Piektdiena, 2024. gada 14. jūnijs

Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas pie Andra Zīberga Jēkabpils novada Gārsenes pagasta "Rubeņos". Andris apsaimnieko 60 ha zemes, no tiem 30 ha ir mežs. Saimnieks 3,5 ha audzē ābeles, mazākā platībās arī saldos ķiršus, bumbierus, jāņogas, unpenes, avenes un citas ogas. Andris gatavo arī vīnu un tas top ne tikai no augļiem un ogām, bet arī no sarkanajām bietēm un pat tomātiem. Vīna degustācijas notiek Gārsenes pilī un dabas takās. Saimnieka vaļasprieks ir pārgājienu organizēšana Sēlijā.

Viesos:

Zībergs Andris
dārznieks, agronoms

06:35

Laika Ritu Raksti

Dzied, māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu. Rotāšanas un gavilēšanas tradīcijas

Dzied, māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu. Uz klausītāju jautājumiem par rotāšanu un gavilēšanu atbild Janta Meža, Dace Prūse un Valdis Muktupāvels.
 

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas aktualitātes.
*
Reinhards Heidrihs bija viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem nacistiskās Vācijas varas hierarhijā – Reiha Galvenās drošības pārvaldes šefs, vietvaldis vācu okupētajās čehu zemās un Ādolfa Hitlera personīgs draugs. 1942. gada 27. maijā vairāki čehu virsnieki, kuri darbojās britu slepenā dienesta uzdevumā, īstenoja operāciju „Antropoīds – atentātu pret Hedrihu, kura rezultātā viņš zaudēja dzīvību.

Vada:

Daira Zīle

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

Šovakar 180 baznīcās visā Latvijā noritēs jau desmitā "Baznīcu nakts". Katrā no baznīcām sagatavota daudzveidīga programma - no ekskursijām, gleznu un fotogrāfiju izstādēm līdz piesātinātām koncertprogrammām ar koru un mūziķu piedalīšanos vakarā. Līdzās daudzajām kultūras norisēm atvērtajās baznīcās būs arī svētbrīži, laiks lūgšanām un klusumam.
*
Lai gan visās Baltijas valstīs redzamas grūtības atkopties no pandēmijas ieviestajiem ierobežojumiem, Lietuvas kūrortos tūristu skaits ir sasniedzis pirmspandēmijas līmeni. Neskatoties uz kaimiņvalsts stingro nostāju un sankcijām pret Krieviju, tūrisma industrija piekrastes kūrorta pilsētās turpina attīstīties. Kāda situācija ir redzama atpūtas vietā ar savu lidostu - Palangā?

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Vēsturiska diena Latvijas hokeja izlasei - spēle ar Kanādu pusfinālā

Latvijas hokeja izlasei vēl viena vēsturiska diena - šodien komandas pirmais pusfināls pasaules čempionātā, spēkojoties ar Kanādu. Spēles sākums jau 14.20.

Vada:

Mārtiņš Kļavenieks
Māris Bergs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Daugavpilī izstrādāts jauns velomaršruts sporta un aktīvās atpūtas cienītājiem. Maršruts ar nosaukumu Daugavpils aplis piedāvā izbraukt pa Daugavpils ielām un promenādēm un aptver plašu pilsētas teritorijas daļu. Tā gaitā ir iespēja aplūkot populārākos tūrisma objektus un pilsētai raksturīgās ainavas - Daugavpils cietoksni, Baznīcu kalnu, Lielo Stropu ezeru un pilsētai raksturīgo industriālo zonu. Turklāt velomaršrutu iespējams veikt arī velo gida pavadībā, tā pilsētu iepazīstot vēl neparastākā veidā.
*
Viena no Latvijas izcilākajām teritorijām bioloģiskās daudzveidības ziņā – Slīteres nacionālais parks šogad atzīmēs savu simtgadi, aicinot uz dažādiem jau par tradīciju kļuvušiem notikumiem, kad Slīterē pulcējas kukaiņu, sikspārņu un citu dzīvo radību pētnieki, kā arī Slīteres ceļotāju dienu apmeklētāji. Svētku notikumiem saposies arī Šlīteres bāka, kas atsākusi savu sezonu un piedāvā vairākas ekspozīcijas gan par nozīmīgo kultūrvēsturisko mantojumu, gan dabas vērtībām.

