Raidījumā Dialogi Guntars Godiņš sarunājas ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes vadošo pētnieci, vairāku grāmatu par ētiku un tās vēsturi autori, profesori Skaidrīti Lasmani. Sarunas tēma – domāšana, refleksija, situācijas, rīcības, teksta interpretācija, kultūrvēsturiskās un ētiskās robežas. 

Šis ir laiks, kad nekad vairs nav laika. Steiga, drudzis, stress. Ikdienā tiek aizmirsta domāšana, apcere, līdz ar to nespējam īsti nonākt pie sapratnes. Domāt vairs nav moderni. Jaunās tehnoloģijas spēj atrast atbildes uz visiem jautājumiem vienā sekundē. Ieraksti portālā Google savu jautājumu, un atbilde ir rokā. Tavā vietā to kāds jau ir izdomājis. Tā nav tava atbilde un tu vairs nemāki iztikt bez savas domas apstiprinājuma, pielāgošanās.

Uzplaukst domu plaģiātisms, citēšana bez atsaucēm, svešu domu zagšana. Zūd konkrēta cilvēka domāšanas savdabība, īpašais, vienīgais, tikai viņam piemītošais domāšanas veids un stils. Spāņu filozofs Hose Ortega i Gassets darbā „Masu sacelšanās” raksta: „Vispārējā pūļa kvalitāte – tā ir masa, smagums, kas sabiedrību velk lejā, tas ir cilvēks tikai tāpēc, ka tas neatšķiras no citiem.”

Skaidrīte Lasmane uz sarunu līdzi paņēmusi Šveices rakstnieks Paskala Mersjē grāmatu „Nakts vilciens uz Lisabonu”, kuras fragmenti iekļauti raidījumā. Tāpat raidījumā skan igauņu dzejnieku Artura Alliksāra un Jāna Kaplinska dzejoļi.