Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vārda diena: Vilhelms, Vilis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Diena vēsturē.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Uzsnigusī biezā sniega sega neļauj zemledus makšķerniekiem objektīvi noteikt ledus biezumu, un lai arī uz ūdenstilpēm jau mana pārgalvīgos copētājus, glābēji un pieredzējuši zemledus makšķernieki iesaka nogaidīt un tikai pēc ilgāka sala perioda kāpt uz ledus.
*
Satiec zvērus tumsā - pārgājiens Līgatnē.

Viesos:

Lange Inta
Līgatnes dabas taku vadītāja

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Eksperts: Rietumbalkānu tuvināšanā ES vēl ir daudz darāmā pilsoņu līmenī

Pēdējā gada laikā Eiropas Savienība ir spērusi vairākus iedrošinošus soļus, lai veicinātu Rietumbalkānu valstu tuvināšanos 27 valstu blokam. Šonedēļ Albānijas galvaspilsētā Tirānā notikušais Eiropas Savienības un Rietumbalkānu samits ir viens no apstiprinājumiem, ka šis reģions joprojām ir viena no Eiropas prioritātēm. Taču, ja valdību līmenī sadarbība rit uz priekšu visai raiti, trūkst sarunu ar Rietumbalkānu valstu iedzīvotājiem. Tā uzskata Albānijas sadarbības un attīstības institūta pārstāvis Ardians Hakajs. 

Vada:

Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Laika prognoze.
*
Vasaras beigās 24 Eiropas valstīs tika aptaujāti vairāk nekā 24 000 iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kāda ir mājsaimniecību finansiālā situācija un cik viegli vai grūti viņiem ir samaksāt rēķinus. 63% Latvijas iedzīvotāji atzina, ka šogad viņu finansiālā situācija ir sliktāka nekā pirms gada. Eiropā šis rādītājs ir nedaudz zemāks - vidēji 59% iedzīvotāju vērtē, ka viņu finansiālā labklājība pasliktinās. Eksperti aicina neizmantot patēriņa vai ātros kredītus, ja rodas problēmas ar rēķinu apmaksu, bet doties pēc palīdzības uz pašvaldību.
*
Kopš vakardienas finanšu institūcija ALTUM sākusi pieņemt pieteikumus jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmā. Tā tiek finansēta no Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma. Sīkāk par šo programmu un tās noteikumiem varēs uzzināt vebinārā 15.decembrī, bet radio klausītājiem sniegsim ieskatu jau šobrīd.

Viesos:

Vērzemniece Ieva
Altum Enerfoefektivitātes programmu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Uldis Ķezberis ar ārzemju ziņām.
*
Ukrainas galvaspilsētā Kijivā darbu turpina Latvijas Radio žurnāliste Indra Sprance. Sazināmies par aktuālo situāciju Ukrainā.
*
Lietuvas Pasvales rajonā trešdien oficiāli tika pabeigti darbi gāzes starpsavienojuma jaudas uzlabošanai. Latvijas–Lietuvas projekts īstenots, lai caurplūdes jauda virzienā uz Latviju tiktu palielināta līdz 90 gigavatstundām dienā. Tādējādi sistēmas lietotājiem tiek nodrošinātas plašākas iespējas piegādāt un noglabāt dabasgāzi Inčukalna pazemes gāzes krātuvē vai pārvadīt to vienotā tirgus zonā.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

No sirds negribas braukt prom. "Doždj" galvenais redaktors Tihons Dzjadko

Pēc tam, kad Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šonedēļ atņēma apraides atļauju Krievijas neatkarīgajam televīzijas kanālam TV "Rain", kas plašāk pazīstams ar nosaukumu "Doždj", Latvijas Radio ierakstu sērijā "Cilvēks ziņu virsrakstos" sarunājās un centās izzināt "Doždj" galveno redaktoru Tihonu Dzjadko.

