• Svētdiena, 2021. gada 28. februāris
  • Vārda diena: Skaidrīte, Justs, Skaidra
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:02

Mūzika

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Mūsu ēras 41. gada 24. janvārī sazvērnieki nogalināja Romas imperatoru Gaju Cēzaru ar pavārdu Kaligula. Antīkie un vēlāku laiku avoti apraksta Kaligulu kā patoloģiski baudkāru, sadistisku un visādi citādi imperatora amata necienīgu, lai gan, iespējams, viņš bijis tikai sava nežēlīgā laikmeta produkts un upuris.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Šo laiku ir jāizmanto, lai mācītos un papildinātu savas prasmes tā vērtē jogas pasniedzēja, valmieriete Kristīne Joshi, kurai tāpat, kā daudziem citiem, kuri pasniedz dažādas sevis pilnveidošanas nodarbības, šobrīd ir dīkstāves laiks. Kristīne ir Latvijā viena no retajām, sertificētajām jogas pasniedzējām, kura to apguvusi tās dzimtenē, septiņus gadus viņa mācījusies un strādājusi Indijā, Taizemē un Nepālā.

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Šīs nedēļas dezinformācijas un viltus ziņu apskats ReCheck.

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Gleznu izšūšana krustdūriena tehnikā ir laikietilpīga un ļoti skrupuloza nodarbe, tā savu vaļasprieku gandrīz 15 gadu garumā raksturo ludzāniete Solvita Kovaļenko. Šajā laikā viņa krustdūrienā ir izšuvusi vairākus desmitus, pārsvarā vidēja un liela izmēra gleznu, kas tikušas dāvinātas tuviniekiem un daļa šomēnes arī izstādīta Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā.
*
Apcietinātā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju demonstrācijās sestdien piedalījušies vismaz 110 000 cilvēku un saskaņā ar organizācijas „OVD-Info apkopotajām ziņām protestos visā valstī aizturēti vairāk nekā 3000 cilvēku, tai skaitā vismaz 300 pusaudži un vairāki desmiti žurnālistu.

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Kapernaumas brīnums palīdz cilvēkam pieaugt ticībā. Studijā mācītājs Ivars Jēkabsons

Kapernauma joprojām ir vēsturisku faktu lieciniece par Jēzus veikto brīnumu šajā pilsētā. Kā brīnums, ko piedzīvoja romiešu centurions palīdz šodienas cilvēkam pieaugt ticībā. Studijā mācītājs Ivars Jēkabsons.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Irlava - ciems ar radošu vēsturi gadsimtu garumā

Ciems ar radošu vēsturi – Irlava. Te strādājis pirmo Latviešu dziesmu svētku virsdiriģents Jānis Bētiņš, te vienkopus pulcējas 26. Dziesmu svētku virsdiriģenti, te darbojies skolotāju seminārs, te slimnīcas ķirurgs Otrā pasaules kara laikā rīkoja gleznu izstādes un te biezā grāmatā ir iemūžināti pagasta māju un to iedzīvotāju dzīvesstāsti.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Zelta poga

Daila Martinsone un Raimonds Pauls un viņu ciešā saistība ar ansambli "Dzeguzīte". 2.daļa

32.epizode. Šomēnes esam kopā ar divām spožām Latvijas Radio Zelta pogām: mūzikas pedagoģe, kordiriģente Daila Martinsone un izcilais pianists un komponists Maestro Raimonds Pauls, kuru aizgādībā ilgus gadus bijis viens no Latvijas Radio veiksmes stāstiem - bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte". Otrā saruna.

Vada:

Diāna Sproģe

Lasīt vairāk

10:35

Radioteātris bērniem

Ķipars Pipars. 2. daļa

Ķipars Pipars. 2. daļa. Laura Gundara (attēlā) radio izrāde. Režisors Lauris Gundars. Lomās: Ruta Vītiņa, Miķelis Žideļūns, Mārtiņš Brūveris, Edgars Lipors, Pēteris Šogolovs. 2008. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

10:55

Mūzika

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Somiete Mirja Hovila: no nejauša ceļojuma uz Rīgu līdz latviešu darbu tulkojumiem

Somiete Mirja Hovila Rīgā pirmo reizi ieradās 1990. gadā kā tūriste, nopirkusi pēdējā brīža cenas ceļazīmi, taču šis ceļojums arī izmainīja viņas dzīvi. Šobrīd par Mirju Hovilu varam runāt kā par tulkotāju, kura somu valodā iedzīvinājusi Vizmas Belševicas “Billi”, Jura Zvirgzdiņa bērnu grāmatas, Kārļa Vērdiņa dzeju, kā arī Raiņa un Aspazijas saraksti.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

Arvis Kolmanis pēta sievietes dabu grāmatā "Annas stāsti"

Arvis Kolmanis neiebilst, ka sievietes daba ir neizdibināma, taču ir vērts to papētīt, kaut vai ar prozas līdzekļiem. Provokācijas un paradoksi Arvja Kolmaņa „Annas stāstos”.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Atceroties mūziķi Alni Zaķi

