Piektdiena, 2024. gada 31. maijs

Vārda diena: Jūsma, Alīda

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Nakts ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Stiprie stāsti

Atkārtojums. Raidījumā "Stiprie stāsti" tiksimies ar Lauru Strautmani no Limbažu novada Vidrižu pagasta "Aijažmuižas". Laura dzimusi Limbažos un beigusi Banku augstskolu, bet pirms 4 gadiem no Pierīgas kopā ar ģimeni pārcēlās uz lauku viensētu Vidzemē. Saimnieki 2,5 ha iestādīja ābeļdārzu un izveidoja sulnīcu, kur rudens mēnešos spiež sulas ne tikai no āboliem, bet arī citiem augļiem un dāzeņiem. Lauras vīrs Zigmārs strādā algotu darbu, bet palīdz Laurai visos tehniskajos jautājumos. Izmantojot Eiropas naudu, saimniecībā iegādātas iekārtas gan sulas spiešanai, gan siltumnīca, kur tiek audzēti dažādi stādi.

Viesos:

Strautmane Laura
"Aijažmuižas" saimniece

06:35

Laika Ritu Raksti

Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā... Izzinām virstoņu dziedāšanu

Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā, Lai mana balstiņa skanēja tālu. Uz klausītāju atsūtītajiem jautājumiem par virstoņu dziedāšanu atbild Janta Meža, Dace Prūse un Valdis Muktupāvels.

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

06:59

Mūzika

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Vakardienas svarīgākie notikumi.
*
Šī diena vēsturē. 1791. gada 30. septembrī Vīnē izrādīta spilgtā un idejiski daudzšķautņainā austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta opera "Burvju flauta".

07:30

Ziņas

07:33

Sporta ziņas

07:38

Labrīt

„Ir labāk, nekā gaidījām. Tā par aizvadīto tirgošanās sezonu saka stādu audzētāji, kam daļai gan krietns uzrāviens vēl priekšā ar dēstu pārdošanu rudenī. Stādaudzētāji vērtē, ka ieņēmumi šogad ir auguši, taču daudz vairāk nācies arī tērēties līdzīgi kā mums katram. Atšķirībā no pandēmijas sākuma gadiem, daļa pircēju kļuvuši piesardzīgāki un, ja stādus vispār grib, tad tādus, no kā varēs iegūt ēdamu labumu.
*Vakar sākas Liepājas Mākslas forums, kas nu jau devīto reizi vienā nedēļas nogalē pulcēs apmeklētājus koncertzālē „Lielais dzintars un ārpus tās telpām. Šogad laikmetīgā deja un dziedājumi piepildīs kultūras vietu „Kursa, bet flamenko ritmi skanēs klubā „Fontaine Palace. Forumā rīkotāji Liepājā sapulcinājuši dažādu žanru māksliniekus no dažādām pasaules valstīm/ Koncertzālē „Lielais dzintars tiks atklāta arī jauno mediju mākslinieces Annas Priedolas izstāde „Piena dienasgrāmatas. Demence statistikā un stāstos, kur viņa pievērš uzmanību novecošanās jautājumiem un demences saslimšanas problemātikai.

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

Aizvadītās nedēļas notikumu apskats.

