Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Vai tas ir normāli?

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas svarīgākie notikumi.
*
Šī diena vēsturē.

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

„Ceļojums Ukrainas vēsturē - tā sauc tikko iznākušo grāmatu, ko Konrāda Adenauera fonds Latvijā patlaban dāvina Latvijas skolām. Vai tiešām par vēsturi un arī par karu var stāstīt komiksu veidā? Ukraiņu mākslinieka Mihailo Dunakovska un latviešu mākslinieces un tulkotājas Leldes Braķes-Klaverī kopdarbs rāda - jā, var! Turklāt arī pašai šīs grāmatas tapšanai ir interesanta vēsture.
*
Nacionālajā bibliotēkā ceturtdien atklāta izstāde - Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās. Tajā skatāma daļa no kolekcionāra Raita Pavloviča bagātās kolekcijas, kurā kopumā ir vairāk nekā 300-it skaņuplašu ar Raimonda Paula mūziku un ierakstiem. To vidū ir arī gana daudz retumu, piemēram, pagājušā gadsimta 50.gadu nogalē izdotā šellaka plate ar maestro skaņdarbu Lēns fokstrots. Izstādi papildinās Aigara Hibnera fotogrāfijas.

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Pirmais ātrgaitas vilciens pa topošajām „Rail Baltica sliedēm atsevišķās vietās varētu sākt kursēt divus gadus agrāk jeb 2028. gadā. Visu trasi no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai sola pabeigt līdz 2030. gadam. Lielākās bažas - vai, iespējams, pat daudzu miljardu eiro vērtajam projektam būs nauda. Par projektu atbildīgie norāda, ka Rīgā atsevišķiem darbiem pietrūkst 200 miljonu eiro. Lai gan valsts sedz tikai daļu naudas, noskaidrojies, ka pie finanšu ministrijas pēc palīdzības atbildīgie nav vērsušies.

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Dārza darbi ar rudens iestāšanos nebeidzas, gluži otrādi, daudz kas vēl jāpagūst izdarīt pirms ziemas, jāpabeidz novākt raža, sakārot siltumnīca, kā arī jāveic citi sakopšanas darbi. Nereti pilsētās privātmāju un dārzu saimniekiem rodas problēmas, kur likt zaļos atkritumus, kritušos ābolus un rudens lapas. Kā šos un citus rudens darbu jautājumus risina Vidzemē?
*Vides risinājuma institūta speciāliste un bioloģe Rūta Abaja savās dzimtas mājas Kolkā izveidojusi permakultūras dārza paraugu un šogad kļuvusi par pirmo diplomēto latvieti permakultūrā, kura savu diplomdarbu aizstāvēja Igaunijā, taču mācījusies no dažādu valstu speciālistiem. Līdz šim Latvijā ar šādu diplomu varēja lepoties tikai vācietis Tomas Krīgers (Thomas Krüger), kas ir viens no permakultūras aizsācējiem Latvijā. Lai attīstītu savas prasmes un zināšanas, Rūta Abaja vairāku gadu garumā ir mācījusies, izstrādājusi permakultūras dizaina projektu kādā īpašumā Vidzemē un pati praksē izmantojusi permakultūras principus, veidojot savu dārzu.

09:00

Ziņas

09:05

Svētrīts

Svētrīts. Studijā mācītājs Alvis Sauka

Lasīt vairāk

09:30

Vietu lietas Latvijā

Arhitektūras muzejs: Dažādu laika periodu arhitektu veikums zīmējumos

Latvijas Arhitektūras muzejā iepazīsim izcilā Rīgas pilsētas galvenā būvmeistara Kristofa Hāberlanda radīto projektu Ikšķiles muižai, arhitekta Aleksandra Birzenieka skici "Laimas" pulkstenim un multimākslinieka un diplomēta arhitekta Hardija Lediņa vīziju par Daugavas kreisā krasta panorāmu.

 

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

09:54

Mūzika

10:00

Ziņas

10:05

Lasām un pļāpājam

Kopā ar Jāni Matīsu skaitām skaitāmpantus un dodamies plūdu izraisītā piedzīvojumā

Šoreiz kopā ar Jāni Matīsu skaitām skaitāmpantus un ķircināmpantus, kurus grāmatā "En den dīno šoko loko tīno" savācis un sakārtojis Māris Rungulis, kā arī dodamies plūdu izraisītā piedzīvojumā - lasām Annas Oņihimovskas grāmatu "Klimpas kungs un burinieks".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

10:25

Radioteātris bērniem

Tilda un Putekļu Eņģelis. 1. daļa

JAUNUMS! "Tilda un Putekļu Eņģelis". Andrusa Kivirekha grāmatas radiolasījums. 1. daļa. Režisors Reinis Suhanovs, komponists Jēkabs Nīmanis, skaņu režisors Reinis Bagāts. Balsīs runā aktieri Rūta Dišlere, Ivo Martinsons, Zane Jančevska un Ģirts Krūmiņš.  

