols

ASV diplomāte Vanesa Akere reiz gribējusi kļūt par Latvijas rokzvaigzni

Viņas dzimtā vieta ir Teksasa, bet reiz iepazinusi Latviju, tās valoda un dzīves veids ir kļuvis par viņas neatņemamu sastāvdaļu. Kā Latvija ir mainījusies - ar skatu no malas mūsu šī vakara saruna ar ASV Valsts departamenta karjeras diplomāti Vanesu Akeri.

Vada:

Ingus Ulmanis
Ieva Upīte

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Kontaktlēcu lietošana un acu veselība

Nereti dzirdam par gadījumiem, kad kontaktlēcu lietošana ir izraisījusi acu veselības problēmas un pat nopietnas acu saslimšanas. Kāpēc tā notiek un kā no tā izvairīties?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Zem paklāja. Pasaku no grāmatas "Sarunas ar tīģeri stāsta Rūdolfs Plēpis. Tīģera lomā Mārtiņš Strelēvics. 3. vakars

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Studijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Vai Latvija izmantojusi visas iespējas, ko var dot Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības? Kā vērtējama iespējamā ASV prezidenta vēlēšanu ietekmēšana no Krievijas puses? Par šiem un citiem jautājumiem iztaujājam ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Vada:

Māra Jansone
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Andrejs Migla, Valdis Rūmnieks. Kuršu vikingi

Andrejs Migla, Valdis Rūmnieks. Kuršu vikingi. Iestudējuma veidotāji: Imants Skrastiņš, Ungars Savickis, Uldis Dumpis, Arturs Skrastiņš, Velta Krūze, Uldis Vazdiks, Juris Strenga, Normunds Bērzs, Indra Burkovska, Pēteris Liepiņš, Aija Uzulēna. 2002. gada ieraksts18 daļās.

 

Vada:

Alda Briede

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Gads pēc ASV prezidenta vēlēšanām. Mācībstundas

Šodien, 8. novembrī, aprit gads kopš ASV prezidenta vēlēšanām, kurās, daudziem negaidīti, uzvarēja politiski maz pieredzējušais nekustamo īpašumu magnāts Donalds Tramps. Viņa atbalstītāji Trampu slavē par tiešumu un apņēmību, kritiķi apsūdz par nekompetenci un sabiedrības šķelšanu. 

Vada:

Gints Amoliņš

Lasīt vairāk

23:45

Mūzika

Amy Winehouse

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Rita Laima viesojas Latvijā ar grāmatas "Cīruļi un dumpinieki" lasījumiem
“Lidija” un “Meklējot Tisē” - dokumentālo filmu pirmizrādes Lielā Kristapa laikā

Rita Laima, Latvijā pazīstama arī kā Rita Laima Krieviņa, ir rakstniece no ASV, kurai nupat angliski iznākusi grāmata "Cīruļi un dumpinieki", tās ir atmiņas par dzīvi PSRS 80. – 90. gados. 7. novembrī ar grāmatas fragmentu lasījumiem latviski viņa viesojās Kuldīgā, un mēneša laikā plānojusi apceļot visu Latviju, lai noskaidrotu vai šai grāmatai būs lasītāji arī latviski, kā arī iepazītu Latvijas ļaužu dzīvi šajā tūkstošgadē.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:55

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

ASV diplomāte Vanesa Akere reiz gribējusi kļūt par Latvijas rokzvaigzni

Viņas dzimtā vieta ir Teksasa, bet reiz iepazinusi Latviju, tās valoda un dzīves veids ir kļuvis par viņas neatņemamu sastāvdaļu. Kā Latvija ir mainījusies - ar skatu no malas mūsu šī vakara saruna ar ASV Valsts departamenta karjeras diplomāti Vanesu Akeri.

Vada:

Ingus Ulmanis
Ieva Upīte

Lasīt vairāk

02:54

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Valsts policijas kampaņa "Supervaronim nepazust" bērnu drošībai

Šonedēļ noslēgsies Valsts policijas iniciētā sociālā kampaņa "Supervaronim nepazust". Tās mērķis ir, sadarbojoties ar sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, mudināt sabiedrību apzināties kopīgo atbildību par mūsu bērniem un viņu drošību.

Vada:

Mairita Znotiņa
Dace Pēkšēna

Lasīt vairāk

04:55

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Harijs Tumans: Cilvēki ar karu uz tu bijuši jau kopš senatnes. Iemesli cīņām visdažādākie

Kopš cilvēces pirmsākumiem neatņemam dažādu sabiedrību dzīves sastāvdaļa bija karošana un cīņas - par teritorijām, resursiem, varu. Kāda bija kara loma antīkajā pasaulē un kāda bija karavīra dzīve, kara tehniskais nodrošinājums un kara stratēģijas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

05:52

Mūzika