Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Sarmīte Kolāte, Latvijas Radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" producente:

 

"Raidījums ”Zināmais nezināmajā” ir par ļoti interesantām un svarīgām tēmām, proti, mēs cenšamies plašākai sabiedrībai stāstīt par šķietami sarežģītām tēmām vai tēmām, ko ir grūti izstāstīt. Tāpat mēģinām atbildēt uz tādiem... To žanru varētu nosaukt par bērnu jautājumiem. Patiesībā mūsu raidījumā vislabākie jautājumi, šķiet, ir tieši tādi bērnu jautājumi, kas viņiem rodas, kad viņiem ir kādi 5, 6, 7, 8 gadi, kad viņi vēlas vienkārši noskaidrot, kā kaut kas rodas, kā kaut kas ir sācies, kāpēc tas kustas, kāpēc tas smird, kāpēc tas skan tā. Un šie jautājumi patiesībā ir tādi, par kuriem mēs, pieaugušie, staigājot apkārt šurpu turpu, it kā mēs zinām, bet mums nav atbildes. Tad, nu, raidījums ”Zināmais nezināmajā” cenšas atbildēt uz šiem jautājumiem.

Radio loma un mūsu raidījuma loma ir būt tajā kritiski vērtējošā, kritiski domājošā vērotāja pozīcijā, atgādināt, ka mums, pieņemot kaut kādus lēmumus vai izvēloties kaut kādas izvēles, tomēr ir jābalstās uz zinātniskiem argumentiem.

Jo īpaši šodien. Tā maģiskās domāšanas izplatība ir tāda diezgan plaša. Mūsu raidījuma uzdevums ir paņemt tos stereotipus vai baumas, vai teikas, kas Rīgā vai plašākā Latvijā cirkulē, un par tām runāt ar zinātniekiem. Bet vienlaikus ir svarīgi arī skaidrot, kāpēc cilvēki ir māņticīgi. Tas arī ir veids, kā skaidrot pasauli."