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Augstāk par zemi

Ieva Auziņa Sentivanī turpina tulkot un arī komentēt latvju dainas angliski

Ieva Auziņa Sentivanī tulko un arī komentē latvju dainas angliski. Šobrīd iznācis „Dainas, Wit and Wisdom of Ancient Latvian Poetry” jeb „Dainas, gudrība latviešu senajā dzejā” izdevuma jau trešais sējums. Kopumā angļu valodā viņa iztulkojusi jau ap diviem tūkstošiem latviešu tautasdziesmu.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

11:35

Radio mazā lasītava

Iedvesmojies no domubiedriem, teātra un kino, Gusts Ābele rada "Pasaulē mīļāko klusumu"

Gusts Ābele 15 gadu vecumā dibinājis teātra studiju "Kāpnes", tagad kļuvis par Latvijas Kultūras akadēmijas 1. kursa teātra režijas studentu un vienlaikus ar studenta apliecību var turēt rokās savu debijas grāmatu "Pasaulē mīļākais klusums".

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Svētdiena, 1. oktobris pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Jāni Grodumu atceroties

Jāņa Groduma vieta latviešu rokmūzikas vēsturē nav apstrīdama – ne ar ko nesajaucamā balss un lieliskās rokziņģes, kuras viņš sacerējis ne pārāk daudz, bet tieši tik, lai gandarīts varētu justies vispirms pats.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Piespēle

Rallijkross: ciemojamies pie Latvijas labāka rallijkrosa pilota Jāņa Baumaņa

Raidījumā šoreiz saruna par rallijkrosu. Dodamies ciemos pie pašmāju labākā rallijkrosa pilota Jāņa Baumaņa, lai viņa garāžā izzinātu sporta veida nianses un paša braucēja nākotnes plānus. Baumanis šī gada sākumā nolēma, ka vairs nemaksās citiem par braukšanu viņu komandās, bet veidos pats savējo. Kā ar to veicās?

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 1. oktobra spēle

Spēlē piedalās Jānis Strods, Juris Iesaliņš, Roberts Veics un Mārtiņš Matvejs.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

14:45

Mūzika

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Reemigrācija: aktuālie aspekti cilvēkiem, kas atgriežas Latvijā pēc ilgāka laika ārvalstīs

Vasara un rudens sākums ir laiks, kad naski Latvijā atgriežas tās ģimenes, kurās aug bērnudārznieki un skolēni. Kā tas notiek: cik viegli vai sarežģīti ir iekārtoties skolās, "dārziņos" un jaunās darbavietās? Kādi citi aspekti, ne tikai izglītība, bet darbs un dzīvesvietas meklējumi šobrīd aktuāli cilvēkiem, kas atgriežas Latvijā?

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Šīs dienas acīm

Baltkrievu mākslinieces Olgas Jakubovskas darbos par brīvību cīnās kaķīši

Baltkrievu māksliniece Olga Jakubovska nu jau vairāk nekā gadu dzīvo Rīgā. Šopavasar Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas namā Pārdaugavā bija apskatāma Olgas Jakubovskas personālizstāde "Brīvības kaķīši". Tāpat Olgas darbi šobrīd apskatāmi mākslas stacijas Dubulti izstādē "Kreatīvā revolūcija Baltkrievija 2020".

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

16:34

Grāmatai pa pēdam. Latviešu grāmatai 500

19. gadsimta sākuma ietekmīgākie grāmatizdevēji Rīgā un pirmais latviešu grāmatveikals

Raidījumā šoreiz dosimies pa vietām, kur 19.gadsimta sākumā darbojās ietekmīgākie Rīgas grāmatu izdevēji, durvis vēra pirmais latviešu grāmatu veikals, un uzzināsim, kādas tehnoloģijas sekmēja grāmatu izdošanas straujo pieaugumu 19.gadsimta pirmajā pusē.