„Mūžs” - tāds nosaukums dots Ziedoņa Purva dzejolim, ko 1974. gadā Latvijas Radio un televīzijas estrādes un vieglās mūzikas orķestra pavadījumā iedziedāja Andrejs Lihtenbergs. Mūziku šai dziesmai bija radījis toreizējais orķestra vadītājs Alnis Zaķis. Šonedēļ atzīmējām jau 90. gadskārtu, kopš Alņa Zaķa nākšanas pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Jānis Ķipurs par sportistiem barikādēs. Kaspars Daugaviņš vērtē sezonu

Raidījumā šoreiz kopā ar bijušo bobslejistu Jāni Ķipuru atcerēsimies 30 gadus senus notikumus Rīgas centrā, kad arī bobsleja saimes pārstāvji bija galvaspilsētas aizstāvju rindās barikāžu laikā. lielā saruna šoreiz ar Kontinentālās hokeja līgas kluba Podoļskas „Vitjaz" uzbrucēju Kasparu Daugaviņu, kurš aizvada līdz šim labāko un rezultatīvāko sezonu profesionālajā karjerā.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 24. janvāra spēle

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Uzņēmēju pieredze savstarpējā sadarbībā, tīklošanās iespējas un atbalsta punkti

Diasporas uzņēmēju kopiena #esiLV aicina ikvienu uzņēmēju un radoši varošu cilvēku piedalīties pirmajā virtuālajā Eiropas tīklošanās pasākumā, kas notiks šajā nedēļā, bet raidījumā uzklausām uzņēmēju pieredzi par savstarpējo sadarbību, tīklošanās iespējām un atbalsta punktiem.

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Atzīšana: Baltijas valstis kļūst par pilnvērtīgiem starptautisko attiecību subjektiem

26. janvārī atzīmēsim simto gadadienu kopš Latvijas Republikas atzīšanas de iure 1921. gadā. 26. janvārī sabiedroto Augstākā padomē, respektīvi, Pirmajā pasaules karā uzvarējušo valstu - Lielbritānijas, Francijas, Japānas, Itālijas un Beļģijas - pārstāvji konferences laikā Parīzē pieņēma lēmumu par trīs nesen savu neatkarību izkarojušo Baltijas valstu atzīšanu par pilnvērtīgiem starptautisko attiecību subjektiem. Ar to vainagojās apmēram piecus gadus ilguši pūliņi, Baltijas nācijām apliecinot savas pašnoteikšanās tiesības,  kuras vēl 10 gadus agrāk teju visiem šķita kas pilnīgi nereāls.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:35

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

Jāņa Hvoinska krājums "Mūza no pilsētas N." - nosacītība un rāmas asociāciju rotaļas

Jānis Hvoinskis latviešu literatūrā debitēja 2009. gadā ar dzejoļu krājumu “lietus pār kanālu e”. Šoreiž lasām dzejnieka jaunāko krājumu "Mūza no pilsētas N.", kur pilnestīgā nosacītība mijas ar rāmām asociāciju rotaļām.

Vada:

Svens Kuzmins
Toms Treibergs

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Sveicam aktieri Mārtiņu Vērdiņu jubilejā. Annas Brigaderes stāsts "Pīpes galviņa"

25. janvārī aktierim Mārtiņam Vērdiņam apritēs 80 gadi. Sveicam! Šovakar piedāvājam noklausīties 1988.gada ierakstu - Annas Brigaderes stāsts „Pīpes galviņa". Stāstu lasa Mārtiņš Vērdiņš, Mirdza Martinsone un Velta Krūze. Režisors Jānis Vītoliņš.

Lasīt vairāk

17:35

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Navaļnija atbalstītāju demonstrācijās Krievijā vakar aizturēti vairāk nekā 3500 cilvēki
Cīņā ar Covid-19 Francija un Vācija no šodienas pastiprinājušas kontroli uz robežām
Latvijā atklāti 512 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi
Pacientu informētībai ārstiem, kuri potējušies pret Covid-19, varētu piešķirt vakcinācijas nozīmītes
Uz auto ceļiem biežāk nekā citus gadus var sastapt meža dzīvniekus, kuri iznākuši uz ceļa, lai ēstu sāli

Brāļi Šici uzvar Sprinta pasaules kausa pēdējā posmā kamaniņu sportā

18:15

Piespēle

Jānis Ķipurs par sportistiem barikādēs. Kaspars Daugaviņš vērtē sezonu

Raidījumā šoreiz kopā ar bijušo bobslejistu Jāni Ķipuru atcerēsimies 30 gadus senus notikumus Rīgas centrā, kad arī bobsleja saimes pārstāvji bija galvaspilsētas aizstāvju rindās barikāžu laikā. lielā saruna šoreiz ar Kontinentālās hokeja līgas kluba Podoļskas „Vitjaz" uzbrucēju Kasparu Daugaviņu, kurš aizvada līdz šim labāko un rezultatīvāko sezonu profesionālajā karjerā.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Apgāda "Zvaigzne ABC" īpašniece Vija Kilbloka pārliecināta: Grāmatai ir nākotne

