• Otrdiena, 2021. gada 2. marts
  • Vārda diena: Luīze, Laila, Lavīze
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Martā, pieaugot koronvīrusa izplatībai, viena no precēm, kas ļoti ātri pazuda no veikalu plauktiem bija griķi un šī griķu pirkšanas ažiotāža jau nebija tikai Latvijā. Līdz ar pieprasījuma augšanu, tagad rudenī, pat divkārt augušas arī jaunās ražas iepirkuma cenas. Arī pašu ražas apjomu zemnieki šogad vērtē, kā labu. Taču ne tik labvēlīgi griķu novākšanai ir šī rudens laika apstākļi.

*

Nākamgad stāsies spēkā jaunā novadu reforma. Līdz ar to veidosies jauni novadi un tiem vajadzēs arī jaunas mājaslapas internetā. Tomēr nav tik vienkārši piereģistrēt savam novadam mājaslapu, jo daži domēnu nosaukumi ir jau aizņemti. Turklāt tie, kas šos domēnus aizņēmuši, prasa par tiem naudu.

Viesos:

Grīnvalde - Iruka Agita
Laikraksta 'Staburags' redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ekonomists: Lielākais Covid-19 radītais ekonomikas kritums Latvijai ir aiz muguras

Lielākais Covid-19 pandēmijas radītais ekonomikas kritums Latvijai jau ir aiz muguras, tā Latvijas Radio prognozēja LB ekonomists Andris Strazds. Viņš norādīja, ka vissmagāk cietušajām nozarēm - aviopasažieru pārvadājumiem un viesnīcu nozarei - vairs nav iespējams lielāks kritums, un pamazām sāksies ekonomikas atkopšanās.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Novembra nogalē ceļu pie skatītājiem sāks daudzu ļoti gaidītā, Jaunā Rīgas teātra daudzsēriju mākslas filma 'Aģentūra'. Tās idejas autors un režisors ir teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Filma būs veidota Jaunajam Rīgas teātrim raksturīgajā intonācijā, un lomās redzēsim visus šī teātra aktierus, kā arī Kultūras akadēmijas Jaunā Rīgas teātra studijas audzēkņus. Seriāls filmēts šovasar, un arī tā notikumi risinās 2020.-tā gada vasarā Rīgā un Latvijā. Seriāla žanrs psiholoģisks trilleris ar detektīva elementiem.

Viesos:

Znotiņš Kaspars
JRT aktieris
Joņevs Jānis
Rakstnieks, scenārija līdzautors

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Novembra nogalē JRT sāks izrādīt seriālu "Aģentūra"

Novembra nogalē ceļu pie skatītājiem sāks daudzu ļoti gaidītā, Jaunā Rīgas teātra (JRT) daudzsēriju mākslas filma "Aģentūra". Tās idejas autors un režisors ir teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Filma būs veidota Jaunajam Rīgas teātrim raksturīgajā intonācijā, un lomās redzēsim visus šī teātra aktierus, kā arī Kultūras akadēmijas Jaunā Rīgas teātra studijas audzēkņus.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

ASV prezidenta vēlēšanas: Ko nesis pēcvēlēšanu rīts?

Kurš uzvarēs ASV prezidenta vēlēšanās - Donalds Tramps vai Džo Baidens? Un ko nesīs pēcvēlēsanu rīts? Sazināmies ar kolēģiem un ekspertiem Floridā, Vašingtonā un tepat Rīgā.

Vada:

Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Latvijas hokeja izlase šonedēļ izmantos pirmo izlašu logu šosezon, aizvadot pārbaudes turnīru Vācijā. Lai arī drošības nolūkos valstsvienības sastāvā nebūs ārzemēs spēlējošo Latvijas hokejistu, uz papīra sapulcināts itin spēcīgs un pieredzējis sastāvs. Pirms turnīra bija daudz diskusiju, cik pareizi šā brīža situācijā ir savākt hokejistus no dažādām komandām, lai dotos spēlēt uz ārzemēm, taču gan federācijas funkcionāri, gan spēlētāji ar treneriem uzskata, ka šis turnīrs Latvijas izlasei nākšot tikai par labu.

