• Trešdiena, 2020. gada 23. septembris
  • Vārda diena: Vanda, Veneranda, Venija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ko Rīgai sola Rīcības partija? Studijā partijas pārstāvis Ļevs Perlovs

Kādā Dzelzavas ielas daudzdzīvokļu nama dzīvoklī reģistrētā Rīcības partija ar šādu nosaukumu ir zināma kopš 2008. gada. Datu bāzē «Lursoft» ir redzams, ka partijas mērķis ir «kļūt par Latvijas pilsoņu vairākumu partiju, lai iegūtu mandātu vairākumu Saeimas vēlēšanās un veidotu Ministru kabinetu».

Vada:

Lauris Zvejnieks
Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Neklusēt par ģimenes vardarbību. Top mākslas projekts "Lietisko pierādījumu muzejs"

Pētījumi liecina, ka katra trešā sieviete Latvijā ir pieredzējusi fizisku, emocionālu vai seksuālu vardarbību ģimenē. Par šo pieredzi nav jāklusē, jākaunas vai jātur noslēpumā – par to ir pārliecinātas topošā mākslas projekta „Lietisko pierādījumu muzejs” autores. Tas ir viens no starptautiskā jaunā teātra festivāla „Homo Novus” projektiem, kas aicina iesaistīties ikvienu vardarbībā cietušo un izstāstīt savu stāstu caur kādu konkrētu sadzīvisku priekšmetu, kas nonāks šī muzeja „plauktā”.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Baltkrievijā veido opozīcijas koordinācijas padomi, Lukašenko apbalvo spēka struktūras
50 gados saldūdens migrējošo zivju populācijas Eiropā samazinājušās vidēji par 93%

Ir pagājušas jau desmit dienas, kopš Baltkrievijā notiek iedzīvotāju protesti pret vēlēšanu viltošanu un prasot atklāpties līdzšinējam valsts prezidentam Aleksandram Lukašenko. Par aktuālāko uzzinām no telefonintervijas ar Latvijas Televīzijas speciālkorespondenti Minskā Judīti Čunku.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Ar cieņu pret pārtiku. Iespējas samazināt izmestās pārtikas apjomus

Latvijā ik gadu atkritumos nonāk aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, turklāt vairāk nekā pusi no tās atkritumos izmet mājsaimniecības, tāpēc ar cieņu pret pārtiku, trešdien raidījumā par iespējām samazināt izmestās pārtikas apjomus, tostarp par pārtikas ziedošanu un citiem veidiem, kā katrs no mums var mazināt pārtikas atkritumu daudzumu.
Ko darīt, lai neizmestu pārtiku, bet pabarotu arī tos, kam pietrūkst?
 

Vada:

Agnese Drunka
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Mušu daudzveidība Latvijā un mirdzošie minerāli Alūksnē

Par to, kāda tad ir mušu daba un vai no mušām Latvijā būtu jāuzmanās, skaidro Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pētnieks Kristaps Vilks, bet par minerālu fluorescenci stāsta vides zinātnieks Aldis Verners.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Riharda Vāgnera ielā 3 būs jauna izstāžu telpa „Pilot”

Mākslas telpa „PILOT” Riharda Vāgnera ielā 3 tiks atklāta ar starptautisku grupas izstādi “VICE VERSA”, kurā kuratore Auguste Petre aicinājusi dalībai četru EU4ART alianses sadarbības mākslas akadēmiju esošos un bijušos studentus, par izstādes konceptuālajiem pieturpunktiem izvēloties atslēgasvārdus “sadarbība”, “atklātība (un eksperiments ar to)” un “uzticēšanās”.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Izstāžu cikls "2x2=5" "Kamergalerijā". Studijā Ieva Nagliņa un grafiķis Imants Krepics
Āzijas mākslas stāsti un Japānas okimono figūra „Rakan” muzejā „Rīgas Birža”

Saruna ar biedrības "Grafikas kamera" vadītāju, mākslinieci Ievu Nagliņu un grafikas vecmeistaru Imantu Krepicu.  

