Raidījuma Dialogi tēma – protests, līdera loma sabiedrībā, laiks, kas mainīja mūsu domāšanu un realitāti.

„Man ir savas atmiņas par Atmodas laiku un, protams, tādas ir Dainim Īvānam – vienam no tā laika aktīvākajiem politiķiem, kurš pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās bija Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs, aktīvs politiķis, kurš pirms kāda laika ir atgriezies žurnālista profesijā, dzīvo atgūtajā un sakārtotajā senču lauku sētā, raksta grāmatas, atceras bijušo, redz un saprot esošo,” raidījuma ievadā atzīst Guntars Godiņš.

Līdz 2017. gada 17. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā bija skatāma izstāde “Daugavai būt”. Tās pamatā ir notikumu atainojums, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu – 1958. gada sabiedrības protests pret Kokneses kanjona un Staburaga iznīcināšanu, ceļot Pļaviņu hidroelektrostaciju (HES), un 1986. gada Daiņa Īvāna un Artūra Snipa aizsāktā kampaņa par Augšdaugavas glābšanu no Daugavpils HES celtniecības.

Savās atmiņās un pārdomās dalās Trešās Atmodas līderis un viens no izstādes „Daugavai būt” veidotājiem Dainis Īvāns.

Pēc aktivitātēm Atmodas sākumā Dainis Īvāns no 2002. līdz 2005. gadam bija LSDSP priekšsēdētājs, kopš 2006. gada partijas priekšsēdētāja vietnieks, līdztekus no 2001. līdz 2009. gadam Rīgas Domē kā deputāts vadīja dažādas komisijas. Viņš ir vairāku grāmatu autors: "Domu Daugava. Sirdsdaugava" (1989; kopā ar Artūru Snipu), "Gadījuma karakalps" (1994), "Eida pirtiņā" (1999), "Tautas fronte Rietumos" (2001), "Mednieka smaids" (2000), "Līdzi vējiem" (2001).