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

Krustpunktā būs ASV vēlēšanu rezultāti, studijā eksperti.

Viesos:

Jansone Māra
'Krustpunktā' vadītāja

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Covid-19 testi: Kā to dara un kur iespējams veikt veselības pārbaudi

31.oktobrī Slovākijā Covid-19 testi tika veikti apmēram pusei valsts iedzīvotāju, lai varētu saprast, kas īsti notiek ar slimības izplatību. Nav dzirdēts, ka kaut kas līdzīgs varētu notikt arī Latvijā, bet testēto personu skaits turpina pieaugt. Kam jāveic testi, kā to dara un kur notiek Covid-19 testi Latvijā, skaidrojam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Ārsts: Jo lielaks mentālais nogurums, jo sarežģītāks šķiet katrs nākamais uzdevums

Saruna par to, kāda atsķirība starp fizisko nogurumu un nogurumu, kuru rada dažādi mūsu smadzeņu impulsi? Kas ir hronisks nogurums un vai ar to iespējams tikt galā?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Sākas Baltijas drāmas forums: iecerētas izrādes, konference un rakstu krājuma atvēršana

4. novembrī sākas Baltijas drāmas forums, kura laikā atklās arī rakstu krājumu par pēdējiem desmit gadiem Latvijas teātrī.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Skārienjūtīgā valoda: kā ir labāk – vairāk vai mazāk vārdu?
No projekta uz projektu. Stāsta komponists Jēkabs Nīmanis

Valoda ir ļoti jūtīga matērija – pat vismazākās sastāvdaļas izmaiņa var ietekmēt gan valodas skanējumu, gan paustā vēstījuma jēgu. Izmaiņas – arī valodas kontekstā – ir likumsakarīga parādība, bet ne visas izmaiņas varam atzīt pat gramatikai atbilstošām un labskanīgām. Reizēm šķiet, ka izsakāmies īsi un skaidri, taču patiesībā pareizāka izvēle būtu izmantot vairāk vārdu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Krustpunktā

Analizējam ASV prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātus

Analizējam ASV prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātus, kā arī apspriežam tālāko notikumu scenāriju.

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Uzmanības centrā Covid-19. Izvaicājam veselības ministri Ilzi Viņķeli

Krustpunktā uzmanības centrā Covid-19. Slimnīcās nonāk arvien vairāk inficēto. Slimo vai nonāk karantīnā arī mediķi. Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums, vai mūsu veselības aprūpes sistēma tiks galā ar slodzi, Studijā - veselības ministre Ilze Viņķele, kurai uzdodam šos un arī citus jautājumus.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Sadzīvot bez kašķiem dažādu paaudžu kaimiņiem daudzdzīvokļu mājās

Kaimiņi grib ilgāk pagulēt sestdienas rītā, bet bērnu dabiskais stāvoklis ir būt aktīviem gan pēc dārziņa, gan brīvdienu rītos. Kā sadzīvot dažādām paaudzēm dzīvokļu mājās, kur burtiski ģimenes dzīvo cita citai uz galvas?

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Nepārtrauktība. Latvijas ārlietu dienestam 100

Latvijas dalība starptautiskajās organizācijās un reģiona valstu sadarbības formāti

Raidījumā pievēršamies diviem nozīmīgiem Latvijas ārpolitikas aspektiem: mūsu valsts dalībai nozīmīgākajās starptautiskajās organizācijās un reģiona valstu sadarbības formātiem. Stāsta Latvijas Ārlietu ministrijas politiskais direktors Jānis Mažeiks un Eiropas departamenta direktors Gints Jēgermanis.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