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Pie Minskas Traktoru rūpnīcas izdzenā protestētājus. Par situāciju Baltkrievijā spriedīs Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāji

Demokrāti oficiāli apstiprina Baidena kandidatūru uz ASV prezidenta amatu

Izglītības ministrija iepazīstina ar jaunā mācību gada aktualitātēm

Bērnam vizīti pie acu ārsta piedāvā pēc gada.

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Velsiešu dziedātāja Mērija Hopkina

Kas kopīgs Tomam Džonsam, Šērlijai Besijai, Šeikin Stīvensam un Bonijai Tailerei ? Tie visi ir dziedātāji, kuriem kopīga dzimtene - Velsa. Un viņiem līdzās droši var minēt arī Mērijas Hopkinas vārdu, kura tikpat pārliecinoši Velsas vārdu nesusi pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

RD vēlēšanas. Diskutē GKR, Nacionālās apvienības un "Jaunās Vienotības" pārstāvji

Gaidot ārkārtas domes vēlēšanas augusta beigās Rīgā, reizi nedēļā trīs partijas aicinām uz diskusiju raidījumā "Krustpunktā", lai izjautātu un uzklausītu. Šajā pārraidē piedalās ”Gods kalpot Rīgai” pārstāvis Oļegs Burovs, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Latvijas Reģionu Apvienības pārstāve Ieva Siliņa un "Jaunās Vienotības" pārstāvis Vilnis Ķirsis.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Bērns un Covid-19. Slimības gaita un saslimšanas seku ietekme uz veselību ilgtermiņā

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca aicinājusi atsaukties ģimenes, kurā bērns izslimojis COVID-19, lai Bērnu slimnīcas speciālisti varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu iespējamās saslimšanas seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

Uzbrukumi holokaustā izdzīvojušajiem ebrejiem pēc Otrā pasaules kara

Raidījuma temats saistīts ar notikumiem pēc Otrā pasaules kara Eiropas austrumos. Studijā muzeja Ebreji Latvijā vadītājs Iļja Ļenskis. Saruna par situāciju, kādā holokaustā izdzīvojušie ebreji nonāk Austrumeiropas valstīs, pirmām kārtām, Polijā.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

"Radio mazā lasītava ceļo". Tiekamies ar lasītājiem Kārļa Skalbes "Saulrietos"

"Radio mazā lasītava ceļo". Turpinām viesoties Latvijas rakstnieku muzejos. Šoreiz kopā ar Ingunu Baueri tiekamies ar lasītājiem Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes "Saulrietos". Gundars Āboliņš lasa fragmentus no Kārļa Skalbes darbiem un Ingunas Baueres biogrāfiskajiem romāniem.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Skolas gatavojas jaunajam mācību gadam

Nepilnas divas nedēļas atlikušas līdz 1.septembrim – jaunā mācību gada sākumam. Par jauno mācību gadu šodien izglītības speciālisti runāja ministrijas rīkotā konferencē, kurš tverts plašs tematu loks, uzmanību, protams, pievēršot arī epidemioloģisko risku mazināšanai.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Brieži, stirnas, lapsas, putni ir tie tēli, kurus fotogrāfijās fiksē dabas fotogrāfs Ivars Freimanis. Šobrīd viņa izstāde aplūkojuma Skrundas Kultūras centrā, kur tapusi Medību trofeju izstāde. Ceļojums putnu uz zvēru pasaulē sācies jau pirms daudziem gadiem, bet ceļojošo izstādi no saviem darbiem viņš izveidojis, pateicoties saviem draugiem, kuri mudinājuši bildes rādīt plašākam cilvēku lokam. Ar saldenieku Ivaru Freimani sarunājās Inga Ozola