Vada:

Daira Zīle

08:58

Sociālais paziņojums

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:30

Ziņas

09:33

Labrīt

Latvijā ļoti maz biotopu veidu ir labā stāvoklī. Saruna ar Dabas fonda pārstāvi

Dabas skaitīšanas dati liecina, ka Latvijā vissliktāk šobrīd klājas dabiskajiem zālājiem un arī pārējām biotopu grupām būtiski jāuzlabo apsaimniekošana. Pētot dažādas dzīvotnes kopumā 1,3 miljonu hektāru platībā, ir iegūti pilnīgākie dati par Latvijas dabu valsts vēsturē. Par to, kā šie dati nākotnē kalpos vai jau kalpo dabas vērtību saglabāšanas politikā, kāda situācija ir Eiropas Savienībā kopumā un kāda būs Latvijas biotopu daudzveidība nākotnē plašāk sarunā ar Latvijas Dabas fonda politikas koordinatori Baibu Vitajevsku-Baltvilku.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

09:59

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Greizie rati

Kas ir maratoniste, bet nav sprintere? Mīklas min Tilleru ģimene Rīgā

Kas ir maratoniste, bet nav sprintere? Šo Sandra Graša un citu klausītāju atsūtītās mīklas min Tilleru ģimene Rīgā: mamma Dace ar meitām Līvu un Tīnu.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

10:45

Skaņu raksti

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Pasniegta Purvīša balva 2023. Tiekamies ar laureāti Anci Eikenu

Piektdien, 26. maijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pasniegšanas ceremonijā Purvīša balvu 2023 saņēma māksliniece Ance Eikena. Tiekamies ar mākslinieci Kultūras rondo studijā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Sestdiena, 27. maijs pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Britu dziedātājam Leo Seijeram – 75. 1. daļa

1973. gadā aplamību pieļāva daži mūzikas kritiķi, kuri apgalvoja, ka britu dziedātājs Leo Seijers pieder pie tā saucamajiem „vienas dziesmas varoņiem”. Leo joprojām ar panākumiem turpina dziedāt un rakstīt jaunus albumus. Nupat mūziķis atzīmēja 75 gadu jubileju un raidījums veltīts atskatam Leo Seijera dzīves gaitās.

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Laikmeta krustpunktā

Māris Sirmais: Dziesmu svētki bez sadziedāšanās daļas vairs nav iedomājami

"Mani sāpina, ar kādu necieņu mēs izturamies pret savām personībām," saka diriģents Māris Sirmais. Par prezidenta Levita paveikto un sabiedrības vēlmi pēc kā jauna, par Dziesmu svētkiem un kāpēc diriģentiem disciplīna ir svarīga, kā arī par to, kāpēc dabūja brāzienu no Marisa Jansona, saruna ar Māri Sirmo.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

15:00

Ziņas

15:05

Ķepa uz sirds

Vardarbība pret dzīvnieku: vainīgo sodīt vai atņemt tiesības nākotnē turēt dzīvniekus

Vai Latvijā pieaug vardarbības gadījumi pret dzīvniekiem? Kāpēc bieži tiesneši piespriež vainīgajiem nosacītu sodu nevis brīvības atņemšanu? Sodīt vai atņemt tiesības jebkad nākotnē turēt dzīvniekus, analizējam raidījumā kopā ar dzīvnieku patversmes "Ķepu "ķepā vadītāju Gundegu Bideri.

Vada:

Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

15:35

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Stiprie stāsti

Ingrīda un Guntars Sebri Daukstos audzē augļus, zaļumus un dārzeņus

Ingrīda un Guntars Sebri Gulbenes novada Daukstu pagasta zemnieku saimniecība "Pļavnieki" audzē ābeles, ķiršus, plūmes, bumbieres un rudens avenes. Saimniekiem ir arī deviņas siltumnīcas, kurās aug zaļumi un dārzeņi.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

16:35

Laika Ritu Raksti

Dzied, māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu. Rotāšanas un gavilēšanas tradīcijas

Dzied, māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu. Uz klausītāju jautājumiem par rotāšanu un gavilēšanu atbild Janta Meža, Dace Prūse un Valdis Muktupāvels.
 

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Ēriks Hānbergs. Kartupeļu stāsti. Stādīšana

Sagaidot rakstnieka un publicista Ērika Hānberga 90 gadu jubileju, kuru viņš atzīmēs 29.maijā, Radioteātris piedāvā ieklausīties Ērika Hānberga darbos. Šovakar "Kartupeļu stāsti". 1. daļa.  Stādīšana.

Lasīt vairāk

17:43

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Sestdiena, 27. maijs pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Kolnasāta

Geografs Ivars Matisovs – turu rūku iz planetys puļsa
Itai lobuok: ATGUODUOT, PĪMINĒT
GRUOMOTPLAUKTS - Romona Spaitāna dzejūļu kruojums “Spaitojam”

Par dorbu pi Latvejis Nacionaluos enciklopedejis papyldynuošonys ar treju Latgolys piļsātu stuostim, par Latgolys geografiskū ainovu, vītom, kurys juoredz, par „drūsajim” i „nadrūšajim” lauku celim, par dzymtajim Viļānim sasarunojam ar geografu, viesturis pietnīku i vysod ceļā asūšū Ivaru Matisovu.