"Vienā likteņdejā savijušies mūži" - ar Stāmerienas pili saistīts mīlasstāsts

Reiz satikās dižciltīgas itāliešu dzimtas atvase – rakstnieks Džezepe Tomazi di Lampedūza ar Vidzemes muižnieku dzimtas baronesi Aleksandru fon Volfu. 1932. gada 24. augustā šie abi cilvēki salaulāti. „Vienā likteņdejā savijušies mūži” ir Ilzes Lecinskas un Džoakīno Lancas Tomazi grāmata par Aleksandru fon Volfu un rakstnieku Džuzepi Tomazi di Lampedūzu.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Aicina palīdzēt aprūpēt Saulkrastu sociālās aprūpes mājās iemītniekus

Pēc Covid-19 uzliesmojuma Saulkrastu sociālās aprūpes mājā pašvaldība aicina palīdzēt aprūpēt tās iemītniekus, liecina paziņojums Saulkrastu novada pašvaldības mājaslapā.

Vada:

Agnese Linka
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Latvijā radīta aplikācija, kas palīdz mājdzīvnieku saimniekiem sazināties ar veterinārārstu. Mobilās lietotnes HEROvet idejas autors ir liepājnieks Egils Šusts, kuram pašam ir suns, savukārt ikdienas darbs saistīts ar modernajām tehnoloģijām un video mārketingu uzņēmumā Sense Media, kas tagad uzsācis sadarbību arī ar kompāniju Google, palīdzot tai veidot digitālo saturu - animācijas un video. Ar liepājnieku par viņa darbu un jaunākajiem izgudrojumiem, sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša. LU LFMI grāmatu apgādā iznācis Latviešu folkloras krātuves pētnieka Aigara Lielbārža pētījums "150. kolekcija. Buramvārdi".

Grāmata sniedz ieskatu latviešu buramvārdu pētniecībā, tajā raksturotas skaitliski lielākās buramvārdu grupas (rozes vārdi, sāpju vārdi, asins apturēšanas vārdi, vīveļu un liesas vārdi) un ietverti Debesu grāmatu izplatītākie tipi.

1921. gada 4. novembrī Minhenes alus zālē notika kautiņš starp nacistu kaujiniekiem un kreisajiem, pēc kura nacistu kaujiniekus partijā sāka dēvēt par "Triecienvienību - Sturmabteilung, saīsināti - SA. SA kaujinieki brūnajos kreklos bija ļoti noderīgi nacistiem, raujoties pie varas 30. gadu sākumā, taču vēlāk, pēc asiņainas izrēķināšanās ar viņu līderiem, tika atstumti no varas un atdeva savu vietu SS.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Skolēnu vecāki savākuši parakstus Rīgas 71.vidusskolas direktora Rižikova aizstāvībai

Skolēnu vecāki savākuši parakstus Rīgas 71.vidusskolas direktora Andreja Rižikova aizstāvībai. Vēstulē teikts, ka skolēnu vecāki, bijuši sašutuši, uzzinot no plašsaziņas līdzekļiem par nomelnošanas kampaņu pret skolas direktoru Andreju Rižikovu.

Vada:

Agnese Linka
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Valsts atbalsts viesnīcniekus neglābs, daļai ļaus iegūt laiku biznesa pārstrukturēšanai

Valdības atbalstu guvušais Ekonomikas ministrijas plāns gandrīz piecus miljonus eiro budžeta naudas novirzīt ap 200 viesnīcu pabalstīšanai nenozīmē, ka visas varēs «pārziemot» vai pat noturēt darbiniekus. Taču tas ļaus segt nelielu daļu komunālo maksājumu, kā arī iegūt laiku, lai uzņēmēji domātu par pielāgošanos jaunajiem izaicinājumiem. Tā izriet no ekspertu vērtējuma, kurā var saklausīt arī norādes, ka šajā gadījumā pareizāk būtu ieguldīt strādājošajos, nevis viesnīcu infrastruktūrā.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Krustpunktā

Analizējam ASV prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātus

Analizējam ASV prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātus, kā arī apspriežam tālāko notikumu scenāriju.