Kultūras afiša

Šodien stāstīsim par krāšņu un saturā bagātu izdevumu "Baltars. Tas ir apjomīgs Daces Ļaviņas pētījums par porcelāna apgleznošanas darbnīcas "Baltars fenomenu, atklājot līdz šim nezināmas lappuses, kā arī sniedzot detalizētu priekšstatu, cik no Latvijas kultūras kanonā iekļautajiem "Baltars izstrādājumiem ir saglabājušies līdz mūsdienām. Daži porcelāna apgleznojuma stāsti ir gandrīz vai detektīvsižeta cienīgi. Izdevumā arī citu pētnieku raksti. Plašāk Laimas Slavas ierakstā.

Šī diena vēsturē

Tieši pirms simts gadiem, šajā dienā, vairākās Tambovas sādžās notika zemnieku sacelšanās. Protams, ka šo sacelšanos, padomju vara nežēlīgi apspieda, bet tas prasīja teju gadu. Stāsta Edaurds Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Drošība internetā. Kā pasargāt bērnus?
Pētījumā par vasaras ielas projektu Tērbatas ielā intervēs iedzīvotājus un uzņēmējus

Kopš COVID pandēmijas sākšanās Dānijā, kā arī daudzās citās Eiropas valstīs trīskāršojies to vietņu apmeklējumu skaits, kurās skatāmi bērnu pornogrāfiju saturoši materiāli. Vai arī Latvijā šī problēma saasinājusies ārkārtas situācijas laikā, vaicājam VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniecei Andai Sauļūnai, par drošību internetā stāsta Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Kā plānotās nodokļu izmaiņas varētu ietekmēt mazos uzņēmējus?

Covid-19 pandēmijas laiks parādīja, cik sociāli neaizsargāti ir mikrouzņēmuma nodokļa un citu atviegloto nodokļu režīmu maksātāji, tāpēc Finanšu ministrija diskusijai valdībā iesniegusi informatīvo ziņojumu par nodokļu politikas attīstību valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai.

 

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Eiropas Savienības dalībvalstis neatzīst Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus, nolemts Eiropadomē. Drīzumā plāno noteikt sankcijas,

Latvijas lielās pilsētas vēlas konkrētus priekšlikumus paredzamo nodokļu izmaiņu kompensēšanā,

Izglītības ministrija gaidīs skolu plānus, kā organizēs mācību procesu jaunajā mācību gadā. Ar pārbaudēm neplāno aizrauties,

Covid-19 riska dēļ lūdz atsaukties autobusa Rīga-Liepāja pasažierus,

Tuvākajās dienās vietām īslaicīgi līs, nākamnedēļ kļūs vēsāks!

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Velsiešu dziedātāja Mērija Hopkina

Kas kopīgs Tomam Džonsam, Šērlijai Besijai, Šeikin Stīvensam un Bonijai Tailerei ? Tie visi ir dziedātāji, kuriem kopīga dzimtene - Velsa. Un viņiem līdzās droši var minēt arī Mērijas Hopkinas vārdu, kura tikpat pārliecinoši Velsas vārdu nesusi pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Kaspars Stupelis: sev esmu pierādījis, ka puisis no laukiem var paveikt lielas lietas

Motosportists Kaspars Stupelis ir četrkārtējs pasaules čempions. Pirmos divus titulus viņš izcīnīja 2003. un 2004.gadā kopā ar Danielu Vilemsenu, bet pārējos divus - 2015. un 2019.gadā ar Etjēnu Baksu. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Ar cieņu pret pārtiku. Iespējas samazināt izmestās pārtikas apjomus

Latvijā ik gadu atkritumos nonāk aptuveni trešdaļa saražotās pārtikas, turklāt vairāk nekā pusi no tās atkritumos izmet mājsaimniecības, tāpēc ar cieņu pret pārtiku, trešdien raidījumā par iespējām samazināt izmestās pārtikas apjomus, tostarp par pārtikas ziedošanu un citiem veidiem, kā katrs no mums var mazināt pārtikas atkritumu daudzumu.
Ko darīt, lai neizmestu pārtiku, bet pabarotu arī tos, kam pietrūkst?
 