08:30

Ziņas

08:33

Sporta ziņas

08:38

Labrīt

Daugavpils ir viena no retajām pilsētām Eiropā, kura var lepoties ar mitrāju gandrīz pašā pilsētas centrā. Tā ir pārpurvojusies plaša teritorija, ko klāj niedru audzes, ir bagāta augu valsts un to apdzīvo liels skaits putnu un dažādu dzīvnieku.
Šī teritorija vizuāli pilsētvidi nedara pievilcīgu, turklāt, ar gadiem tā mainās, izžūst, un tas var novest pie unikālā dabas objekta izzušanas
Kā saglabāt šo dabas vērtību, nekaitējot videi un darot to vizuāli pievilcīgu cilvēka acij? Par to plāni Daugavpilī tiek kalti jau vismaz gadus trīsdesmit.
Pēc pusotra mēneša tie vainagosies ar jauna objekta - purva izziņas takas un purva parka atklāšanu. Jau veikti priekšdarbi, lai šis mitrājs pilsētā neizzustu. Turklāt, purva parks tiks digitalizēts, tam būs savs virtuālais gids un notiekošajam šajā parkā jau drīzumā varēs sekot no jebkuras pasaules malas.
*
Kā liecina prognozes, jau nākamnedēļ iestāsies meteoroloģiskais rudens un līdz ar to arī laiks kļūs vēsāks. Tāpēc paredzams, ka oktobra vidū varētu sākties arī apkures sezona. Pērn, strauji kāpjot apkures rēķiniem, cilvēki domāja veidus, kā siltumu ietaupīt. Lai gan Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pauž, ka siltumenerģijas tarifi šajā apkures sezonā būs zemāki, tomēr iedzīvotāji turpina mainīt savus paradumus, veikt māju siltināšanu un daudz ko citu. Kā efektīvāk taupīt siltumu?

08:58

Sociālais paziņojums

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:30

Ziņas

09:33

Labrīt

Baltijas jūrā nogremdētās munīcijas radītais piesārņojums. Skaidro pētniece Anda Ikauniece

Eiropas Komisijas rīkotajā Baltijas jūras konferencē īpaša uzmanība pievērsta pēc Otrā pasaules kara jūrā nogremdētajai munīcijai. Apmēram 300 000 tonnu nesprāgušas munīcijas joprojām atrodas Baltijas jūras dzelmē, radot piesārņojumu un kavējot saimnieciskās darbības attīstību jūrā. Par Baltijas jūrā nogremdētās munīcijas vietām, apjomiem, piesārņojuma riskiem un jau radīto ietekmi plašāk sarunā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošo pētnieci Andu Ikaunieci.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

09:59

Sociālais paziņojums

10:00

Ziņas

10:05

Greizie rati

Kas ir meža bunduļi? Mīklas min Vidzicku ģimene Līgatnē

Kas ir meža bunduļi? Šo Mareka Dombrovska un citu klausītāju atsūtītās mīklas min Vidzicku ģimene Līgatnē: mamma Agnese, tētis Rihards ar bērniem Otto, Edvardu un Kārli.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

10:45

Skaņu raksti

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Muzeju un bibliotēku iesaiste aktuālu, sabiedrībai būtisku jautājumu risināšanā

Kāda ir muzeju un bibliotēku prakse, iesaistoties aktuālu, sabiedrībai būtisku jautājumu risināšanā. Zaļā muzeja koncepts. Ko muzejam nozīmē ilgtspējas prakse un kā projektos iesaistās nevalstiskās organizācijas? Ar savām pārdomām dalās nozare iesaistītie cilvēki: Inga Surgunte, Inese Vaivare, Emīls Rotgalvis un Kaspars Vanags.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Laima Slava
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

Sestdiena, 30. septembris pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:14

Laika ziņas

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Britu dziedātājam Leo Seijeram – 75. 2. daļa

Turpinām stāstu par kādreizējā britu mūziķa, bet tagad pilntiesīga Austrālijas pavalstnieka Leo Seijera dzīves gaitām.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Laikmeta krustpunktā

Andris Guļāns: Sodi par noziegumiem pret valsts ekonomiku jāspriež daudz bargāki

Par kaitējumu valsts ekonomikai un, ja tas saistīts ar kukuļošanu, sodiem jābūt bargākiem, tā uzskata bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns. Ko mācīties no Lemberga lietas, par leģendāro advokātu Grūtupu un politiķu spiedienu, arī par neatrisināto tiesneša Laukrozes slepkavību saruna ar Andri Guļānu Laikmeta krustpunktā.

Vada:

Arnis Krauze

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Laulības varēs slēgt arī bez lieciniekiem: kāda ir vedēju lomā kāzās

Nesen pieņemti grozījumi Civillikumā nosaka, ka no 2024. gada jūlija slēgt laulību varēs arī bez liecinieku klātbūtnes. Kāpēc šādas izmaiņas, kāda ir vedēju loma kāzās agrāk un šodien un kādas ir aktuālās precību tendences.