Vija Kilbloka ir grāmatizdevēja un uzņēmēja, Latvijā lielākā grāmatu apgāda „Zvaigzne ABC” īpašniece un valdes priekšsēdētāja. Vija ir zināma ne tikai kā grāmatizdevēja, bet arī kā iedvesmotāja veselīgam dzīvesveidam. Viņa uzskata, ka mūsu lielākais kapitāls ir pārliecība un ticība sev.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Pētījums: Latvijā lielākie aizspriedumi ir pret romiem, musulmaņiem un afrikāņiem

Kā un kāpēc Latvijā veidojas strapkultūru stereotipi un aizspriedumi? Kas tiem palīdz rasties un izdzīvot, kā arī cik lielā mērā un pie kādiem nosacījumiem šo dažādo kultūru un etnisko grupu pārstāvji ir gatavi sadarboties?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par pelēcīša ziemas kažoku. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli

Kas īsti ir psihoterapija jeb tās sniegtās iespējas un ieguvumi

Par psihoterapiju – kas tas īsti ir un kā tas notiek? Iespējams, tā ir nepieciešama, taču kā atrast īsto veidu? Vai tā būs gadiem ilga vai tikai pāris reizes? Raidījuma Vai tas ir normāli viesiem uzdodam gan šos gan citus jautājumus par psihoterapijas iespējām un ieguvumiem.

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Dzīve kā ceļš, kurā veidojas cilvēka attiecības ar Dievu

Runājam par dzīvi kā ceļu, kurā veidojas mūsu attiecības ar Dievu, kurā mēs uzdodam bieži vien neatbildamus jautājumus un mēģinām saklausīt atbildes. Runājam par attiecībām ar Dievu, kāpēc tās dažkārt vienkāršojama vai arī varbūt pārlieku komplicējam, secinot, ka varbūt šādas attiecības katram piedzīvot nemaz nav lemts. Raidījuma viesis ir priesteris Ilmārs Tolstovs.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Atceroties mūziķi Alni Zaķi

„Mūžs” - tāds nosaukums dots Ziedoņa Purva dzejolim, ko 1974. gadā Latvijas Radio un televīzijas estrādes un vieglās mūzikas orķestra pavadījumā iedziedāja Andrejs Lihtenbergs. Mūziku šai dziesmai bija radījis toreizējais orķestra vadītājs Alnis Zaķis. Šonedēļ atzīmējām jau 90. gadskārtu, kopš Alņa Zaķa nākšanas pasaulē.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Augstāk par zemi

Somiete Mirja Hovila: no nejauša ceļojuma uz Rīgu līdz latviešu darbu tulkojumiem

Somiete Mirja Hovila Rīgā pirmo reizi ieradās 1990. gadā kā tūriste, nopirkusi pēdējā brīža cenas ceļazīmi, taču šis ceļojums arī izmainīja viņas dzīvi. Šobrīd par Mirju Hovilu varam runāt kā par tulkotāju, kura somu valodā iedzīvinājusi Vizmas Belševicas “Billi”, Jura Zvirgzdiņa bērnu grāmatas, Kārļa Vērdiņa dzeju, kā arī Raiņa un Aspazijas saraksti.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:33

Radio mazā lasītava

Arvis Kolmanis pēta sievietes dabu grāmatā "Annas stāsti"

Arvis Kolmanis neiebilst, ka sievietes daba ir neizdibināma, taču ir vērts to papētīt, kaut vai ar prozas līdzekļiem. Provokācijas un paradoksi Arvja Kolmaņa „Annas stāstos”.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 24. janvāra spēle

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Apgāda "Zvaigzne ABC" īpašniece Vija Kilbloka pārliecināta: Grāmatai ir nākotne

Vija Kilbloka ir grāmatizdevēja un uzņēmēja, Latvijā lielākā grāmatu apgāda „Zvaigzne ABC” īpašniece un valdes priekšsēdētāja. Vija ir zināma ne tikai kā grāmatizdevēja, bet arī kā iedvesmotāja veselīgam dzīvesveidam. Viņa uzskata, ka mūsu lielākais kapitāls ir pārliecība un ticība sev.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

02:55

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Zelta poga

Atkārtojums. Kultūrvēstures kaleidoskops. 32.epizode. Daila Martinsone un Raimonds Pauls. Šodien turpinām sarunu ar divām spožām Latvijas Radio Zelta pogām: mūzikas pedagoģe, kordiriģente Daila Martinsone un izcilais pianists un komponists Maestro Raimonds Pauls, kuru aizgādībā ilgus gadus bijis viens no Latvijas veiksmes stāstiem - bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte".

Viesos:

Martinsone Daila
DZEGUZĪTES vaditāja, kordiriģente, mūzikas pedagoģe
Pauls Raimonds
DZEGUZĪTES koncertmeistars, komponists

Vada:

Diāna Sproģe

04:00

Nakts ziņas

04:02

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:02

Mūzika