Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Sandra Glāzupa, Latvijas Radio ētera personība:

 

"Lai vispār tiktu šeit šajā Radiomājā, tas jau bija vesels notikums. Man šķiet, to varētu salīdzināt pat ar agrāko gadu iestāšanās mēģinājumiem teātra fakultātē.

Tas konkurss bija ļoti, ļoti liels. Konkrēti, kad es atnācu uz konkursu, tas bija 1978. gadā. Tad bija divdesmit septiņi cilvēki uz vienu vietu. Nu, dresēja mūs uz nebēdu! Tas bija diezgan traki! Mēs arī visi bijām jauni, bet mēs jau neuzdrošinājāmies nepaklausīt. Nevarējām neklausīt, jo tie pedagogi, kas mūs apmācīja, bija ļoti cienījami. Vislielākais paldies par to man ir jāteic mūsu režisorei – viņa jau tagad mūžībā – Antonijai Apelei, kura ar ārkārtīgi lielu pacietību un mērķtiecību mūs pilnveidoja, lai tad, kad mēs strādājam īstajā ēterā ar īstiem materiāliem, nebūtu nekādu gadījumu, nekādu starpgadījumu, kas mūs varētu izsist no sliedēm. Galvenais noteikums jau bija tāds - kāds ir tavs balss tembrs, vai tu vispār vari uzrunāt cilvēku. 

Jo, ja tev nav balss vai kaut kas īpatnējs, kas piesaista citus, tevī vienkārši neviens neklausās.

Zini, par ko es domāju? Kāpēc arī es esmu šeit tik ilgi? Un tāpat arī manas kolēģēs - Arita Grīnberga, Māra Eglīte, - kas mēs esam palikušas, kāpēc mēs šeit esam tik ilgi? Tāpēc, ka mums tas Radio patiešām ļoti daudz nozīmēja. Ne tikai no agriem jaunības gadiem, kad sākām te strādāt. Tas posms stiepjas jau kaut kur atpakaļ bērnībā. Tas Radio ļoti, ļoti, ļoti piesaistīja. Kāpēc tas nenotiek tagad? Es domāju tāpēc, ka Radio ir viekārši tāda laba, izdevīga vieta, kur tu atnāc, samācies visādas gudrības, apgūsti, un tu vari startēt tālāk. Un arī tas nevienam nav aizliegts, bet tad tā nav tava sirdslieta."