Vada:

Agnese Linka
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Ķepa uz sirds

Ko mainīs Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumi?

Diskusija par Saeimā izskatītajiem Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumiem. Vai likums Latvijā ierobežos dzīvnieku mocītājus un pavairotājus? Kā tiks aizliegta suņu turēšana pie ķēdes? Raidījumā diskutē dzīvnieku patversmes "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas pārstāvis Jānis Patmalnieks.

Vada:

Inese Kreicberga
Magnuss Eriņš

Lasīt vairāk

15:35

Mūzika

15:58

Sociālais paziņojums

16:00

Ziņas

16:05

Stiprie stāsti

Inga un Kalvis Sokolovi Talsos veido dizainu bērnu mēbelēm

Ciemojamies Talsos pie uzņēmējiem Ingas un Kalvja Sokoloviem. Viņi ģimenes uzņēmumā "Luula" veido dizainu bērnu mēbelēm, bet pašas mēbeles tiek gavatotas ārpakalpojumā kokpastrādes uzņēmumā. Talsos radītās mēbeles galvenokārt tirgo ārvalstīs.

Lasīt vairāk

16:35

Laika Ritu Raksti

Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā... Izzinām virstoņu dziedāšanu

Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā, Lai mana balstiņa skanēja tālu. Uz klausītāju atsūtītajiem jautājumiem par virstoņu dziedāšanu atbild Janta Meža, Dace Prūse un Valdis Muktupāvels.

Vada:

Iveta Medene

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Ielūdz Radioteātris

Fransuāza Sagāna "Itālijas debesis"

Piedāvājam noklausīties Frnsuāzas Sagānas romāna "Itālijas debesis" fragmentus Jura Lejaskalna lasījumā. Romānu tulkojusi Inese Pētersone. 1982.gada ieraksts.

 

 

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

17:31

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

Sestdiena, 30. septembris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:14

Laika ziņas

18:15

Kolnasāta

SUPRĀTKYS AULEJĀ
Itai lobuok: KAS NAVIŅ

Turpynojom īpasazeit ar Kruoslovys nūvoda Aulejis pogostu i iteinis ļaudim. Vosorys golā „Kolnasātys” rodūšuo komanda beja nūbraukuse iz suprātkom aba vakariešonu, kab ite kluotīnē sasatyktu ar vītejim dzeivuotuojim i pasarunuotu ap dzeivi, tradicejom i volūdys sovpateibom Aulejā.

Lasīt vairāk

18:45

Mūzika

Kolnasātas muzikālais pielikums

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Nils Sakss Konstantinovs: Tas, ka cilvēks tiks galā ar lietām, atkarīgs arī no apkārtējiem

Nils Sakss Konstantinovs ir Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs. Viņš ieguvis maģistra grādu klīniskajā psiholoģijā Lielbritānijā (Mančestrā), specializējies bērnu un pusaudžu psihoterapijā, studējis arī reliģijpētniecību, iegūstot maģistra grādu teoloģijā Latvijas Universitātē. Ir daudzu publikāciju un vairāku prozas grāmatu autors.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Zināmais nezināmajā

Aviokatastrofas iespējamība: tehniskās kļūmes samazinās, pieag cilvēciskais faktors

Cilvēciskai kļūmei vai sīkai tehniskai ķibelei 10 kilometru augstumā var būt smagas sekas. Daudzas aviokatastrofas ir spilgts piemērs tam. Kas ir biežākie cēloņi nelaimēm aviācijā un vai krīzes brīdī ir iespējams ko darīt lietas labā?

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par četriem brālīšiem lapkritīšiem. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Laikmeta krustpunktā

Andris Guļāns: Sodi par noziegumiem pret valsts ekonomiku jāspriež daudz bargāki

Par kaitējumu valsts ekonomikai un, ja tas saistīts ar kukuļošanu, sodiem jābūt bargākiem, tā uzskata bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns. Ko mācīties no Lemberga lietas, par leģendāro advokātu Grūtupu un politiķu spiedienu, arī par neatrisināto tiesneša Laukrozes slepkavību saruna ar Andri Guļānu Laikmeta krustpunktā.