Vada:

Agnese Drunka
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Tīmeklīšu pasaka. Pasaku stāsta Santa Didžus un Edgars Lipors

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

RD vēlēšanas. Diskutē GKR, Nacionālās apvienības un "Jaunās Vienotības" pārstāvji

Gaidot ārkārtas domes vēlēšanas augusta beigās Rīgā, reizi nedēļā trīs partijas aicinām uz diskusiju raidījumā "Krustpunktā", lai izjautātu un uzklausītu. Šajā pārraidē piedalās ”Gods kalpot Rīgai” pārstāvis Oļegs Burovs, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Latvijas Reģionu Apvienības pārstāve Ieva Siliņa un "Jaunās Vienotības" pārstāvis Vilnis Ķirsis.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jaroslava Ivaškēviča komēdija "Vasara Noānā"

Jaroslava Ivaškēviča komēdija "Vasara Noānā" Nacionālā teātra iestudējumā. Lomās: Elza Radziņa, Ints Burāns, Ģirts Jakovļevs, Māra Zemdega, Kārlis Sebris, Baiba Indriksone, Rasma Garne, Edgars Girgensons, Juris Kaminskis, Zigurds Neimanis, Ingrīda Andriņa, Kārlis Ozols. Režisors Mihails Kublinskis. 1976. gada ieraksts 3 daļās.

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Velsiešu dziedātāja Mērija Hopkina

Kas kopīgs Tomam Džonsam, Šērlijai Besijai, Šeikin Stīvensam un Bonijai Tailerei ? Tie visi ir dziedātāji, kuriem kopīga dzimtene - Velsa. Un viņiem līdzās droši var minēt arī Mērijas Hopkinas vārdu, kura tikpat pārliecinoši Velsas vārdu nesusi pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:42

Dzīves ritmi mūzikā

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Riharda Vāgnera ielā 3 būs jauna izstāžu telpa „Pilot”
Izstāžu cikls "2x2=5" "Kamergalerijā". Studijā Ieva Nagliņa un grafiķis Imants Krepics
Āzijas mākslas stāsti un Japānas okimono figūra „Rakan” muzejā „Rīgas Birža”

Mākslas telpa „PILOT” Riharda Vāgnera ielā 3 tiks atklāta ar starptautisku grupas izstādi “VICE VERSA”, kurā kuratore Auguste Petre aicinājusi dalībai četru EU4ART alianses sadarbības mākslas akadēmiju esošos un bijušos studentus, par izstādes konceptuālajiem pieturpunktiem izvēloties atslēgasvārdus “sadarbība”, “atklātība (un eksperiments ar to)” un “uzticēšanās”.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Kaspars Stupelis: sev esmu pierādījis, ka puisis no laukiem var paveikt lielas lietas

Motosportists Kaspars Stupelis ir četrkārtējs pasaules čempions. Pirmos divus titulus viņš izcīnīja 2003. un 2004.gadā kopā ar Danielu Vilemsenu, bet pārējos divus - 2015. un 2019.gadā ar Etjēnu Baksu. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Bērns un Covid-19. Slimības gaita un saslimšanas seku ietekme uz veselību ilgtermiņā

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca aicinājusi atsaukties ģimenes, kurā bērns izslimojis COVID-19, lai Bērnu slimnīcas speciālisti varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu iespējamās saslimšanas seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Mušu daudzveidība Latvijā un mirdzošie minerāli Alūksnē

Par to, kāda tad ir mušu daba un vai no mušām Latvijā būtu jāuzmanās, skaidro Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pētnieks Kristaps Vilks, bet par minerālu fluorescenci stāsta vides zinātnieks Aldis Verners.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika