Alžīrijas Tautas Demokrātiskā Republika jeb vienkārši Alžīrija atrodas Ziemeļāfrikā. Valsti apdzīvo gandrīz 45 miljoni iedzīvotāju. Un tā ir ne tikai šobrīd lielākā Āfrikas kontinenta valsts, bet arī desmitā lielākā valsts pasaulē pēc platības. Vienlaicīgi vairāk nekā 90 procenti valsts iedzīvotāju apdzīvo tikai 10 procentus no valsts teritorijas.

Proti absolūti lielākā daļa iedzīvotāju dzīvo Vidusjūras piekrastē. Un to var saprast, jo Sahāras tuksnesis klāj četras piektdaļas Alžīrijas teritorijas. Te gan interesanti jāpiezīmē, ka 2018. gadā Sahāras tuksnesī, vienā no karstākajām vietām uz zemeslodes, uzsniga sniega kārta. Sniegs Sahārā nebija redzēts 40 gadus, un tas noklāja zemi pat 40 centimetru biezumā.

Interesanti, ka alu zīmējumi Hogāras kalnos, piemēram, attēlo cilvēka saimniecisko darbību, tostarp arī lopkopību un zemkopību. Tas lieku reizi atgādina, ka vietas, ka šobrīd ir tuksnesis, vēl apmēram 10 tūkstošus gadus atpakaļ, Āfrikas Mitruma perioda laikā, bija klātas ar veģetāciju.

Par senatni runājot, Alžīrijas teritorijā cilvēku priekšteči ir dzīvojuši jau apmēram 2.6 miljonus gadu atpakaļ. Alžīrijā atrodamās Senās Romas būves un drupas izstāsta vēsturisko eiropiešu klātbūtni Alžīrijas teritorijā. Teritorijā, kurā lielāko daļu pēdējo desmit tūkstošu gadu laikā ir valdījuši berberi un to valstiskie veidojumi, romiešu klātbūtne ir ļoti prominenta. Tiek pat rēķināts, ka Alžīrijā ir skaitliski otrs lielākais Senās Romas civilizācijas arhitektūras pieminekļu paliekas uzreiz pēc pašas Itālijas.