Vada:

Arnis Krauze

Lasīt vairāk

21:58

Mūzika

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Pirmatskaņojums. Oskars Vizbulis "Ja vīrietis prastu runāt". 2. daļa

Pirmatskaņojums. Oskara Vizbuļa romāna "Ja vīrietis prastu runāt" fragmentu iestudējums. 2. daļa. Dzintara Tilaka dramatizējums. Valda Lūriņa režija. Galvenajās lomās Valdis Lūriņš un Katrīna Griga, epizodēs Ieva Parša un Marija Bērziņa. 2023.gads.

Lasīt vairāk

22:55

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dzīves ritmi mūzikā

Britu dziedātājam Leo Seijeram – 75. 2. daļa

Turpinām stāstu par kādreizējā britu mūziķa, bet tagad pilntiesīga Austrālijas pavalstnieka Leo Seijera dzīves gaitām.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:49

Mūzika

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

01:58

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Muzeju un bibliotēku iesaiste aktuālu, sabiedrībai būtisku jautājumu risināšanā

Kāda ir muzeju un bibliotēku prakse, iesaistoties aktuālu, sabiedrībai būtisku jautājumu risināšanā. Zaļā muzeja koncepts. Ko muzejam nozīmē ilgtspējas prakse un kā projektos iesaistās nevalstiskās organizācijas? Ar savām pārdomām dalās nozare iesaistītie cilvēki: Inga Surgunte, Inese Vaivare, Emīls Rotgalvis un Kaspars Vanags.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Laima Slava
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Laikmeta krustpunktā

Andris Guļāns: Sodi par noziegumiem pret valsts ekonomiku jāspriež daudz bargāki

Par kaitējumu valsts ekonomikai un, ja tas saistīts ar kukuļošanu, sodiem jābūt bargākiem, tā uzskata bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns. Ko mācīties no Lemberga lietas, par leģendāro advokātu Grūtupu un politiķu spiedienu, arī par neatrisināto tiesneša Laukrozes slepkavību saruna ar Andri Guļānu Laikmeta krustpunktā.

Vada:

Arnis Krauze

Lasīt vairāk

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Nils Sakss Konstantinovs: Tas, ka cilvēks tiks galā ar lietām, atkarīgs arī no apkārtējiem

Nils Sakss Konstantinovs ir Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs. Viņš ieguvis maģistra grādu klīniskajā psiholoģijā Lielbritānijā (Mančestrā), specializējies bērnu un pusaudžu psihoterapijā, studējis arī reliģijpētniecību, iegūstot maģistra grādu teoloģijā Latvijas Universitātē. Ir daudzu publikāciju un vairāku prozas grāmatu autors.

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Greizie rati

Kas ir meža bunduļi? Mīklas min Vidzicku ģimene Līgatnē

Kas ir meža bunduļi? Šo Mareka Dombrovska un citu klausītāju atsūtītās mīklas min Vidzicku ģimene Līgatnē: mamma Agnese, tētis Rihards ar bērniem Otto, Edvardu un Kārli.

Vada:

Iveta Medene
Vidvuds Medenis

Lasīt vairāk

04:45

Skaņu raksti

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Kolnasāta

SUPRĀTKYS AULEJĀ
Itai lobuok: KAS NAVIŅ

Turpynojom īpasazeit ar Kruoslovys nūvoda Aulejis pogostu i iteinis ļaudim. Vosorys golā „Kolnasātys” rodūšuo komanda beja nūbraukuse iz suprātkom aba vakariešonu, kab ite kluotīnē sasatyktu ar vītejim dzeivuotuojim i pasarunuotu ap dzeivi, tradicejom i volūdys sovpateibom Aulejā.

Lasīt vairāk

05:35

Mūzika