Vada:

Ieva Puķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Eksportspējīgākais tūrisma produkts: Kas varētu piesaistīt tūristus no malu malām Latvijā

14. decembrī tiks pasniegtas ikgadējās eksporta un inovāciju balvas. Viena no balvu kategorijām - “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Kas ir tas produkts, kas varētu piesaistīt tūristus no malu malām Latvijā, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Digitālās brokastis

Ziņu topā: Google meklējumi 2022, Rīgas elektroautobusi un ūdenraža lidmašīnas
Top 2022. gada tehnoloģiju notikumi Latvijā un Baltijā ar Ievu Treiju un Andu Aseri
Austiņu "Nothing Ear" (stick) apskats #DigitālāsBrokastis

Google top meklējumi Latvijā šogad. Rīgā jauni sabiedriskā transporta elektroautobusi. Aicina izvērtēt radioiekārtu atbilstību Latvijai. Airbus ūdeņraža degvielas šūnu lidmašīnas. Apple Eiropā atklāj ierīču remontēšanas programmu.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Vīru koris "Frachori" pārved Zelta godalgu no Ziemassvētku mūzikas festivāla Polijā
Tautas deju ansamblis "Teiksma" 75. jubileju svin ar uzvedumu "Trejdeviņas spēles"

Latvijas vīru koris „Frachori” Krakovas adventa un Ziemassvētku starptautiskajā koru mūzikas festivālā ieguvis Zelta godalgu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Piektdiena, 9. decembris pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar futbolistu, sporta satura veidotāju Juriju Žigajevu

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar futbolistu - bijušo Latvijas izlases spēlētāju, sporta satura veidotāju Juriju Žigajevu.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Zināmi ministru amatu kandidāti; NEPLP lēmums slēgt "Doždj"

Partijas beidzot nosaukušas savus ministru amatu kandidātus un tur ir daži pārsteigumi. Tomēr vairāk sabiedrības uzmanību izpelnījies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmums anulēt apraides atļauju telekanālam "Doždj". Aktualitātes komentē žurnālisti.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

"Rojas Pērlē" kopš maija pajumti raduši jau 74 ukraiņi. Stāsta Sanita un Nauris Graudiņi

Sanita un Nauris Graudiņi ir talsenieki, kuri pirms septiņiem gadiem no Talsiem pārcēlušies dzīvot un Roju ar mērķi dibināt draudzi. Tagad viņi ir arī viesu nama "Rojas Pērles" saimnieki, kurā tagad dod pajumti atbruacējiem no Ukrainas. Kopš maija pie viņiem dzīvojuši 74 ukraiņi – dažs īsāku, dažs ilgāku laiku.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Augstāk par zemi

Kas tik pievilcīgs ir ainavā bez cilvēka? Aplūkojam Reiņa Hofmaņa izstādi "Telpa Nr. 13"

Raidījumā Augstāk par zemi pabūsim fotogrāfa Reiņa Hofmaņa jaunākajā izstādē “Telpa Nr. 13”, kas šobrīd skatāma ISSP galerijā Rīgā, Berga bazārā. Sarunā ar fotogrāfu pievērsīsimies viņa darbos skartajām tēmām: Kas tik pievilcīgs ir ainavā bez cilvēka? Vai fotogrāfiju var “nomedīt” vai darba ideja piedzimst galvā?

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Latgales apakškomisija, Latgale topošajā valdības deklarācijā - pirmais mēnesis Saeimā

Latgales jautājumiem veltītā apakškomisija 14.Saeimā, Latgales vārds topošajā valdības deklarācijā, un vairāki aktuālākie jautājumi reģionā, kas jau paspēti apskatīt dažādās Saeimas komisijās, par šo un citiem jautājumiem sarunājamies ar no Latgales apgabala ievēlētajiem 14.Saeimas deputātiem.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

15:35

Vietu lietas Latvijā

VEF muzejs: Aleksandra Tīpaiņa atmiņas, Kārļa Irbīša pieraksti un Zelmas Baboliņas reklāma

Raidījumā viesojamies VEF muzeja krātuvē, kur lūkojam šī uzņēmuma nozīmīgu cilvēku veikumu - Aleksandra Tīpaiņa atmiņas par VEF pirmsākumiem, inženiera un aviokonstruktora Kārļa Irbīša pierakstus un VEF reklāmas mākslinieces Zelmas Baboliņas darbus.

 

 

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Izskata iespēju atņem tiesības par atļautā ātruma pārsniegšanu virs 30 kilometriem stundā
Nepieciešama plašāka diskusija par koku ciršanu ceļu kopšanas darbos

Iekšlietu ministrija (IeM) kopā ar Valsts policiju (VP) izstrādā likuma grozījumus, kas varētu paredzēt autovadītāja apliecības atņemšanu, pārsniedzot atļauto ātrumu par vairāk nekā 31 kilometru stundā (km/h), Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēdē paziņoja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP).

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūra: Prozas lasījumu noslēgums. Festivāla "Eiropas Ziemassvētki" koncerti, Jauna izstāde par senajām spēlēm Rīgas Kuģniecības un vēstures muzejā.
Vēsture: Pirmie vēsturei zināmie luksofori tika uzstādīti pie britu Parlamenta Londonā 1868. gada 9. decembrī. Tas gan bija drīzāk ne sevišķi izdevies jaunieveduma mēģinājums, un līdz plašai luksoforu ieviešanai bija jāpaiet vēl vairākām desmitgadēm.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Atvērta pieteikšanās dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam "Neapēd zemeslodi"

Sākusies pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam "Neapēd zemeslodi", kas jau sesto gadu pēc kārtas ļauj tūkstošiem cilvēku caur daudzveidīgām receptēm iepazīt dabai draudzīgāku uzturu.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

63% iedzīvotāju uzskata, ka viņu finansiālā situācija ir sliktāka nekā pirms gada

Vasaras beigās 24 Eiropas valstīs tika aptaujāti vairāk nekā 24 000 iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kāda ir mājsaimniecību finansiālā situācija un cik viegli vai grūti viņiem ir samaksāt rēķinus. 63% Latvijas iedzīvotāji atzina, ka šogad viņu finansiālā situācija ir sliktāka nekā pirms gada. Eiropā šis rādītājs ir nedaudz zemāks - vidēji 59% iedzīvotāju vērtē, ka viņu finansiālā labklājība pasliktinās. Eksperti aicina neizmantot patēriņa vai ātros kredītus, ja rodas problēmas ar rēķinu apmaksu, bet doties pēc palīdzības uz pašvaldību.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: Valmierā, lai godinātu savas stiprās ģimenes, ir tradīcija ik gadu decembra sākumā svinīgā ceremonijā sveikt Zelta pārus, tātad tos pārus, kuru kopdzīvei aprit 50 gadi. Divus gadus kovidlaiks gan viesa korekcijas un kopīga ceremonija izpalika, tādēļ šoreiz var teikt, ka Zelta pāru godināšana bija divkārt nozīmīga - atkal tikties klātienē un arī tas, ka šoreiz sveikti tika ne vien Valmieras, bet arī jaunizveidotā novada Zelta pāri.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Piektdiena, 9. decembris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar futbolistu, sporta satura veidotāju Juriju Žigajevu

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar futbolistu - bijušo Latvijas izlases spēlētāju, sporta satura veidotāju Juriju Žigajevu.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Monopola viešņa tekstilmāksliniece Ieva Prāne

Jūrmalas muzejā atklāta izstāde „Cik sver gaisma?”. Izstādes kuratore māksliniece Ieva Prāne stāsta: „Dažādu mākslinieku gobelēnu izvietošana vienuviet ir liels izaicinājums. Jāspēj radīt vidi, kurā gobelēns mirdz kā nepārejoša vērtība, kā nenovērtējama sabiedrības bagātība. Gobelēns ir poēzija materiālā.”