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Agris Daņiļevičs: Jubilejas izrādē dzirniešiem būs kārtīgi jādejo, arī kārtīgi jādzied

Agris Daņiļevičs ir deju skolotājs, horeogrāfs, deju skolas „Dzirnas” izveidotājs un vadītājs, kā arī vairāku skolu jaunatnes un vispārējo dziesmu un deju svētku virsvadītājs. Agris ir „Dzirnu” pamatakmens, bez kura viss būtu citādi.

 

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Šamanisms: kādi bija senie rituāli un kādi dārgumi saglabājušies muzeju kolekcijās

Senatnē cilvēku prātos robežas starp ārstniecību, ticību pārdabiskajam un dabas spēkiem bija izplūdušas. To apliecina šamanisms - prakse, kuru piekopoši cilvēki teju visur. Kas bija šamanis, kādi bija šie senie rituāli, ko par to zinām un kādi dārgumi saglabājušies muzeju kolekcijās?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Mazuliņš Vasarsvētkos

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Laikmeta krustpunktā

21:58

Mūzika

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Gunārs Priede "Jaunākā brāļa vasara". 3.daļa

Atzīmējot latviešu dramaturga, teātra režisora, tulkotāja, publicista un sabiedriskā darbinieka Pētera Pētersona simtgadi, piedāvājam noklausīties Gunāra Priedes lugas "Jaunākā brāļa vasara" iestudējumu Dailes teātrī. 3. daļa. Režisors Pēteris Pētersons. Ieraksts tapis 1960.gadā.

Lasīt vairāk

22:43

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Britu dziedātājam Leo Seijeram – 75. 1. daļa

1973. gadā aplamību pieļāva daži mūzikas kritiķi, kuri apgalvoja, ka britu dziedātājs Leo Seijers pieder pie tā saucamajiem „vienas dziesmas varoņiem”. Leo joprojām ar panākumiem turpina dziedāt un rakstīt jaunus albumus. Nupat mūziķis atzīmēja 75 gadu jubileju un raidījums veltīts atskatam Leo Seijera dzīves gaitās.

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Pasniegta Purvīša balva 2023. Tiekamies ar laureāti Anci Eikenu

Piektdien, 26. maijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā pasniegšanas ceremonijā Purvīša balvu 2023 saņēma māksliniece Ance Eikena. Tiekamies ar mākslinieci Kultūras rondo studijā.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Laikmeta krustpunktā

Māris Sirmais: Dziesmu svētki bez sadziedāšanās daļas vairs nav iedomājami

"Mani sāpina, ar kādu necieņu mēs izturamies pret savām personībām," saka diriģents Māris Sirmais. Par prezidenta Levita paveikto un sabiedrības vēlmi pēc kā jauna, par Dziesmu svētkiem un kāpēc diriģentiem disciplīna ir svarīga, kā arī par to, kāpēc dabūja brāzienu no Marisa Jansona, saruna ar Māri Sirmo.

Vada:

Arnis Krauze
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Agris Daņiļevičs: Jubilejas izrādē dzirniešiem būs kārtīgi jādejo, arī kārtīgi jādzied

Agris Daņiļevičs ir deju skolotājs, horeogrāfs, deju skolas „Dzirnas” izveidotājs un vadītājs, kā arī vairāku skolu jaunatnes un vispārējo dziesmu un deju svētku virsvadītājs. Agris ir „Dzirnu” pamatakmens, bez kura viss būtu citādi.

 

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Greizie rati

Kas ir maratoniste, bet nav sprintere? Mīklas min Tilleru ģimene Rīgā

Kas ir maratoniste, bet nav sprintere? Šo Sandra Graša un citu klausītāju atsūtītās mīklas min Tilleru ģimene Rīgā: mamma Dace ar meitām Līvu un Tīnu.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:45

Skaņu raksti

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Kolnasāta

Geografs Ivars Matisovs – turu rūku iz planetys puļsa
Itai lobuok: ATGUODUOT, PĪMINĒT
GRUOMOTPLAUKTS - Romona Spaitāna dzejūļu kruojums “Spaitojam”

Par dorbu pi Latvejis Nacionaluos enciklopedejis papyldynuošonys ar treju Latgolys piļsātu stuostim, par Latgolys geografiskū ainovu, vītom, kurys juoredz, par „drūsajim” i „nadrūšajim” lauku celim, par dzymtajim Viļānim sasarunojam ar geografu, viesturis pietnīku i vysod ceļā asūšū Ivaru Matisovu.

Lasīt vairāk

05:35

Mūzika