Grūti šodien atrast kādu preci, kurai nebūtu piekabināts apzīmējums "super, extra, ultra" utt. It kā tas tiešām norādītu uz kvalitāti. Kādreiz tas viss bija savādāk. Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās mūzikas pasaulē parādījās apzīmējums supergrupa - respektīvi, tāda grupa, kuras visi dalībnieki jau pirms kopīgas darbības sākumā ir plaši pazīstami un autoritatīvi mūziķi. Pie mums tāda skaitījās grupa "Remix".

Par pirmo roka supergrupu bieži tiek minēts angļu trio "Cream". Drīz pēc viņiem ASV radās muzikālā apvienība "Crosby, Stills, Nash & Young", arī viena no pirmajām supergrupām, kas muzicēja pamatā folkroka stilā, bet principā aptvēra visus populārās mūzikas žanrus.

Laikā, kad Bītli paziņoja par darbības beigām, Bobs Dilans bija noslēdzies sevī, šis kvartets vienīgais spēja nest tālāk Vudstokas puķu bērnu ideālus. Viņiem līdzināties spēja vien "The Rolling Stones" un "The Who". Mūziķu vokālās partijas iegājušas vēsturē ar sarežģītiem, samezglotiem harmoniskajiem risinājumiem, viņi paši - ar mūždien nervozām savstarpējām attiecībām un politiskām aktivitātēm. Bieži pašķīrās un tikpat bieži atkal sanāca kopā. Piedzīvoja supergrupām neierasti ilgu mūžu - koncertēja arī vēl 21. gadsimtā.

Kārtējai sanākšanai kopā svītru pārvilka Deivida Krosbija aiziešana mūžībā 2023. gada 18. janvārī 81 gada vecumā.

Raidījums Dzīves ritmi mūzikā veltīts Deivida Krosbija piemiņai un atcerei par grupas "Crosby, Stills, Nash & Young" ziedu laikiem.