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Eksportspējīgākais tūrisma produkts: Kas varētu piesaistīt tūristus no malu malām Latvijā

14. decembrī tiks pasniegtas ikgadējās eksporta un inovāciju balvas. Viena no balvu kategorijām - “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”. Kas ir tas produkts, kas varētu piesaistīt tūristus no malu malām Latvijā, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Sniega karalienes māja. Pasaku stāsta Imants Skrastiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Zināmi ministru amatu kandidāti; NEPLP lēmums slēgt "Doždj"

Partijas beidzot nosaukušas savus ministru amatu kandidātus un tur ir daži pārsteigumi. Tomēr vairāk sabiedrības uzmanību izpelnījies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmums anulēt apraides atļauju telekanālam "Doždj". Aktualitātes komentē žurnālisti.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jona Druces luga "Doina". 3. daļa

Jona Druces luga "Doina" Nacionālā teātra iestudējumā. 3. daļa. Režisors Sandri Jons Škurja. Darbu tulkojis Leons Briedis. Teicējs un radio ieraksta režisors Ēriks Brītiņš. 1981.gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:50

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar futbolistu, sporta satura veidotāju Juriju Žigajevu

Krustpunktā Brīvais mikrofons ar futbolistu - bijušo Latvijas izlases spēlētāju, sporta satura veidotāju Juriju Žigajevu.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Vīru koris "Frachori" pārved Zelta godalgu no Ziemassvētku mūzikas festivāla Polijā
Tautas deju ansamblis "Teiksma" 75. jubileju svin ar uzvedumu "Trejdeviņas spēles"

Latvijas vīru koris „Frachori” Krakovas adventa un Ziemassvētku starptautiskajā koru mūzikas festivālā ieguvis Zelta godalgu.

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Monopola viešņa tekstilmāksliniece Ieva Prāne

Jūrmalas muzejā atklāta izstāde „Cik sver gaisma?”. Izstādes kuratore māksliniece Ieva Prāne stāsta: „Dažādu mākslinieku gobelēnu izvietošana vienuviet ir liels izaicinājums. Jāspēj radīt vidi, kurā gobelēns mirdz kā nepārejoša vērtība, kā nenovērtējama sabiedrības bagātība. Gobelēns ir poēzija materiālā.”

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Latgales apakškomisija, Latgale topošajā valdības deklarācijā - pirmais mēnesis Saeimā

Latgales jautājumiem veltītā apakškomisija 14.Saeimā, Latgales vārds topošajā valdības deklarācijā, un vairāki aktuālākie jautājumi reģionā, kas jau paspēti apskatīt dažādās Saeimas komisijās, par šo un citiem jautājumiem sarunājamies ar no Latgales apgabala ievēlētajiem 14.Saeimas deputātiem.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

"Rojas Pērlē" kopš maija pajumti raduši jau 74 ukraiņi. Stāsta Sanita un Nauris Graudiņi

Sanita un Nauris Graudiņi ir talsenieki, kuri pirms septiņiem gadiem no Talsiem pārcēlušies dzīvot un Roju ar mērķi dibināt draudzi. Tagad viņi ir arī viesu nama "Rojas Pērles" saimnieki, kurā tagad dod pajumti atbruacējiem no Ukrainas. Kopš maija pie viņiem dzīvojuši 74 ukraiņi – dažs īsāku, dažs ilgāku laiku.

Vada:

Mairita Znotiņa

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Digitālās brokastis

Ziņu topā: Google meklējumi 2022, Rīgas elektroautobusi un ūdenraža lidmašīnas
Top 2022. gada tehnoloģiju notikumi Latvijā un Baltijā ar Ievu Treiju un Andu Aseri
Austiņu "Nothing Ear" (stick) apskats #DigitālāsBrokastis

Google top meklējumi Latvijā šogad. Rīgā jauni sabiedriskā transporta elektroautobusi. Aicina izvērtēt radioiekārtu atbilstību Latvijai. Airbus ūdeņraža degvielas šūnu lidmašīnas. Apple Eiropā atklāj ierīču remontēšanas programmu.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

05:57

LR1 frekvenču pieteikums