Vada:

Santa Lauga
Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Muzikāli poētiska kompozīcija ar Dainas Jansones-Treices dzeju

2.oktobrī nozīmīga jubileja dzejniecei Dainai Jansonei Treicei. Sveicot viņu, piedāvājam noklausīties muzikāli poētisku kompozīciju ar dzeju autores lasījumā un dažādu komponistu radītajās dziesmās.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

17:39

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Svētdiena, 1. oktobris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Piespēle

18:54

Mūzika

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Ārsts-nefrologs Kārlis Rācenis savulaik domājis par aktiera vai režisora profesiju

Kārlis Rācenis ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts-nefrologs, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes doktorants un pētnieks. Kārlim piemīt ambīcijas, gribasspēks, mūsdienīgs skatījums uz lietām un  zināšanas. Viņš ir ieguvis savu otro – nefrologa – specialitāti, kas ir jau ceturtais viņa augstākās izglītības diploms, un sagaidījis pirmdzimto Albertu.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Pētnieks: Alpu ledāju liktenis ir izlemts, līdz gadsimta beigām tie nokusīs

Polārpētnieki no Latvijas šogad viesojušies Alpos, lai pētītu ledājus šajā Eiropas reģionā. Kalnos ledāji kūst ārkārtīgi strauji, prognozes paredz, ka 2050. gados Alpos vairs nebūs ledus. Ko saka pašmāju pētnieku pieredze?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Milzis. Pasaku stāsta Sandra Glāzupa

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Vai tas ir normāli?

Dzimums: ko zinām par šo jēdzienu un kā to interpretējam

Kā mēs izprotam jēdzienu "dzimums" un kā šī izpratne ietekmē mūsu attieksmi pret mums pašiem, procesiem sabiedrībā, "normālumu" un "nenormālumu"? Ko mēs par to zinām un kā interpretējam?

Vada:

Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

22:05

Pāri mums pašiem

Jānis Vanags jau 30 gadus ir Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa amatā

30. oktobrī pārpildītā Rīgas domā notika Pateicības dievkalpojums, daudz garīdznieku, bīskapu, viesi no ārvalstīm. Un viens no iemesliem šim dievkalpojumam bija - 30 gadi kopš Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags ir arhibīskapa amatā.

Lasīt vairāk

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Jāni Grodumu atceroties

Jāņa Groduma vieta latviešu rokmūzikas vēsturē nav apstrīdama – ne ar ko nesajaucamā balss un lieliskās rokziņģes, kuras viņš sacerējis ne pārāk daudz, bet tieši tik, lai gandarīts varētu justies vispirms pats.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:05

Augstāk par zemi

Ieva Auziņa Sentivanī turpina tulkot un arī komentēt latvju dainas angliski

Ieva Auziņa Sentivanī tulko un arī komentē latvju dainas angliski. Šobrīd iznācis „Dainas, Wit and Wisdom of Ancient Latvian Poetry” jeb „Dainas, gudrība latviešu senajā dzejā” izdevuma jau trešais sējums. Kopumā angļu valodā viņa iztulkojusi jau ap diviem tūkstošiem latviešu tautasdziesmu.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

00:35

Radio mazā lasītava

Iedvesmojies no domubiedriem, teātra un kino, Gusts Ābele rada "Pasaulē mīļāko klusumu"

Gusts Ābele 15 gadu vecumā dibinājis teātra studiju "Kāpnes", tagad kļuvis par Latvijas Kultūras akadēmijas 1. kursa teātra režijas studentu un vienlaikus ar studenta apliecību var turēt rokās savu debijas grāmatu "Pasaulē mīļākais klusums".

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Lieliskais piecinieks

Lieliskais piecinieks. 1. oktobra spēle

Spēlē piedalās Jānis Strods, Juris Iesaliņš, Roberts Veics un Mārtiņš Matvejs.

Vada:

Ivo Krumholcs

Lasīt vairāk

01:45

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Ārsts-nefrologs Kārlis Rācenis savulaik domājis par aktiera vai režisora profesiju

Kārlis Rācenis ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts-nefrologs, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes doktorants un pētnieks. Kārlim piemīt ambīcijas, gribasspēks, mūsdienīgs skatījums uz lietām un  zināšanas. Viņš ir ieguvis savu otro – nefrologa – specialitāti, kas ir jau ceturtais viņa augstākās izglītības diploms, un sagaidījis pirmdzimto Albertu.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Džeza klubs

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Lasām un pļāpājam

Kopā ar Jāni Matīsu skaitām skaitāmpantus un dodamies plūdu izraisītā piedzīvojumā

Šoreiz kopā ar Jāni Matīsu skaitām skaitāmpantus un ķircināmpantus, kurus grāmatā "En den dīno šoko loko tīno" savācis un sakārtojis Māris Rungulis, kā arī dodamies plūdu izraisītā piedzīvojumā - lasām Annas Oņihimovskas grāmatu "Klimpas kungs un burinieks".

Vada:

Lauris Gundars
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

05:25

Mūzika