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Režisore Linda Olte: Ja man ir piecas filmas, es izvēlos smeldzīgo Eiropas kino

Bija ļoti labi, bet pamēģināsim vēlreiz. Šī ir frāze, kura pazīstama aktieriem, mūziķiem, dejotājiem viņu darba ikdienā, ko skatītāji neredz. Varbūt mūsu viešņai zināms, no kuras puses skan šie vārdi. Šovakar Monopolā - režisore Linda Olte.

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Covid-19 testi: Kā to dara un kur iespējams veikt veselības pārbaudi

31.oktobrī Slovākijā Covid-19 testi tika veikti apmēram pusei valsts iedzīvotāju, lai varētu saprast, kas īsti notiek ar slimības izplatību. Nav dzirdēts, ka kaut kas līdzīgs varētu notikt arī Latvijā, bet testēto personu skaits turpina pieaugt. Kam jāveic testi, kā to dara un kur notiek Covid-19 testi Latvijā, skaidrojam raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Karote Pirāte. Vientuļais kartupelis . Pasakas stāsta HertaTaube un Emīls Ziemelis

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Uzmanības centrā Covid-19. Izvaicājam veselības ministri Ilzi Viņķeli

Krustpunktā uzmanības centrā Covid-19. Slimnīcās nonāk arvien vairāk inficēto. Slimo vai nonāk karantīnā arī mediķi. Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums, vai mūsu veselības aprūpes sistēma tiks galā ar slodzi, Studijā - veselības ministre Ilze Viņķele, kurai uzdodam šos un arī citus jautājumus.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jāņa Jurkāna luga "Oāze"

Jāņa Jurkāna luga Oāze. Lomās: Uldis Dumpis, Marina Janaus, Māris Andersons, Aīda Ozoliņa, Tālivaldis Āboliņš, Rasma Garne, Romualds Ancāns, Jānis Skanis, Indra Burkovska, Viktors Čestnovs, Ilze Rūdolfa, Voldemārs Šoriņš, Jānis Paukštello, Kaspars Pūce. Režisore Irēna Cērmane. 1990. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:33

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā

Analizējam ASV prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātus

Analizējam ASV prezidenta vēlēšanu norisi un rezultātus, kā arī apspriežam tālāko notikumu scenāriju.

Lasīt vairāk

23:57

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Sākas Baltijas drāmas forums: iecerētas izrādes, konference un rakstu krājuma atvēršana
Skārienjūtīgā valoda: kā ir labāk – vairāk vai mazāk vārdu?
No projekta uz projektu. Stāsta komponists Jēkabs Nīmanis

4. novembrī sākas Baltijas drāmas forums, kura laikā atklās arī rakstu krājumu par pēdējiem desmit gadiem Latvijas teātrī.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Režisore Linda Olte: Ja man ir piecas filmas, es izvēlos smeldzīgo Eiropas kino

Bija ļoti labi, bet pamēģināsim vēlreiz. Šī ir frāze, kura pazīstama aktieriem, mūziķiem, dejotājiem viņu darba ikdienā, ko skatītāji neredz. Varbūt mūsu viešņai zināms, no kuras puses skan šie vārdi. Šovakar Monopolā - režisore Linda Olte.

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Sadzīvot bez kašķiem dažādu paaudžu kaimiņiem daudzdzīvokļu mājās

Kaimiņi grib ilgāk pagulēt sestdienas rītā, bet bērnu dabiskais stāvoklis ir būt aktīviem gan pēc dārziņa, gan brīvdienu rītos. Kā sadzīvot dažādām paaudzēm dzīvokļu mājās, kur burtiski ģimenes dzīvo cita citai uz galvas?

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Ārsts: Jo lielaks mentālais nogurums, jo sarežģītāks šķiet katrs nākamais uzdevums

Saruna par to, kāda atsķirība starp fizisko nogurumu un nogurumu, kuru rada dažādi mūsu smadzeņu impulsi? Kas ir hronisks nogurums un vai ar to iespējams tikt galā?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika